İstanbul- Doğubayazıt- İstanbul II(Ocak 2012)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 235
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,974
Ynt: İstanbul- Doğubayazıt- İstanbul II(Ocak 2012)

Ercişi geçip Muradiye şelalelerini gördükten sonra hava kararıyor.Çaldıran, Muradiye ve Doğubayazıttan gece karanlıkta geçip Iğdıra varıyoruz

064

066

070

070 1

Etiketler

Görseller yeterince güzel ve anlaşılır ancak forum yeni formatının 5adet fotoğrafa tek açıklama yazılmasına izin veriyor olması can sıkıcı.

Bazı fotoğraflarda boyut benim için değişir gibi oluyor,sanki uçaktan çekilmiş gibi.

O ıssız park o ıssız coğrafya çok güzeller.

Muradiyenin donmuş halde fotoğrafı olur zannetmiştim, Adapazarı nda çok çok soğuk havayı yaşayınca Muradiye ninde mutlaka donması gerekiyordu benim için.

Güzel fotogtaflar ve güzel gezi..

ilgiyle izliyorum..

Arif bey Ahlat sanırım gezinin en değerli bölümü, daha önce belgeselde izlemiştim Selçuklu mezarlarını
sayenizde 2.kez görme fırsatımız oldu. Teşekkürler,

Yetmişli yılların ortalarında, kısa bir süre, Bitlis'te görev yaptım. Yörede, iki yere gidememenin üzüntüsünü yaşadım hep şimdiye değin :-[ ; Ahlat ve Nemrut. Ahlat'ı nasılsa görürüz/göreceğiz ama Nemrut nasıl olur bilmem?.. :-\

Arif Bey'in Ahlat fotoğraflarında taş yapılar dikkatinizi çekmiş olmalı. Yurdumuzun birçok yerinde olduğu gibi burada da taş üretimi bir iş koludur. Kısaca, toprak altından çıkarılan bu volkanik taşlar, ilk anda işlemeye çok uygundur. Çeşitli aygıtlarla kesilir, şekil verilir; hatta hızar makineleri kullanılır ve sertleşmeye bırakılır. Çok çeşitli renkleri de olan bu taş, tarihte Ahlat kümbetleri ve anıtsal gömüt taşlarının yapımında kullanılmıştır.

Tatvan, Ahlat, Van Denizi'ni (Yöre halkı, Van Gölü'ne "deniz" der; bilmeyen bazı etkili/yetkililer de olmuştu bir zamanlar... ;) ) ... görünce eskilere gittim birden.

Arif Bey'i izliyoruz... :smiley:

Cavid Sezen
Not: Karıştırma olasılığı olanlar için küçük bir not daha; Bitlis Nemrut'u ile bizde ve tüm dünyada çok tanınan Adıyaman/Malatya Nemrut'unu karıştırmamak gerekir.

enverdede' Alıntı:
Görseller yeterince güzel ve anlaşılır ancak forum yeni formatının 5adet fotoğrafa tek açıklama yazılmasına izin veriyor olması can sıkıcı.
Evet hocam, biraz bende tembellik ettim.Açıklamalar 5 fotoğrafta bir oluyor, araya başka açıklama giremiyor.Biraz yüzeysel kalıyor.Daha detaylı olabilirdi.

Arif Bey merhaba;

Forumdaki çalışmalar nedeniyle yeni görebildim gezi yazınızı. Çok beğendim. Birde bizim gibi bu turu yapmak isteyenlere nerlerde karavanı park edebileceğimiz ve geceyi geçirebileceğimiz konusunda bilgi verebilir nisiniz?

Teşekkürler

P.S: Birde aynı güzergah için bir organizasyon olursa bizde Fransa'dan katılabiliriz. İzinlerimizi ona göre ayarlarız. Gerçi bir İran'a devam etmek istiyoruz olmadı yolda ayrılırız.

Arif bey görseller ve anlatım için teşekkürler en kısa sürede görüşmek dileği ile

selamlar...
[/size]
Sivas Off Road Derneğinin Karseri ve Maraş Off Road ekipleriyle birlikte düzenlemiş olduğu Gürün Off Road etkinliğinin ikinci bölümü (04,02,2012) bu akşam saat 22:30 da Aksu Tv de yayında olacak
[/size]
AKSU TV FREKANSI 12685.... SR30000 .... POL:H FEC 5/6

çok çok güzel fotolar süper gezi olmuş paylaştıyınız için çok teşekkürler.

mayıstosböce' Alıntı:
Bazı fotoğraflarda boyut benim için değişir gibi oluyor,sanki uçaktan çekilmiş gibi.

O ıssız park o ıssız coğrafya çok güzeller.

Muradiyenin donmuş halde fotoğrafı olur zannetmiştim, Adapazarı nda çok çok soğuk havayı yaşayınca Muradiye ninde mutlaka donması gerekiyordu benim için.
Bülent abi,fotoğraflar gerçeğin çok azbir kısmını anlatıyor.Hani vakit zaman uygun olsa o manzaralarda saatlerce oturabilir insan.
Muradiyenin tümüyle donması için ısının bayağı bir eksilerde olması lazımsanıyorum. Fakat bizim kısa ziyaretimizde biz donduk, akşam saat 16.30 gibi ısı - 15 di

güngör' Alıntı:
Arif bey Ahlat sanırım gezinin en değerli bölümü, daha önce belgeselde izlemiştim Selçuklu mezarlarını
sayenizde 2.kez görme fırsatımız oldu. Teşekkürler,
Levent hocam, yola çıkmadan Ahlatı görmemiştim ama biraz bilgi sahibiydim.Rota saptamak için araştırma yaparken daha detaylı bilgi sahibi oldum.Yolumu oradan geçirdiğim için de son derece memnunum.Olağanüstü özellikleri var.Ahlat taşı bile tek başına bir konu.

gezmen' Alıntı:
Yetmişli yılların ortalarında, kısa bir süre, Bitlis'te görev yaptım. Yörede, iki yere gidememenin üzüntüsünü yaşadım hep şimdiye değin :-[ ; Ahlat ve Nemrut. Ahlat'ı nasılsa görürüz/göreceğiz ama Nemrut nasıl olur bilmem?.. :-\

Arif Bey'in Ahlat fotoğraflarında taş yapılar dikkatinizi çekmiş olmalı. Yurdumuzun birçok yerinde olduğu gibi burada da taş üretimi bir iş koludur. Kısaca, toprak altından çıkarılan bu volkanik taşlar, ilk anda işlemeye çok uygundur. Çeşitli aygıtlarla kesilir, şekil verilir; hatta hızar makineleri kullanılır ve sertleşmeye bırakılır. Çok çeşitli renkleri de olan bu taş, tarihte Ahlat kümbetleri ve anıtsal gömüt taşlarının yapımında kullanılmıştır.

Tatvan, Ahlat, Van Denizi'ni (Yöre halkı, Van Gölü'ne "deniz" der; bilmeyen bazı etkili/yetkililer de olmuştu bir zamanlar... ;) ) ... görünce eskilere gittim birden.

Arif Bey'i izliyoruz... :smiley:

Cavid Sezen
Not: Karıştırma olasılığı olanlar için küçük bir not daha; Bitlis Nemrut'u ile bizde ve tüm dünyada çok tanınan Adıyaman/Malatya Nemrut'unu karıştırmamak gerekir.
Cavit abi,açıklamalarınıziçin sağolun.
Ahlat'ı gördüm ama kış şartları nedeniyle Nemruta çıkamadık.Tatvan'da soruşturdum.Nemrut'un eteklerinde bir kayak tesisi varmış, ancak yol tesisden sonra kapalıdır dediler.
Daha önce kısa bir konuşma geçti hatırlıyorsanız bu kış gezileri hakkında.Aslında bu gezdiğimiz bölgelerin bir kısmını yazın dolaşmıştım, ancak bazı bölgeleri yaz mevsimi bir daha, hemde daha detaylı dolaşmak lazım diye düşünüyorum.
Deprem sonucu Van şehri çok hasar gördü,Tatvan'da Van'a gitmemizi önermediler bile.Ama Van gölü ve çevresi, doğasıyla tarihsel geçmişi ile özel bir gezi yapamaya değer bir yer diye düşünüyorum.

zentoz' Alıntı:
Arif Bey merhaba;

Forumdaki çalışmalar nedeniyle yeni görebildim gezi yazınızı. Çok beğendim. Birde bizim gibi bu turu yapmak isteyenlere nerlerde karavanı park edebileceğimiz ve geceyi geçirebileceğimiz konusunda bilgi verebilir nisiniz?

Teşekkürler

P.S: Birde aynı güzergah için bir organizasyon olursa bizde Fransa'dan katılabiliriz. İzinlerimizi ona göre ayarlarız. Gerçi bir İran'a devam etmek istiyoruz olmadı yolda ayrılırız.
Bir takım bilgilerin fotoğrafların arasında kaybolmaması için, sunumun sonuna notlarımı ekleyeceğim,orada aradığınızı bulabileceğinizi düşünüyorum.
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri