Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 165,894
Ynt: Karavan Yapımı için En Uygun Araçlar; Ölçüler ve Teknik Veriler

2003-2006 model makyajlı seri ducatoların tam araç boyu, 5595 mm, eni 2024mm, yüksekliği 2470 mm..

Etiketler

gezmen' Alıntı:
560 cm Erden Bey; hayırdır?... :smiley:

Selamlar
Cavid Sezen

Hocam düşündüğüm araç 12 m3 PSA da, site içi park alanım dar, onun için merak ettim.

Ama Atilla bey 5,10 demiş.. ???

atiladi' Alıntı:
2003-2006 model makyajlı seri ducatoların tam araç boyu, 5099 mm, yani 5.10 mt...

Atilla bey sanırım 2004 Citroen Jumper , sizin Ducato ile aynı dış ölçülerdedir. Siz kullandığınız için doğru bilgi herhalde 5,10 mt olmalı...

Bu aralar 10m3 ile çok haşır neşir oluyorum onu yazmışım, 12m3 için cavid abinin ölçüsü doğru...
2003-2006 model 12m3 makyajlı seri ducatoların tam araç boyu, 5595 mm, eni 2024mm, yüksekliği 2470 mm..

Bizde bulunan 12m ducatoların EX Yüksek tavanlı olan modeli (14m3) bizde de üretilseydi, tavana yatak yapma şansı ile araç seçiminde vazgeçilmez olurdu...

EX yksek karavan

EX yksek masa

EX masa

EX mutfak

Atila,senin bahsettiğin Ducato'ları bu yaz eski Yugoslavya'da görüp resmini çekmiştim. Burada niçin üretilmez ? Anlaşılmaz bir husus...Tavan yükseltilmesi ise ferdi olarak yapılabilir ama, astarı yüzünü geçer gibi... ;D

Ducato Srbistan

Her zaman olduğu gibi yine deneyime ihtiyacımız var, ama panelvanı yükselme ve karavan dönüşümünü aynı anda yapan, içimizden biri olmadığı için yine elimiz kolumuz bağlanıyor, hatta bırakın karavan dönüşümünü panelvan yükseltmeyi yapanında olduğunu sanmıyorum...Durum böyle olunca projecilerin eline kalacağız, birisine sormakda fayda var gibi görünüyor..Nasrettin hoca misali "ya tutarsa", deyip biraz araştırmaya değer gibi görünüyor...

Atilla ağbi 2003-2006 yüksek tavan ducato-jumper-boxer 10m3 araçlar piyasada var ben yollarda görüyorum

erdenbay' Alıntı:
Hocam düşündüğüm araç 12 m3 PSA da, site içi park alanım dar, onun için merak ettim.

Şimdiden hayırlısı olsun diyeyim!.. :smiley:

atiladi' Alıntı:
Bizde bulunan 12m ducatoların EX Yüksek tavanlı olan modeli (14m3) bizde de üretilseydi, tavana yatak yapma şansı ile araç seçiminde vazgeçilmez olurdu...

Birçoğumuzun "aaahh ah!" dediğini duyar gibiyim. Yukarıda yatak, aşağısı yayla gibi!.. ;D

Cavid Sezen

buralpdi' Alıntı:
Atilla ağbi 2003-2006 yüksek tavan ducato-jumper-boxer 10m3 araçlar piyasada var ben yollarda görüyorum

Haldun'un (Taiga) kamperi bir örnek buna.

Cavid Sezen

Tabiki 10m3'ün ex yüksek tavanları var, orjinal olarak gelmişler, 1997-2000 model aralığı, saysanız 20-30 taneyi geçmez, 2003-2006 modelllerinin orjinal gelenleri ise bir elin parmaklarını geçmez, her halde bir tıra kaç tane sığıyorsa o kadar gelmiş bir daha da gelmemiş.... Ben gerçekden üretilseydi diye dikkat çekmek istedim...Peki 12m3 lerin otomatik viteslisini gördünüzmü, ben gördüm...Ama bir tane...Çok güzeldi....

Daha önce ekstra yüksek tavanlardan biraz bahsedilmiş.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63789.0

İlgilenenleri bir de ilan buldum ama 2008 model :-\
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-peugeot-orjinal-kabin-klimali-ekstra-yuksek-tavan-17-m3-panelvan-63649489/detay/

atiladi' Alıntı:
.Peki 12m3 lerin otomatik viteslisini gördünüzmü, ben gördüm...Ama bir tane...Çok güzeldi....

2004 model jumper, çok niyetlendim ama araç ben gördüğüm zaman harap haldeydi ve km çok fazlaydı

çok faydalı bir yazı,,,çok teşekkürler...daha önce panelvan araç karşılaştırma listesini indirmiştim ama bulamıyorum. Burada da görünmüyor nasıl ulaşabilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR