Karavan Üzeri Branda

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tyana Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 744

Tyana

Ana Kamp
Mesajlar
37
Tepkime Puanı
8
Yaş
38
Merhaba, karavanı pek kullanmadığım kış aylarında yoğun kar yada yağmur sonrası olası sızdırmalara karşı karavanımın üzerine branda yaptırmayı düşünüyorum. Bir çadırcıdan güneş panellerinin üzeri şeffaf malzeme olacak şekilde karavanın tavanını kaplayacak şekilde bir branda için teklif aldım. orta - iyi kalite malzeme olursa 1600 TL, ekonomik kalite birşey istersem de 1000 TL ye yapabileceğini söyledi. Aranızda böyle birşey alan ya da yaptıran var mı? Fikir ve önerilerinizi alabilirim.
 
Son düzenleme:Merhaba, karavanı pek kullanmadığım kış aylarında yoğun kar yada yağmur sonrası olası sızdırmalara karşı karavanımın üzerine branda yaptırmayı düşünüyorum. Bir çadırcıdan güneş panellerinin üzeri şeffaf malzeme olacak şekilde karavanın tavanını kaplayacak şekilde bir branda için teklif aldım. orta - iyi kalite malzeme olursa 1600 TL, ekonomik kalite birşey istersem de 1000 TL ye yapabileceğini söyledi. Aranızda böyle birşey alan ya da yaptıran var mı? Fikir ve önerilerinizi alabilirim.
Merhaba ben 2019 yılından bu yana karavanımda branda kullanıyorum sızdırma sorun olacağını düşünmüyorum fakat zamanla yağmur dış etkenler kuş pislikleri yosunlaşmalar derken hem temizliği zor oluyor hemde boşu boşuna yağmur, kar ve dış etmenler maruz kalıyor bende bir çadırcıda yaptırmıştım ön ve arka tarafını yarım fermuarlı yaptırdım kapıyada fermuar koydurdum ki üzeri kapalıyken içerisine ve ön tüplüğe ulaşabileyim fakat benimki tam boy olduğu için bazen özellikle rüzgar varsa karavanın üzerini örtmek biraz zor olabiliyor :smiley: sonuçta bahar gelip brandayı çıkarttığım zaman tertemiz şekilde duruyor buluyorum ben kesinlikle tavsiye ederim
9e2647bcd2cff6d4f0312dfba8d2272e
Ba17ee077f636b318850c4b627eb3eaf
0daba07309aba74ad2cd6fe28f5cac7a


Infinix X6833B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Merhaba ben 2019 yılından bu yana karavanımda branda kullanıyorum sızdırma sorun olacağını düşünmüyorum fakat zamanla yağmur dış etkenler kuş pislikleri yosunlaşmalar derken hem temizliği zor oluyor hemde boşu boşuna yağmur, kar ve dış etmenler maruz kalıyor bende bir çadırcıda yaptırmıştım ön ve arka tarafını yarım fermuarlı yaptırdım kapıyada fermuar koydurdum ki üzeri kapalıyken içerisine ve ön tüplüğe ulaşabileyim fakat benimki tam boy olduğu için bazen özellikle rüzgar varsa karavanın üzerini örtmek biraz zor olabiliyor :smiley: sonuçta bahar gelip brandayı çıkarttığım zaman tertemiz şekilde duruyor buluyorum ben kesinlikle tavsiye ederim Ekli dosyayı görüntüle 644564Ekli dosyayı görüntüle 644565Ekli dosyayı görüntüle 644566

Infinix X6833B cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Güzel olmuş hediye paketi gibi :smiley: ben sadece tavanı kapatacak şekilde birşey yaptıracağım.
 Merhabalar,
Bahsettiğiniz üst brandayı yaptırdınız mı? Ben de aynı şekilde düşünüyorum da. Panellerin üzeri şeffaf olsun ve üstten kep gibi giydirip lastiklerle bağlamayı. Yaptırdıysanız fotoğraf paylaşırsanız sevinirim.
Selamlar.
 

Merhabalar,
Bahsettiğiniz üst brandayı yaptırdınız mı? Ben de aynı şekilde düşünüyorum da. Panellerin üzeri şeffaf olsun ve üstten kep gibi giydirip lastiklerle bağlamayı. Yaptırdıysanız fotoğraf paylaşırsanız sevinirim.
Selamlar.
Merhaba, henüz fırsat bulamadım ama yaptırdığım zaman paylaşırım mutlaka. Görüştüğüm brandacı tam ölçülerini verip fotoğrafını da çekerseniz şapka gibi tam oturur bir branda yaparım demişti. Benim karavan üst yanlardan bombeli olduğu olduğu için tam bir ölçü alamadım maalesef.
 Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,482
Mesajlar
1,518,594
Kayıtlı Üye Sayımız
172,137
Kaydolan Son Üyemiz
barismutkyuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULARGeri
Üst