İthal Çekme Karavan Önerisi !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Seref Goren Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,581

Etiketler
Tonguz hocam selamlar,

İyi niyetle verdiğiniz cevaplar için size teşekkür ederim ama yazdıklarınız malesef off topic! Zaten baktığım karavanlarda truma vs GRP panel al ko vs standart. Ben sıfırdan karavan yapmayacağım ki webasto vs koyayım. Zaten webasto tırlar yada araçlar için. Aldığınız motokaravanı güle güle kullanın fakat boşuna reklamını yapmışınız buraya hiç bir zaman kimse getirmez motokaravan dediğim gibi vergilerden ötürü.

Eğer getirmeyi kafaya koymuşsa hymer adria yada knaus vs getirir zaten o bütçelere çıkacak adam gidipte başka marka almaz.

Aliminium dan kaçıyotlar demişiniz fakat hymer grubu ve tabbert grup ki bunlar piyasayı domine eden markalardır, hepsi aliminium kullanır ve hafif karavan yaparlar. Ağırlığı düşük olduktan sonra fibere gerek kalmaz anlayacağınız.

Fiber çok daha kısa ömürlü ve dayanıksızdır aliminiuma göre. Adria fiber üretsede ağırlıkları aynı hymer ile aşağı yukarı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben Adria karavan satın aldım, Aydos Karavan firması bu işi benimsemiş ve her açıdan yardımcı olan bir ekip olarak işimi kolaylaştırdı. 400PS modelini aldım henüz tam bir kampçılık deneyimi yaşamamış olsam da içinde vakit geçirdim, ilk izlenimlerim gayet kaliteli ve konforlu olduğu yönünde.

Bu arada satın alma sürecinde deneyimlerimi şu video paylaştım, belki faydası olur:

Ben Adria karavan satın aldım, Aydos Karavan firması bu işi benimsemiş ve her açıdan yardımcı olan bir ekip olarak işimi kolaylaştırdı. 400PS modelini aldım henüz tam bir kampçılık deneyimi yaşamamış olsam da içinde vakit geçirdim, ilk izlenimlerim gayet kaliteli ve konforlu olduğu yönünde.

Bu arada satın alma sürecinde deneyimlerimi şu video paylaştım, belki faydası olur:
Bu aviva lar çok hafif olmasından dolayı ilgimi çok çekiyor fakat bende inceledim çekmeköyde içinin kalitesi pek içime sinmedi altea lar daha iyi gibi.

Sizin çeken araç 1.5 dizel midir?

Bu aviva lar çok hafif olmasından dolayı ilgimi çok çekiyor fakat bende inceledim çekmeköyde içinin kalitesi pek içime sinmedi altea lar daha iyi gibi.

Sizin çeken araç 1.5 dizel midir?

Evet aynen öyle, ilk defa karavan çekiyorum tecrübeli değilim ama hiç sorun yaşamadım. İç kalitesi bence her yanı sunta bazı yerli karavanlara göre gayet iyi geldi bana, elbette daha üst sınıfları da var bütçeye göre.

Evet aynen öyle, ilk defa karavan çekiyorum tecrübeli değilim ama hiç sorun yaşamadım. İç kalitesi bence her yanı sunta bazı yerli karavanlara göre gayet iyi geldi bana, elbette daha üst sınıfları da var bütçeye göre.
Normalde çekişte bir sorun olmaz zaten çok rahat gidersiniz fakat benim sorum yağmurlu havalarda ve çamurlu yollarda ki kampada giriyorsunuz bir sorun oluyor mu? Aracınız fwd olduğundan dolayı patinaj vs oluyor mu özellikle dur kalk yokuşlarda düşük hızlarda?

Çok teşekkürler yanıtınız için.

Herkese selamlar,

Biz ailecek bir karavan almaya heveslendik ve araştırmalarımın neticesinde forum olarak en kapsamlı ve geniş bulabildiğim adres gezenbilir.com oldu. Neticesinde üye olmaya karar verdim ve siz değerli forum üyelerinden fikirlerini paylaşmasını rica ediyorum.

Şöyle ki, yerli karavan üreticilerinden umduğumuzu bulamamız sebebi ile ithal karavanlara yoğunlaştık.
Önce eltesandan Hymer in distribütörü ile görüştüm, Nihat bey çok ilgilendi sağolsun, sonrasında Adria Hüseyin beyi ziyaret ettik ve en son Bürstner yetikili satıcısı Egemen bey ile görüştüm.

Ben eşim 6 aylık kızım ve annem babam olacağından biraz kalabalık sayılırız, bundan dolayı baktığım modeller incelemem doğrultusunda şunlar oldu;

1) Hymer Eriba 485 living veya exiting artı tavan yataklı. Bu tavan yatak nasıl olur bilemiyorum 2 şilik rahat diyorlar ama kışın ısınması inip çıkması vs nasıl olur yorumlarınızı bekliyorum. Fiyat yaklaşık living olursa 23k eur exiting olursa 29k eur. Tavan yatağı 4k eur tutuyor.

2) Adria Adora 572UT modeli fiyat yaklaşık 25k eur. Fiber kasa olduğundan dolayı çekincelerim var, diğerleri aliminium ve kaplamaları çok iyi bu Adria lar nasıl bilemiyorum.

3) Bürstner Averso plus 510TK asansörlü yatak çok hoşuma gitti lounge un üstünde tabi canlısını görmedim pratikte nasıldır bilemiyorum. 27k eur fiyatı var fakat full dolu ve hiçbirinde indirim yapılmadı hepsi yardımcı olur diyorlar tahminen %15 civarı iskonto verirler.

Haliyle kafamız çok karışık mecbur TR de bayisi olan yerlerden almak istiyorum garanti yardım vs yüzünden yoksa Hobby Premium çıkardı aşk yaşıyorum malesef TR de hobby ve Fendt yok.

Siz olsanız neye karar verirdiniz değerleri yorumlarınızı bekliyorum, bu arada beğenmediğim takdirde satmak isterim o yüzden 2. elde değer kaybı minimum olması da benim için bir başka önemli kriter.

Şimdiden teşekkürler,

Sevgilerimle..
www.aguskaravan.com eğer düşünürseniz knaus 450 fu ve knaus 540 ue modelleri için yardımcı olabiliriz stoktan teslim

www.aguskaravan.com eğer düşünürseniz knaus 450 fu ve knaus 540 ue modelleri için yardımcı olabiliriz stoktan teslim
Şimdi bende sitenizi inceliyordum. Hayırlı olsun öncelikle.

Travelino çok güzel gözüküyor ağırlıpından dolayı belge gerektirmiyor değil mi? 750kh altı fakat duş var mı acaba?

Knaus 450fu için detaylı bilgileri özelden mesaj atarmısınız rica etsem.

Teşekkürler.

Merhabalar knaus 450 fu 10 gun içinde stoklarımızda olacak plus paket artı olarak klimalı geliyor 0555 241 02 21 noku telefon whatsapptan yazarsanız geldiğinde sizle bilgi paylaşabilirin

Merhaba ; anlattığınız sürece yeni başlayacak biri olarak geldiğiniz sonucu merak ediyorum. Kriterlerimiz birbirine çok yakın...
Herkese selamlar,

Biz ailecek bir karavan almaya heveslendik ve araştırmalarımın neticesinde forum olarak en kapsamlı ve geniş bulabildiğim adres gezenbilir.com oldu. Neticesinde üye olmaya karar verdim ve siz değerli forum üyelerinden fikirlerini paylaşmasını rica ediyorum.

Şöyle ki, yerli karavan üreticilerinden umduğumuzu bulamamız sebebi ile ithal karavanlara yoğunlaştık.
Önce eltesandan Hymer in distribütörü ile görüştüm, Nihat bey çok ilgilendi sağolsun, sonrasında Adria Hüseyin beyi ziyaret ettik ve en son Bürstner yetikili satıcısı Egemen bey ile görüştüm.

Ben eşim 6 aylık kızım ve annem babam olacağından biraz kalabalık sayılırız, bundan dolayı baktığım modeller incelemem doğrultusunda şunlar oldu;

1) Hymer Eriba 485 living veya exiting artı tavan yataklı. Bu tavan yatak nasıl olur bilemiyorum 2 şilik rahat diyorlar ama kışın ısınması inip çıkması vs nasıl olur yorumlarınızı bekliyorum. Fiyat yaklaşık living olursa 23k eur exiting olursa 29k eur. Tavan yatağı 4k eur tutuyor.

2) Adria Adora 572UT modeli fiyat yaklaşık 25k eur. Fiber kasa olduğundan dolayı çekincelerim var, diğerleri aliminium ve kaplamaları çok iyi bu Adria lar nasıl bilemiyorum.

3) Bürstner Averso plus 510TK asansörlü yatak çok hoşuma gitti lounge un üstünde tabi canlısını görmedim pratikte nasıldır bilemiyorum. 27k eur fiyatı var fakat full dolu ve hiçbirinde indirim yapılmadı hepsi yardımcı olur diyorlar tahminen %15 civarı iskonto verirler.

Haliyle kafamız çok karışık mecbur TR de bayisi olan yerlerden almak istiyorum garanti yardım vs yüzünden yoksa Hobby Premium çıkardı aşk yaşıyorum malesef TR de hobby ve Fendt yok.

Siz olsanız neye karar verirdiniz değerleri yorumlarınızı bekliyorum, bu arada beğenmediğim takdirde satmak isterim o yüzden 2. elde değer kaybı minimum olması da benim için bir başka önemli kriter.

Şimdiden teşekkürler,

Sevgilerimle..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR