Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Camper - Ümit (centilmen)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan centilmen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 301
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,128
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Camper - Ümit (centilmen)

kurtadam' Alıntı:
Ümit bey aracınız hayırlı olsun sanırım sizide uykusuz geceler bekliyor bende aynı aşamalarda geçtim karavanda yapacaklarımı düşünmekten sabahlara kadar uyuyamıyordum çok şükür ben işin sonuna geldim darısı sin başınıza kolaygelsin.
Teşekkürler Sayın kurtadam..
Uykusuz geceler çoktan başladı umarım iyi bir netice ile başarırız.

Etiketler

Ümit Bey,kolaylıklar diliyorum. Yazdıklarıyla diğer arkadaşlarda olduğu gibi sizi de cesaretlendiriyor forumdaki dostlarımız. Ne güzel. Paylaşımlar içtenlikle yazılıyor, hatta profesyonel düzeyde birşeyler yapabilecek durumda olanların yardımlarıyla, yol göstermesiyle bazı konularda daha kolay yol alır, kısa sürede hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.
Bu arada meslek olarak mekanikçi olmanız da işlerinizi nispeten daha da kolaylaştıracaktır. En azından kendi yaptığınız bazı düzenekleri aracınızda kullanırken alacağınız zevk anlatılmaz yaşanır cinsten birşey.
( Yaklaşık on gündür birşeyler yazılmamış,sanıyorum çalışmalara başladınız.)
'' Güzel İzmir'den'' selamlar,sevgiler.

Sayın derindeniz1 güzel dilek ve temennileriniz için çok teşekkürler.
İş yaşamımda yoğun bir dönemdeyim o nedenle forum ve karavan imalatı ile çok ilgilenemiyorum.
İmalat işini Ankarada bu işlerden anlayan Bülent usta ile kotarıyoruz inşallah Allah tamamına erdirir.
Bugün gittim mesaiden sonra şöyle bir baktım, çekilen resimleride yüklemeye çalışacağım.
Sevgi ve dostlukla kalınız

IMG 0033

IMG 0001

IMG 001

IMG 0002

IMG 0003

devam

IMG 0004

IMG 0006

IMG 0007

Ümit bey kolay gelsin başlamışsınız 10 gündür şehir dışında olduğumdan bakamadım güzel gelişmeler olmuş forumda,Bülent kardeşimiz ile çalışıyor olmanız sizin için artı bir güzellik atalar ne demiş ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz,sizlere kolaylıklar diliyorum devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Çok teşekkürler Yusuf kardeşim. Bülent usta ile sizler sayesinde tanıştım inşallah beraberce kotaracağız.Resimleri yüklemeye çalışıyorum ama 5 ad yükledim daha sonrasında tek resim bile koysam dosya büyük diye hata mesjı veriyor çözemedim gitti.

IMG 0007

IMG 0008

Oldu sanrım resimlere devam.. İşlem sırası yerli yerinde değil ama resimlerde..:(

IMG 0009

IMG 0010

IMG 0011

IMG 0012

Bülent usta ve babası Folyo kaplama çok uğraştırıyor bizi. Daha kolay sökebilmek için yardımcı olabilecek, yöntem usul önerebilecek arkadaş varmı acaba ?

IMG 0013

IMG 0014

IMG 0015

IMG 0016

Bir önceki resimde eşim , Bülent ustanın annesi ve tatlı oğlu bizi izlerken..

IMG 0017

IMG 0019

Zaman alan ve çokça uğraş gerektiren işler bunlar ve uykusuz geceler. Bittiğini görürüz umarım.

IMG 0020

IMG 0021

IMG 0022

IMG 0023

IMG 0024

Ümit hocam camları ters takmadınız diye umuyorum fotoğraflarda sanki yönleri ters gibi algılanıyor yanılmış olabilirim tabi,mesela ilk fotoğraflarda bir cam su tahliye kanalları yukarıda duruyor ayrıca camda acılan sürgülü kanat aracın gidiş yönüne göre ön tarafta olması gerekiyor yani rüzgardan etkilenmemesi için ön cam arka camın üstünde olması gerekiyor,telfonunuzu yazabilirseniz yada arayabilirseniz dahada detaylı anlatabilirim size durumu ama şu da var siz o camları yerini açarken prova amaçlı koymuş olabilirsiniz bu durumda ben saznlık yapmış olurum ;D

devam

IMG 0026

IMG 0027

IMG 0028

IMG 0029

IMG 0025

Bnlar son şimdilik

IMG 0030

IMG 0031

IMG 0032

IMG 0033

IMG 0034

yaybek' Alıntı:
Ümit hocam camları ters takmadınız diye umuyorum fotoğraflarda sanki yönleri ters gibi algılanıyor yanılmış olabilirim tabi,mesela ilk fotoğraflarda bir cam su tahliye kanalları yukarıda duruyor ayrıca camda acılan sürgülü kanat aracın gidiş yönüne göre ön tarafta olması gerekiyor yani rüzgardan etkilenmemesi için ön cam arka camın üstünde olması gerekiyor,telfonunuzu yazabilirseniz yada arayabilirseniz dahada detaylı anlatabilirim size durumu ama şu da var siz o camları yerini açarken prova amaçlı koymuş olabilirsiniz bu durumda ben saznlık yapmış olurum ;D
Yusuf kardeşimle konuyu telefonda konuştuk ama cevap vererek merak eden arkadaşlarıda aydınlatabilelim. Camlar prova amaçlı konulmuştu (su tahliye kanalları üstte kalmış bu nedenle) ama bizimde fark ettiğimiz gibi açılır kanat ters ve yağmur suyu ve rüzgardan etkilenmesi söz konusu idi. Değiştirildi.:smiley: Bu seferde tahliye kanalları eksik. Açılacak..:(
Yusuf kardeşim anında tespit etti resimlerden, biz bir süre sonra fark etmiştik oysa. Pratiklik ve anında sureti intikal bu olsa gerek. Eski bir deyim sureti intikal ama aklıma bu geldi.

centilmen' Alıntı:
Bülent usta ve babası Folyo kaplama çok uğraştırıyor bizi. Daha kolay sökebilmek için yardımcı olabilecek, yöntem usul önerebilecek arkadaş varmı acaba ?

Ümit bey kolay gelsin. Reklam stikırlarını sökmek için şalama ile alevi hafif açarak ısıtıp daha kolay sökebilirsiniz aman yakıt olan yerlerde dikkatli olun.
İyi çalışmalar.

Ümit bey merhaba
aracınız hayırlı olsun çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

SON KONULAR

Geri