Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 689
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 327,894
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

Sn. Bekir bey.
Harikasınız . (buton)
selamlar.

Etiketler

Bekir Bey teşekkürler.
Çabalarınızın öteki özel araçlar gibi, karavanların da 2 yılda bir muayenesi için örnek olmasını dilerim.

Aliço' Alıntı:
Bekir Bey teşekkürler.
Çabalarınızın öteki özel araçlar gibi, karavanların da 2 yılda bir muayenesi için örnek olmasını dilerim.

Mesajlar (sizinki de Levent bey'inki de) alındı :smiley:

Bu aralar başım kalabalık. Bana ara ara hatırlatmaya devam edin. Sakin bir vakitte o konuyu da ele alalım. Nasıl bir dayanak buluruz bilemiyorum (öncelikle iki yıl ve bir yıl sürelerin dayanağı olan sebepleri keşfetmek gerek) ama en azından denemiş oluruz.

Dayanak değil ama belki yol gösterir. Daha önce ki yıllarda iki ayrı yerde yaptırdığım egsoz muayenelerinde 1 yıllık yapılacak olan süre sonu; araç' M1 Özel araçtır' dediğimde itirazsız 2 şer yıl olarak yapılmıştı.

aslanahmet' Alıntı:
Ali Bey bu konuda sizin de fikirlerinizi alabilirmiyiz. Bahsettiğim konu 2012 yılında Dubai Sigorta'da başıma gelmişdi. 2011 de 280 TL olan sigortam ufak bir kaza sonrası Dubai Sigorta'da 840 TL ye fırlamışdı.

hakan bey kaza sonrası primler firmadan firmaya çok değişiklik gösteriyor mesala 7 den 6 ya düşünce ankara sigorta poliçe zamanı 6 basamak fiyatını uygulamayabilir. buğra bey de detaylı bilgi vermiş bu konuda özellikle basamak 4 ün altına inince fiyatların nerede olacagı belli olmuyor uçuk fiyatlar çıkarabiliyorlar

Aliço' Alıntı:
Dayanak değil ama belki yol gösterir. Daha önce ki yıllarda iki ayrı yerde yaptırdığım egsoz muayenelerinde 1 yıllık yapılacak olan süre sonu; araç' M1 Özel araçtır' dediğimde itirazsız 2 şer yıl olarak yapılmıştı.

Aracınız 10 yıllıkdan genç mi?

mhmtabi' Alıntı:
Böyle güzel bir sonuç alınmasını sağlayan Bekir Kemal bey ve Erdal Ötügen bey başta olmak üzere sigorta poliçemin yenilenmesinde yardımcı olan Sevgili Buğra Darıcı kardeşime ve konuyla ilgilenen diğer sigortacı arkadaşlarımız Ali Gündoğdu bey ve Kamil Bayram bey'e teşekkürler.

asıl teşekkür Bekir bey ve Erdal bey hak ediyor bizler sadece aracılık yapıyoruz poliçe kesiminde

Egzoz Ölçüm Periyodları
-Hususi (binek ) ve Resmi Otomobiller: İlk üç yaş sonunda ve sonrası her iki yılda bir yapılmalıdır.10 yaş sınırı kalkmıştır.
-Diğer Motorlu Taşıtlar: İlk bir yaş sonunda ve sonrası yılda bir yapılmalıdır.
-Tarım ve Orman Traktörleri, Motosiklet ve Mopedler ve 1979 model yılı ve öncesi dizel motorlu taşıtlar, Hibrit ve Elektrikli araçlar ile Hidrojen Yakıtlı araçlar Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm işleminden muaftırlar.

sigortacıali' Alıntı:
asıl teşekkür Bekir bey ve Erdal bey hak ediyor bizler sadece aracılık yapıyoruz poliçe kesiminde

Kesinlikle öyle Ali Bey'e gönülden katılıyorum...Bekir Bey ve Erdal Bey'in çabaları sonucu bizler bu uygun fiyatları sizlerle paylaşabiliyoruz...Çorbada tuzumuz oluyorsa ne mutlu bizler için..

Benim yenileme de geçen sene 700TL ye yakınken 244TL den yapıldı :smiley:

Sorunumuzun çözümü için çaba sarfeden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum...

Aliço' Alıntı:

Ben de aynı şeyi denedim ama yemediler. Yönetmeliği kontrol ettiğimde, doğru araç sınıfının M(SA) olması gerektiğini gördüm. Yani M1 yazması aslında yanlış. Bu yüzden fazla zorlamadım.

Ekli dosyalar

• Tüv.png
    Tüv.png
    20.2 KB · Görüntüleme: 459

Aliço' Alıntı:

Demek ki egzoz muayenesi yaptırdığın zamanlar aracınız 10 yaşın altındaymış. O yüzden kabul etmiş olabilirler. Gerçi artık 10 yaş kuralı kalktığını öğrendim buna göre sorumun önemi de kalmadı.

Ticari araçlar'a on yaşın altında dahi olsalar bir yıllık vize veriliyordu. Özel araç olduğu için iki yıllık vize verdiler.

Benim de sigortam bugün Ali Bey'in çalışmalarıyla 244 TL den yenilendi.Önceki 779 TL aksigorta dan yapılmıştı.Başta Erdal ve Bekir Beyler olmak üzere Ali Bey e ve adını bilmediğim tüm emeği geçenlere teşekkürler.Yarın da Aksigorta dan iptali gerçekleştireceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri