Karavan Seçimi Için Tavsiyelerinize Ihtiyacım Var

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xenofx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 359

xenofx

Ana Kamp
Öncelikle Bütçe 300 civarı diyelim :smiley: . Kampçı değilim, bir noktada uzun süreli konaklamalar düşünmüyorum. Özellikle yurtiçi yurtdışı geziler sırasında çocuklarla beraber sadece gece konaklama amaçlı karavan almak istiyorum. Malum otel fiyatları çok yüksek. 3 tanede çocuk var. 5 kişilik oda bulmak hem zor hem çok maliyetli. Çoğu otelde en fazla 3 ya da 4 yatak sunuyorlar. Kaldı ki kişi başı 30 euro civarına dayanan fiyatlar ile (5 kişi olduğumuzdan) bir gece için neredeyse 100-150 euro ödemek akıl karı değil, üstelik bunlar sıradan şehir içi oteller.

Biz belirli bir yerde 1 ya da 2 gün kalarak sürekli hareket halinde gezen bir aileyiz. Gece geç vakte kadar şehir içinde gezilecek yerleri gezip 22-23 gibi otele sadece yatmak için giriyoruz. Dolayısıyla bizi otel arama derdinden kurtaracak, yorulduğumuz yerde han yapacak, maliyetlerimizi ciddi anlamda düşürecek bir çekme karavan düşünüyorum artık.

Aklıma takılanlar için tavsiyelerinize ihtiyacım var,

İhtiyaçlarım;
* Büyük çoğunlukla konaklama ve kahvaltı yapmak amaçlı . Harici gün içi kullanım olmaz.
* Genellikle yaz aylarında .
* Yurtiçi ve yurtdışı kullanım.
* 15 ila 30 günlük gezilerde.

Aklıma en çok takılan sorunlar;
*Şehir içine girmeden bu karavanlar nereye bırakacağım çok sorun yaşarmıyım? Okuduğum kadarıyla park yasağı olmayan yer here park edilebiliyor.
*Mover kesinlikle düşünüyorum ki çok sık belki her gün sök tak yapacağım için parklar sorun olmasın. Sanırım doğru tercih ?
* Benim gibi sürekli hareket halinde olanlar su doldurma işini nerelerde çözülüyor ?

Tabi ki karavan olunca kamp yaptığımızda olur ama asıl kullanım amacı yukarda belirttiğim gibi.

Sonuç olarak bu kadar hareket halinde olacak bir karavan ve kullanıcıları için tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Teşekkürler.

Şu modeli malzemelerinden dolayı baya beğendim

Son düzenleme:

2+2 zaten dediğim karavanlar, +1 kişi idare ederiz diye düşünüyorum. Yaşam alanından ziyade sadece yat kalk kahvaltı işi olacağı için çok zorlanır mıyız?

• Kampçı değilim,
  • Bir noktada uzun süreli konaklamalar düşünmüyorum.
  • Sadece gece konaklama amaçlı karavan almak istiyorum.
  • Otel fiyatları çok yüksek.
  • Belirli bir yerde 1 ya da 2 gün kalarak sürekli hareket halinde gezen bir aileyiz.
  • Otele sadece yatmak için giriyoruz.
  • Maliyetlerimizi ciddi anlamda düşürecek bir çekme karavan düşünüyorum artık.
İhtiyaçlarım;
  • Büyük çoğunlukla konaklama ve kahvaltı yapmak amaçlı
  • Harici gün içi kullanım olmaz.
  • Genellikle yaz aylarında .
  • Yurtiçi ve yurtdışı kullanım.
  • 15 ila 30 günlük gezilerde.
Bu tespitlerinize motokaravan daha uygun.

Yılda 30 gün için “karavan” edinmek 1 Lt süt için inek beslemeye benzer.

*Şehir içine girmeden bu karavanlar nereye bırakacağım çok sorun yaşarmıyım? Okuduğum kadarıyla park yasağı olmayan yer here park edilebiliyor. OKUDUĞUN GİBİ DEĞİL. Park sorunu tatil beldelerinde ciddi boyutta. Sanıldığı veya pazarlandığı gibi değil. Özellikle pik sezonda hayal ettiğiniz tatili paralı kamplarda gerçekleştirebilirsiniz ve bu durum hedeflediğiniz ekonomiyi sağlamaz.

*Mover kesinlikle düşünüyorum ki çok sık belki her gün sök tak yapacağım için parklar sorun olmasın. Sanırım doğru tercih ? DEĞİL. Her gün sök tak yapılarak kamp yapılmaz.

* Benim gibi sürekli hareket halinde olanlar su doldurma işini nerelerde çözülüyor ? TEK DERDİN BU OLSUN.

ÖNCE KİRALA DENEYİMLE SONRA EDİNME ARAYIŞINA GİR.

• Kampçı değilim,
  • Bir noktada uzun süreli konaklamalar düşünmüyorum.
  • Sadece gece konaklama amaçlı karavan almak istiyorum.
  • Otel fiyatları çok yüksek.
  • Belirli bir yerde 1 ya da 2 gün kalarak sürekli hareket halinde gezen bir aileyiz.
  • Otele sadece yatmak için giriyoruz.
  • Maliyetlerimizi ciddi anlamda düşürecek bir çekme karavan düşünüyorum artık.
İhtiyaçlarım;
  • Büyük çoğunlukla konaklama ve kahvaltı yapmak amaçlı
  • Harici gün içi kullanım olmaz.
  • Genellikle yaz aylarında .
  • Yurtiçi ve yurtdışı kullanım.
  • 15 ila 30 günlük gezilerde.
Bu tespitlerinize motokaravan daha uygun.

Yılda 30 gün için “karavan” edinmek 1 Lt süt için inek beslemeye benzer.

*Şehir içine girmeden bu karavanlar nereye bırakacağım çok sorun yaşarmıyım? Okuduğum kadarıyla park yasağı olmayan yer here park edilebiliyor. OKUDUĞUN GİBİ DEĞİL. Park sorunu tatil beldelerinde ciddi boyutta. Sanıldığı veya pazarlandığı gibi değil. Özellikle pik sezonda hayal ettiğiniz tatili paralı kamplarda gerçekleştirebilirsiniz ve bu durum hedeflediğiniz ekonomiyi sağlamaz.

*Mover kesinlikle düşünüyorum ki çok sık belki her gün sök tak yapacağım için parklar sorun olmasın. Sanırım doğru tercih ? DEĞİL. Her gün sök tak yapılarak kamp yapılmaz.

* Benim gibi sürekli hareket halinde olanlar su doldurma işini nerelerde çözülüyor ? TEK DERDİN BU OLSUN.

ÖNCE KİRALA DENEYİMLE SONRA EDİNME ARAYIŞINA GİR.
Yanlış anlaşıldım galiba. Kamp değil şehir içi günlük konaklama yapacağım bir amaç için arıyorum. Kamplarla hiç işim yok, kamp alanlarına hiç girmeyeceğim diyelim. Karavanda yaşamayı da planlamıyorum, ama 3-5 gün olsun veya 25-30 gün olsun gezerken beni otel derdinden kurtarsın yeter.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR