Karavanımın Yapım Aşamaları Hyundai-Country; ALBATROS

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdullah tepe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 484
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 110,715

abdullah tepe

Kamp III
Yer
ankara
Tekrar selamlar. Isuzu MD 27 , olmadı çekme derken, sonunda tekrar motokaravana dönüş yaptım ve benim için uygun olacağını düşündüğüm arabayıda aldım. Aşağıda arabanın şu anki resimlerini koydum. fikirlreinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Karavan 007

Etiketler

araciniz hayirli ugurlu olsun Abdullah bey bu araci ilk defa gordum ama yasam alani konusunda isuzu aratmayacak sekilde sanirim ona gore ise daha hafif ve kucuk duruyo yapim asamasinda sizi en cok yalitim konusu zorlicak sanirim zira epey pencere var tekra hayirli ugu,rlu olsun...

derkan34' Alıntı:
araciniz hayirli ugurlu olsun Abdullah bey bu araci ilk defa gordum ama yasam alani konusunda isuzu aratmayacak sekilde sanirim ona gore ise daha hafif ve kucuk duruyo yapim asamasinda sizi en cok yalitim konusu zorlicak sanirim zira epey pencere var tekra hayirli ugu,rlu olsun...
Teşekkürler derkan34.
İzole için bende cam alanlarını tamamen kapatıp, daha sonra yaşam alanlarına uygun cam yeri açtırmayı düşünüyorum. İç kısmını ise taş yünü ile izole yaptıracağım.
Araç gercekten cok güzel. 2001 Model ve Türkiye'de pek rastlanmayacak bir araba. Buna rağmen parçaları Temsa ile aynı.

abdullah tepe' Alıntı:
Teşekkürler derkan34.
İzole için bende cam alanlarını tamamen kapatıp, daha sonra yaşam alanlarına uygun cam yeri açtırmayı düşünüyorum. İç kısmını ise taş yünü ile izole yaptıracağım.
Araç gercekten cok güzel. 2001 Model ve Türkiye'de pek rastlanmayacak bir araba. Buna rağmen parçaları Temsa ile aynı.
bu cok guzel parca sikintisi yasamiyacak olmaniz anlamina gelir

abdullah tepe' Alıntı:
İzole için bende cam alanlarını tamamen kapatıp, daha sonra yaşam alanlarına uygun cam yeri açtırmayı düşünüyorum.

Bence acele etmeden enine-boyuna düşünüp iyi bir plan yapın. Sonra bu plan çerçevesinde hangileri kapanacaksa yalnız onları kapatın. Camlarınızın baştan açık olması (ve sayıca çok olması) karavanınızın aydınlık olmasını da beraberinde getirecektir.

Burada asıl önemli olan sizin tercihleriniz: Gezilerinizi ağırlıklı olarar hangi dönemlerde ve hangi bölgelerde yapmayı düşünüyorsunuz? Yazın Akdeniz sahillerini dolaşacaksanız izolasyon ön plana çıkacaktır. Kışın Karadeniz sahillerini dolaşaçaksanız aydınlık ön plana çıkacaktır. Her ikisini de yapmak istiyorum derseniz içeriyi çok fazla karartmadan ikinin arası bir izolasyon yapmak gerekecektir.

Sitede bu tarz bir araç daha önce yapılmıştı diye hatırlıyorum onuda bulup incelerseniz faydalı olur.

BÜlent Bey, Bekir Bey öneri ve tavsiyeleriniz için teşekkürler. Mutlaka cok karanlık olmayan ama ısı yönündende beni zorlamayacak orta bir yol bulacağım.

Teşekkürler Yusuf BEY
Bende acele ediyorum, ama yinede 2 ayı bulur sanırım.
Arabanın noterden satışını da bugün aldım.
Kafamdakileri gerçekleştirmek sanırım 2 ayı bulur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR