Karavanımın Yapım Aşamaları; 17 m3 Ducato Efsane (Goldwingerr)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 458
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 128,960

Etiketler

Burak bey merhaba,

Öncelikle hayırlısı olsun. Ben de kısa bir süre önce İzmir'de 15 m3 ducato imalatı yaptırdım. 2 ay gibi bir sürede bitti. Zaten aracı alınca gerisi bir şekilde halloluyor. Sizin aracınız 17 m3. Yani benim araçtan yaklaşık 25 cm daha yüksek. Ancak uzunluk ve en aynı. Ekte benim uyguladığım ölçüler var. Çok ta memnun kaldım. Her ne kadar bilgisayar çizimi değil ama sanırım size de bir fikir verebilir.

İmalat sürecinizde kolaylıklar diliyorum.

Adnan

Merhaba,

Ekli dosyaya nasıl ulaşabilirim?

İyi günler

İzmir'den Merhaba,
Önce kısaca kendimi tanıtmak istiyorum gerçi tanışma sayfasında uzun zaman önce tanıtmıştım ama pek forumlara yorum yapmıyor inceleyip notlar alıyordum.
38 yaşındayım,İzmir'de serbest avukatlık yapıyorum.Uzun yıllardır motorsikletle yaptığım yurt dışı gezilerinde Avrupa'daki karavan campinglerde kaldıkça ve yaş ilerledikçe her çadır kurduğumda yandaki karavanda şarabını açıp içen,karavanın önünde sabah kahvaltı yapan,bizim soğuktan titrediğimiz yerlerde keyifle kaloriferini açıp manzaranın keyfini çıkaran keyifli insanlara özenip neden iki hobiyi birleştirmeyeyim dedim.
Ama karavan edinmek istediğimde hepimizin bildiği bürokratik ve maddi engeller karşıma çıktı.Fakat Gezenbilir ile karşılaştığımda bu hobiye gönül vermiş kişilerin süper şeyler yaptığını gördüm.Ben de öğrenciyken eski antika motorlari toplardım.Şimdi biraz daha kapsamlı bir işe soyundum ama inşallah altından kalkarım bu konuda yardım yorum ve cesaretlendirmenize ihtiyacım var.
Uzun araştırmalarım sonucu sonunda aracımı aldım.17 m3 2008 model Ducato.Camper imin adını Efsane koydum:smiley:)
Yapım aşamalarının ve resimlerini elimden geldiğince paylaşacağım.Aslında daha planım dahi yok Efsane hiç ummadığım anda alındığından biraz da şaşkınım :smiley:
Burak Yalçın 0536 437 22 97
Saygılarımla
selam abicim bende 24 yaşında bi öğrenciyim ve izinizden gitmekteyim karavan yapım aşamasında neler yaşadınız ne gibi zorluklar ve özellikle birokratik evrak konusunda neler yaptınız bana bi yol güsterin önümüzü aydınlatın lütfen

selam abicim bende 24 yaşında bi öğrenciyim ve izinizden gitmekteyim karavan yapım aşamasında neler yaşadınız ne gibi zorluklar ve özellikle birokratik evrak konusunda neler yaptınız bana bi yol güsterin önümüzü aydınlatın lütfen
Bence önce bütçeyi ayarlayıp ona göre aracı seçmek lazım ve önce kamp malzemeleri ile bile işi götürebilirsiniz.Ben zamanım olmadığından profesyonel bir firmaya yaptırdım işin sonunda

Burak bey selamlar...Sizin ve Efsane'nin serüvenini bir çırpıda ve heyecanla okudum...Okurken tüm süreci hissettim doğrusu...Aynı şekilde ben de sanırım sizin yönteminizi uygulayacağım gibi görünüyor. Heyecanınızı paylaşıyorum ve size mutlu geziler diliyorum...

Gökhan Bey Merhaba,,konun başlığı üzerinden 5 yılı aşkın süre geçmiş olmasina karşın ,keyifle okudum bir pazarımi ayirarak.Birazda kıskançlıkla tabiki.50 sine merdiven dayamış birisi olarak sizin gençliğin enerjisi ile Motor üzerinde yaptıklarınızı yapamasamda, Efsane ile yaptığınız kısmı yakalama şansım olacak gibi.Emeklilik için bir yılı aşkın bir sürem var.Bu süreyi efektif kullanabilmek adına ilk araştırmalara başladim.İlk okuduğum konu başlığı sizinki oldu.İşin teknik kısmına henüz geçmedim.Araç belirleme ,temiz düşük km,bir araç icin araştima zaşamasındayim..Ve yurdum gerçekleri benide Ducato ile başbaşa bıraktı.Eşim ,Ergen bir oğlum ve de belkide bu maceranın en büyük sebebi olan bir meleğımiz; kısıtlı bir kızimiz var.4 kişilik bir aileyiz Oğlum seneye kısmetse ünv.olacak ve muhtemelen biz yoğunlukla 3 kişi kullanacağız.İlk sorum şu; yoğunlukla 15 M3 Ducato tercih ediliyor camper dünyasında.Benim geniş mekan ihtiyacim 17 yi işaret ediyor.Handikapı var mı 17 nin yüksek tavaninin?Ardindan daha genel bir soru ,her türlü duygusallıktan uzak ; 5 yil önceki seçiminize bugünkü deneyiminizle bir analiz yapar misiniz,Araç tercihinden tutun firma tercihine ,iç dizayna kadar...Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler,

Burak Bey Affola ...Sürç-ü lisan hali ile bir başka camper ci arkadaşımızın ismi ile hitap etmişim size.Mazur görün lütfen içimi saran karavan heyacanı ile kısa sürede çok yazı okumaya çalışınca böylesi bir kısa devre oluştu.Ancak baştan sona bir çırpıda okuduğum ilk yazı dizisi sizinkisi idi burada yazdıklarım da size hitaben dir.Saygılarımla.
Gökhan Bey Merhaba,,konun başlığı üzerinden 5 yılı aşkın süre geçmiş olmasina karşın ,keyifle okudum bir pazarımi ayirarak.Birazda kıskançlıkla tabiki.50 sine merdiven dayamış birisi olarak sizin gençliğin enerjisi ile Motor üzerinde yaptıklarınızı yapamasamda, Efsane ile yaptığınız kısmı yakalama şansım olacak gibi.Emeklilik için bir yılı aşkın bir sürem var.Bu süreyi efektif kullanabilmek adına ilk araştırmalara başladim.İlk okuduğum konu başlığı sizinki oldu.İşin teknik kısmına henüz geçmedim.Araç belirleme ,temiz düşük km,bir araç icin araştima zaşamasındayim..Ve yurdum gerçekleri benide Ducato ile başbaşa bıraktı.Eşim ,Ergen bir oğlum ve de belkide bu maceranın en büyük sebebi olan bir meleğımiz; kısıtlı bir kızimiz var.4 kişilik bir aileyiz Oğlum seneye kısmetse ünv.olacak ve muhtemelen biz yoğunlukla 3 kişi kullanacağız.İlk sorum şu; yoğunlukla 15 M3 Ducato tercih ediliyor camper dünyasında.Benim geniş mekan ihtiyacim 17 yi işaret ediyor.Handikapı var mı 17 nin yüksek tavaninin?Ardindan daha genel bir soru ,her türlü duygusallıktan uzak ; 5 yil önceki seçiminize bugünkü deneyiminizle bir analiz yapar misiniz,Araç tercihinden tutun firma tercihine ,iç dizayna kadar...Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR