Jeep Cherokee' nin Hangi Modeli Sorunsuz ve Sağlamdır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayilmaz74 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 40,133
Ynt: Jeep Cherokee' nin Hangi Modeli Sorunsuz ve Sağlamdır

Ankarada ABD elçiliğinde ,XJ ler hala devriye aracı olarak kullanılıp,(1,000,000 km yaklaşanları vardır.)
yerine getirilen diğer araçlar arızalardan dolayı ABD ye geri postalanmıştır.
Bakımı ve tamiri kolay yedek parçası ucuzdur.
Asfalt ağırlıklı kullanımda araca suyunu ve yağını koyup gerisini unutabilirsiniz.

Etiketler

Parça fiyatları çokta pahalı değil gerçekten ama 16 yaşını doldurmuş temiz ve uygun fiyatlı bir xj bulmak çok zor...
birde bugün ilanlara bakarken 2500 motor düz vites xj gördüm nasıldır acep?

eger cadde agırlıklı olacak konforda onemlı ıse zj , parcası ucuz saglam olsun dersenız xj
2 senedır xj kullanıorum vırajda ıstemeden savruldugumu hatırlamıyorum :D
15 bıne temız bı xj bulmak zor olur sanırım , suan 2000 classıc kullanıyorum ara sıra kızsamda xjden her ınısımde yuzumde bı gulumseme oluyor :D

Slm arkadaşlar aranıza yeni katıldımm.Forumda gezeneyordumda bir sorum olacak bu XJ lerin yani kare kasaların 1988 modelleri var onları tavsiye ediyormusunuz.Pek bi bilgye sahip değilim ama gördüğüm kadarıyla aksesuar kaldıran tek versiyon gibi geldi.1988 model bir XJ şu an ne kadar iş yapar temizi olsa acaba...şimdiden teşekkürler.

Valla tufi52 hem XJ, hem 88 model, hem de temiz; onlar kaf dağının arkasına gitti geride gelmez heralde. Ben Kamil ağbinin 2000 classic'ini bekliyeyim diyorum 2016'da vergiden düşünce bana satarsın dimi Kamil agbi? Arabama iyi bak sonra almam ona göre :smiley: :smiley:

tufi52' Alıntı:
Slm arkadaşlar aranıza yeni katıldımm.Forumda gezeneyordumda bir sorum olacak bu XJ lerin yani kare kasaların 1988 modelleri var onları tavsiye ediyormusunuz.Pek bi bilgye sahip değilim ama gördüğüm kadarıyla aksesuar kaldıran tek versiyon gibi geldi.1988 model bir XJ şu an ne kadar iş yapar temizi olsa acaba...şimdiden teşekkürler.

88 modele ne aksesuar düşünüyorsanız, 2001'e de aynısı takılır, 97 ve sonrasının içi daha güzeldir. Motor yakıt sistemleri ve şanzımanlar değişkenlik gösteriri yıldan yıla...

tamam xj si olanlar xj yi zj olanlar zj yi savunuyor bir soruda benden
zj 5,9 sayıca az 5,2 ye göre
gelecekte 5,9 da motor parçası sıkıntı olurmu yoksa aradaki hacim farkı sadece kapaktanmı kaynaklanıyor çap-stork aynımı
birde land rover in defenderinin dışında kalan modellerindeki gibi bir sürü çalışmayan elektirikli oyuncaga sahip olma
ihtimalim zj 5,9 da ne kadar mümkün

davut osmanoğlu ustam 1998 5,9 zj de ne gibi sorunlar beni bekliyor
ve alırken özellikle kontrol etmem gereken yerler nereleri

CEM50' Alıntı:
tamam xj si olanlar xj yi zj olanlar zj yi savunuyor bir soruda benden
zj 5,9 sayıca az 5,2 ye göre
gelecekte 5,9 da motor parçası sıkıntı olurmu yoksa aradaki hacim farkı sadece kapaktanmı kaynaklanıyor çap-stork aynımı
birde land rover in defenderinin dışında kalan modellerindeki gibi bir sürü çalışmayan elektirikli oyuncaga sahip olma
ihtimalim zj 5,9 da ne kadar mümkün

davut usta akşam üzeri sanayide beraberdik hoşgeldin aramıza,XJ ,ZJ savunmasına gelince belli markaların modelleri vardır jeep markasının en donanımlı ve lüx modeli Grand Cherokee modelleridir bütün grandlar full dür, bu kıyas BMW 320 ile 740 kıyasına ,MERCEDES 190 ile 500 sel kıyasına benzer bu araçlar birbirinden çok farklıdır herkesin bildiği gibi, her yönden birbirleriyle kıyas götürmezler XJ ile ZJ kıyasıda bu kadar farklıdır bu iş tamamen bütçe ve araçtan beklenti meselesidir , kendi adıma ve birçok zj kullanıcısı bilirimki ,zj nekadar xj ye göre masraflıda olsa zj den sonra xj yi tercih etmez.

hazanfer' Alıntı:
Valla tufi52 hem XJ, hem 88 model, hem de temiz; onlar kaf dağının arkasına gitti geride gelmez heralde. Ben Kamil ağbinin 2000 classic'ini bekliyeyim diyorum 2016'da vergiden düşünce bana satarsın dimi Kamil agbi? Arabama iyi bak sonra almam ona göre :smiley: :smiley:

hehehe 7 sene vergısını odeyım ben tam vergı dusunce satayım sende bın yok ole sey :D
2001 denk gelse 2001 alırdım :D ne kadar yenı o kadar ıyı bana gore.

zj den sonra xj tabıkı tercıh sebebı olmaz cogu kısı ıcın ama 5.7 tahoe dan xj ye gecınce bocalasamda sonra cok sevmıstım ,
konforda bı yere kadar :D

yok abi parça sorunu olmaz 5.2 den krank damper pcm eksoz şanzıman vs ve birçok yerinde 5,9 farklıdır jeep in kıymetini bilip hakkını verirsen uzun yıllar beraber olursun

davut ustam bilgi için teşekkür ederim

değerli arkadaşlar cherokee nin classic modeli nasıl sizce.almaya değermi.3000cc benzinli-94 mod.110.000km avda ve gezintide.genelde kar ve kırık arazide.sevgiler b civan avc der bşk yusufeli

Her hususta olduğu gibi bu hususta da eksiler artılar söylenip omu iyi bumu iyi daha doğrusu benimki iyi seninki kötü muhabbetine dönüyor iş. Alım kriterleri farklı farklıdır kişilerin kimisi rengi için bile vazgeçer bir arabadan hatta plaka takıntısı olanlar bile vardır. Bu sebeple kimse orta yolu bulumaz bence bu tip tercih isteyen arkadaşlara herkes kendi aracındaki deneyimleri anlatsa zj için şunu derler xj ler böyle imiş gibi duyumlardan bahsetmeseler ve karar vermek isteyen arkadaşımızda bindiğiniz arabanın izlenimleriyle karar verse daha sağlıklı olur. Ben xj kullanmadım şimdi duyduklarımla nasıl tu kaka diyebilirim ki. Ya da nasıl övebilirim. Aynı anda üç arabamın olduğu zamanlar oldu benim ve istisnasız hep eski arabalardı yeni nesil arabalar da hiç gözüm olmadı 69 model 88 model 93 model hep böyle arabalara bindim ve doğal olarak hemen hepsinde mekanik problemler yaşadım ve bu gayet doğal 10 yaş üstü bir arabadan aksini bekleyemeyiz. Ama zj ve ya xj olsada, tercih edilen sonuçta JEEP... Ve bu marka bir çok markanın yaşıtlarına göre kesinlikle daha az sorun çıkaran daha sağlam daha konforlu teknolojiyi bir adım önde götüren bir marka.

ben şimdi xj ler hakkında hiç bir yorum getirmeden sahip olduğum zj yi anlatayım xj si olanda aynısını yapsın sen topla ölç biç karar ver. Benim kanaatim arazi aracıyım konfora ne hacet olgusunu neden bir arada olmasınlar ki fikriyle üretilmiş bir araç zj. Hali hazırda 2008 2009 model bir çok markanın yanından bile geçmediği lükse konfora ve hayran bırakası ayrıntılara sahip. Günde ortalama 150 km. yol yapan biri olarak trafikte zj ile çok mutluyum. İstanbul trafiğinin yoruculuğunu bana hissttirmiyor. Neden daha önce tanışmadım bu araçla diye esefleniyorum. 5200 motor kulağa ürkütücü geliyor ama bana görede bu kasanın hakkı bu. Daha düşük motorluya binmediğim için performans mukayesesi yapacak değilim ama sanki bu ağırlığın bu ihtişamın hakkı bu imiş gibi geliyor bana. Evet ön şaftımdan ses geliyor evet elektronik aksam çok ve bir kısmı arıza veriyor. Evet bagaj kapağı hidrolikleri kronik olarak arızalanıyor muhtemel difransiyel arızam var vesaire ama artılar eksiler birleşince verdiğim son kuruşa kadar helal olsun diyeceğim bir araç. Temizliğine göre değişecek bir sürü yorum var elbet. Benim aldığım muhterem aracına gayet iyi bakmış direksiyonuna oğlunu bile oturtmamış asla sigara içirtmemiş pimpirikli biri idi. Aracı görmeye gittiğimde koltuk derilerinin ve ön konsolun temizliği beni hayrete düşürdü aracın kasası model yılını ele vermese 2005 2006 model bir arabaya bindim sanacaktım. Ama bunu alana kadar tam 8 zj yi görmeye pazarlık yapmaya gittim hiç birini beğenmedim. Yani zj mi xj mi sorusunun yanıtını bulduktan sonra ikinci aşama diyelim ki xj dedin hangi xj ? sorusu gelecek. İkinci el arabada en önemli kriter bu.. Ben zj bakarken aldığım araç temizliğinde karşıma bir xj çıksaydı bi şeekilde belki de bugün xj kullanıyor olurdum. Bu sebeple xj lerede bak zj lerede. Kararını içine binince zihnin ve kalbin zaten verecek. Aldığın zaman hele birde benim gibi çok yol yapıyorsan en büyük dezavantajın yakıt tüketimi olacak e oda Ateş abinin dediği gibi ''Aslan besleyen yemini düşünmez'' :smiley: Kal sağlıcakla...

Selamlar herkese bugun üye oldum sitenize ve aslında biraz konuyu hortlaşmış gibi olacağım özürdilerim öncelikle yazdıklarınızı çoğunlukla okudum ancak yaklasık 9 sene önce yazılmıslar haliyle :smiley:
Sorum şu şuan 23 yaşındayım üniversiteden yeni mezun oldum ve oldum bittim bazı markaların eski kasalarına ilgim vardır mercedes range jeep gibi ilk önce P38 kasa araştırdım ama çok masraf çıkarttıgını ve parçalarının pahalı oldugunu öğrendim daha sonra 4.0 1997 model bir karekasa cherokee 'ye baktım sahibindende, sitenizden ve genel olarakda googledan bir araştırma yaptım şöylebir yorumlara baktım P38e göre daha az masrafsız oldugunu gördüm ,bu tarz bir araç alsam başa çıkabilirmiyim haliyle yeni iş bulacam gelir ona göre olucak falan :smiley: ? çünkü babam sana gelmez çok masraf çıkartır hani para yetiremezsin yeni model araba alayım diyor ,e bende seviyorum bu tarz araçları ,bu tarz araçların temizlerini günümüzde bulmak mumkunmu parçaları ve bakımları konusunda güncel olarak bilgi verirseniz ve genel olarakda görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim

Sağlıklı günler diliyorum ,Esen kalın..

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR