Jeep Grand Cherokee (ZJ) 93 - 98 Kullanim El Kitabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 313
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,286
Ynt: Jeep Grand Cherokee (ZJ) 93 - 98 Kullanim El Kitabı

Evet hocam beraber geçicez umarım bu ve benzeri yollardan .

Mükemmel bir kaynak oldu .

Şimdi kitabı güzelce inceleyelim . Ben meraklı adamım sayfaların tamımı inene kadar hiç okumadım şimdi toplayı başlıyorum okumaya :smiley:

Etiketler

Valla ben dayanamadım :smiley: Hem indirip hem okudum :smiley: aradada bişey yazamadık valla soluksuz indirirken :smiley:
Tekrardan teşekkür ederiz çok faydalı bir kaynak oldu :smiley:
Yanlız merak ettiğim birşey var. Özellikle motor ve yürüyen aksamla ilgili daha teknik başka kaynak mevcutmu acaba piyasada?

alperhoca' Alıntı:
Valla ben dayanamadım :smiley: Hem indirip hem okudum :smiley: aradada bişey yazamadık valla soluksuz indirirken :smiley:
Tekrardan teşekkür ederiz çok faydalı bir kaynak oldu :smiley:
Yanlız merak ettiğim birşey var. Özellikle motor ve yürüyen aksamla ilgili daha teknik başka kaynak mevcutmu acaba piyasada?

Ben arabayi 97 tarihinde Almistim. Amerika`dan gemiyle Mersin`e gelmisti. O tarihlerde kendi arabasini satan bir arkadasimdan kapmistim. Sanirim daha detaylisida yoktur. Daha detayli motor artik servis isine girer. Bir arkadas kendisinde Almanca`si oldugunu söylüyordu, bulamadim kim oldugunu, eger bu satirlari okursa bana görünsün. Benim ikinci lisanim Almanca. Eger farkli bir kitapsa belki isimize yarar. Önemli yerlerini tercüme ederiz.

Sadece moderatörlerimizin konu basligini degistirmeleri gerekiyor. Cünkü bu kitap 93-95 degil 93 -98 araligindaki modelleri kapsiyor. Eger baslik degisirse daha cok kimsenin dikkatini ceker ve daha fazla kimse faydalanabilir.

dakaltan' Alıntı:
Tüh bir sene ile kaçırdım (benim araç 96 model) ancak ortak bir sürü yanı vardır. Ebayden orjinal kitapçğını sipariş ettim ancak henüz elime ulaşmadı.

Elinizdeki kitapçığı çoğaltmak adına yapacağınız masrafa ortak olmak isterim.

Bu kitap 93-98 arasi modelleri kapsiyor..!
Tamaminida gönderdim.. ;)

Ergün bey elinize sağlık müthiş oldu bu sayfalara ayrı bir başlık açıp konuyu kitlemeli bence.arşivlik bir çalışma
bende de aşağıdaki kitap var ama onu yayınlamak neredeyse imkansız

Kitapgc

ergun eline sağlık kardeşim ,inan şimdi indirmem bitti ve büyük bir heyecanla okuycam .hatta sen online idin ama sayfaları kaçırmıym diye sana teşekkür bile edemedim :-[ şu an yeni çıktın offline sın :eek: herşey için çok teşekkürler işallah ayazağada ayın 14 de görüşür ve tanışmışta oluruz ellerine sağlık abicim ;)

ZJ cilerrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!............ hep bir ağızdan EN BÜYÜK ERGUN BAŞKA BÜYÜK YOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKK :D :D :D :D

selamlar hrkese ,
Almanca kullanım klavuzu olan benim . Ama daha ayrıntılı değil .Bunun birebir aynısı .

Daha önce forumda ömer_20 arkadaşımız bir link paylaşmıştı ben indirdim inceledim güzel bir kaynak .

http://pdftown.com/Jeep-Grand-Cherokee-1996-Service-Manual.html

Cüneyt hocam . Sizdeki kitap üstte verdiğim linktekinden daha ayrıntılı snıyorum değil mi? Kaç sayfadır toplam ?

ssbman' Alıntı:
selamlar hrkese ,
Almanca kullanım klavuzu olan benim . Ama daha ayrıntılı değil .Bunun birebir aynısı .

Daha önce forumda ömer_20 arkadaşımız bir link paylaşmıştı ben indirdim inceledim güzel bir kaynak .

http://pdftown.com/Jeep-Grand-Cherokee-1996-Service-Manual.html

Cüneyt hocam . Sizdeki kitap üstte verdiğim linktekinden daha ayrıntılı snıyorum değil mi? Kaç sayfadır toplam ?
umut çok daha ayrıntılı bir kitap 380-400 sayfa...ingilizce...içeriği a dan z ye bakım,tamir

Selam, ben daha 1 saat kadar önce üye oldum. Bende koşullarımı ayarlayabilirsem Zj almayı kafaya koydum. Arabamı yeni sattım ve bir türlü karar veremiyordum. Zj alırsam bu kitapçığı nereden bulabilirim diye düşünüp duruyordum. Çok titizim... Beatrix' e özel mesajla teşekkür etmiştim, buraya da yazmak istedim. Çoookk teşekkürler... Sizlerle tanıştığıma sevindim.. Kendimi de size çok yakında tanıtma fırsatım olur inşallah.. Bende kendimce bilgili ve tecrübeliyim, çoğu araçtan ve mekanikten anlarım. Faydalı olabilirsem sevinirim. Üyelerin kendini tanıtacağı yeri bulamadım. Tarif ederseniz iyi olur... Faydalı paylaşımlar umuduyla.. Alp...

duman' Alıntı:
Ergün bey elinize sağlık müthiş oldu bu sayfalara ayrı bir başlık açıp konuyu kitlemeli bence.arşivlik bir çalışma
bende de aşağıdaki kitap var ama onu yayınlamak neredeyse imkansız

Cüneyt bey, Sizdeki kitap 1994 ile 2004 arasındaki bütün grand cher. kapsıyor ve dolayısı ile çok kapsamlı anladığım kadarıyla. Bu kitabıda çok istiyorum. nereden temin edebilirim. Buradan mümkün değilse, lütfen yayımcı, yayım yılı v.s. bilgileri içeren "1. - 2. - 3. ve son 2 - 3 sayfayı" buradan yayınlayabilir veya bana gönderebilirmisiniz, gönderdiklerinizi bende Canada' daki kız kardeşime forvardlarım. Yakında gelecek. Bana bulup alır, getirir.

Bu arada ( lütfen kimse ukalalık adletmesin ), teknik terimler dışında Ingilizcem oldukça kuvvetli. Teknik terimleri ve takıldığım yerleride int.sözlüğündenden felan bulup, konuyada vakıf olduğum için, çözebiliyorum. Buradaki güzel insanlara bu şekilde fayda sağlamam gerekirse --memnuniyetle--

Bişey daha eklemek istiyorum: Kız kardeşim Canada' da demiştim. Orada Canadalı aile dostlarımızın yanında kalıyor ve bildiğim kadarıyla aile JEEP' lerini satıp, doğa' ya zarar vermemek adına Lexus'un ELEKTRİKLİ kocaman 4*4' ünü almışlar bi sürü paraya. --Millet aya gitti, işi gücü bitirdi, öbür dünyayıda çözdüler heralde, bu dünyaya fayda sağlamak için para saçıyor--- Biz hala yeryüzünü idrak edemedik--- Medeniyet başkaaa bişiiiii :smiley:

Ergün bey emeğinize sağlık...

çok kıymetli ve bizim için ulaşılmaz bir bilgi kaynağını bizimle paylaştığınız için ne desek boş...

Çok Teşekkür Ederiz...

alfonse' Alıntı:
Selam, ben daha 1 saat kadar önce üye oldum. Bende koşullarımı ayarlayabilirsem Zj almayı kafaya koydum. Arabamı yeni sattım ve bir türlü karar veremiyordum. Zj alırsam bu kitapçığı nereden bulabilirim diye düşünüp duruyordum. Çok titizim... Beatrix' e özel mesajla teşekkür etmiştim, buraya da yazmak istedim. Çoookk teşekkürler... Sizlerle tanıştığıma sevindim.. Kendimi de size çok yakında tanıtma fırsatım olur inşallah.. Bende kendimce bilgili ve tecrübeliyim, çoğu araçtan ve mekanikten anlarım. Faydalı olabilirsem sevinirim. Üyelerin kendini tanıtacağı yeri bulamadım. Tarif ederseniz iyi olur... Faydalı paylaşımlar umuduyla.. Alp...

Alp 20-27 tarihlerinde Almanya`da olacagim, bende orada bir arastirayim bakalim. Belki bir seyler bulabilirim. Hosgeldin.

dronder' Alıntı:
Ergün bey emeğinize sağlık...

çok kıymetli ve bizim için ulsşılmsz bir bilgi kaynağını bizimle paylaştığınız için ne desek boş...

Çok Teşekkür Ederiz...

Benim icin bir zevkti :smiley:

alfonse' Alıntı:
Cüneyt bey, Sizdeki kitap 1994 ile 2004 arasındaki bütün grand cher. kapsıyor ve dolayısı ile çok kapsamlı anladığım kadarıyla. Bu kitabıda çok istiyorum. nereden temin edebilirim. Buradan mümkün değilse, lütfen yayımcı, yayım yılı v.s. bilgileri içeren "1. - 2. - 3. ve son 2 - 3 sayfayı" buradan yayınlayabilir veya bana gönderebilirmisiniz, gönderdiklerinizi bende Canada' daki kız kardeşime forvardlarım. Yakında gelecek. Bana bulup alır, getirir.

Bu arada ( lütfen kimse ukalalık adletmesin ), teknik terimler dışında Ingilizcem oldukça kuvvetli. Teknik terimleri ve takıldığım yerleride int.sözlüğündenden felan bulup, konuyada vakıf olduğum için, çözebiliyorum. Buradaki güzel insanlara bu şekilde fayda sağlamam gerekirse --memnuniyetle--

Bişey daha eklemek istiyorum: Kız kardeşim Canada' da demiştim. Orada Canadalı aile dostlarımızın yanında kalıyor ve bildiğim kadarıyla aile JEEP' lerini satıp, doğa' ya zarar vermemek adına Lexus'un ELEKTRİKLİ kocaman 4*4' ünü almış bi sürü paraya. --Millet aya gitti, işi gücü bitirdi, öbür dünyayıda çözdüler heralde, bu dünyaya fayda sağlamak için para saçıyor--- Biz hala yeryüzünü idrak edemedik--- Medeniyet başkaaa bişiiiii :smiley:

Tabii burda dikkat edilecek bir yani es gecmemek lazim; < aile JEEP' lerini satıp, doğa' ya zarar vermemek adına Lexus'un ELEKTRİKLİ kocaman 4*4' ünü almış bi sürü paraya < Mademki bir ideal ugruna bu kadar parayi harcayabiliyor o zaman dogrusu; diger Jeep`ide hurdaya vermek veya imha etmek olurdu. Sonucta bu davranis bir anlamda " ben bu Jeep`le dogaya zarar vermeyeyim sana satayim, sen zarar vermeye devam et"

Yeni bir konu actim; " Jeep`lerimizle dogaya karsi bencilmiyiz " burada herkesle acabilir tartisiriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,470
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

SON KONULAR

Geri