Karavanımın Yapım Aşamaları; VW T5

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ABENDTEURER Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,838
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; Vw T5

Karavanınız hayırlı olsun ben de karavanla turda olduğumdan yeni gördüm.İmalatta yaşananlar sonrası olanlar can sıkıcı olmuş.Ama ben de yaptığım iki gezide anladım ki bu iş endüstriyel bir tasarım.Çünkü yol şartları o kadar bazen sert ki karavanın malzemeleri ve bileşenleri çok sağlam olması lazım ve elektrik ve su ile ilgili ekipmanlar da uyumlu olmalı.Ama kısa sürede aksaklıkları gidereceğinize eminim.Tekrar hayırlı olsun

Etiketler

sevgili nüvit bey1 hafta önce bende 2007 yüksek tavan bir transporter aldım ve sizin yaptığınız gibi bende suat beyle görüşmeye gittim baya heveslenmiştim nerdese karar vermek üzereydim sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra ciddi şüphelerim oluştu açıkçası hayal kırıklığına uğradım özellikle güneş panelleri konusu çok ilginç geldi banada bir adedinin yeteceği söylenmişti buzdolabı konusuda öyle yeni buzdolabının yerine başka bir tane almışsınız filan şu anda gerçekten yeni arayışlara girmem gerektiğini düşünüyorum bu arada kamperinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim aldığım araba sizinkiyle bire bir ayni yani sizin yaşadıklarınızda bir çok şey öğrenebilirim eğer sizi rahatsız etmiyecekse aracınızın detaylı fotoların yollayabilirseniz çok memnun olurum iyi günler dilerim

muammer izmir den' Alıntı:
sevgili nüvit bey1 hafta önce bende 2007 yüksek tavan bir transporter aldım ve sizin yaptığınız gibi bende suat beyle görüşmeye gittim baya heveslenmiştim nerdese karar vermek üzereydim sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra ciddi şüphelerim oluştu açıkçası hayal kırıklığına uğradım özellikle güneş panelleri konusu çok ilginç geldi banada bir adedinin yeteceği söylenmişti buzdolabı konusuda öyle yeni buzdolabının yerine başka bir tane almışsınız filan şu anda gerçekten yeni arayışlara girmem gerektiğini düşünüyorum bu arada kamperinizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim aldığım araba sizinkiyle bire bir ayni yani sizin yaşadıklarınızda bir çok şey öğrenebilirim eğer sizi rahatsız etmiyecekse aracınızın detaylı fotoların yollayabilirseniz çok memnun olurum iyi günler dilerim
Değerli arkadaşım;Siteye hoş geldin.Karavana başlamakta acele etme.Ben kendi karavanımı kendim yapanlardanım.Kendi karanını yapanların eski sayfalarına gir.Çok değerli arkadaşların yaptığı çalışmaları bulacaksın.Ben sıfırdan başladım (hiç bilgisiz) ve kendi karavanımı bitirdim.Bu yaz 5 ay Türkiyeyi dolaştım,hemde yaylalarda stabilize yollarda.İki kere lastiğim patladı.Başka problemle karşılaşmadım.
Panel konusunda yardımım olursa:130+130+90=350 wat panelim var.En güneşli saatte 11.6 amper elektrik yüklüyor.Oysa 150+150 =300 wat panel ise 8.6x2=17.2 amper elektrik yüklüyor.Akülerim 100 amper jel akü x3 =300 amper yaz boyu problemsiz gezdim.220volt 114 lt buzdolabı+ışıklar +televizyon+su motorları +aspiratör.Ölçüleri uyarsa 150 wat panellerden ileride dörde tamaamlanacak şekilde arabanın üstünü dizayn et.Akülerin ilk başlangıçta 100+100=200 amperden aşağı olmasın. Tek 200 amper de olur.İleride 400 amper koyabileceğini düşünerek yerini hazırla.Sitede Bülent ustanın yapım aşamalarını takip edebilirsin,faydası olur kanısındayım.Emekli öğretmenim.Senin heyecanlarını geçen sene yaşdım.Şuan rahatım.Telefon numaram 0505 757 10 84.Danışma ücreti almam. 23 00 / 09 00 saatleri dışında arayabilirsin.Sevgiler de bedavadan bizden olsun.

sevgili adil bey ilginize teşekkür ederim sizi telefonla arıyacağım telefonum 0532 583 49 98

Muammer Bey;
Gönlünüzdeki araca en kısa zamanda ulaşmanızı dilerim. Nüvit bey'in haklı olduğu yanlar vardır güneş paneli montaj vidasının tavandan çıkması ,ısıtıcı mazot borusunun özensiz montajı gibi , ancak maliyete konu olan diğer hususların nedenleri ile ilgili genede Suat Bey ile görüşüp daha objektif bir değerlendirme yapmakta fayda var....İzmir de olmanız büyük şans en azından firmanın yapmakta olduğu diğer araçları yapım aşamasında görüp kararınızı şekillendirmeniz daha kolay olur....
Kalın sağlıcakla

Nüvit Bey ,karavanınız hayırlı olsun.Biz de Mersin'de ikamet ediyoruz. Yolunuz düşerse bekleriz. ;D

Muammer bey iyi günler,

45 gün süren Avrupa seyahati sonrası mesajlara göz atabildim.
Öncelikle çok güzel bir seçim yaptığınızı bilmenizi isterim. Aracınız hayırlı olsun, keyif dolu geziler yapmanızı dilerim.
Benim üçüncü karavanım. Gerek uzun yol, gerekse şehir içi olsun hiç bir şartta kullanıcısını yormayan, tam aksine binek araçtan da daha rahat kullanımı olan, aynı zamanda düzgün yerleşim planı, kullanılan malzemenin görüntüden ziyade kaliteli ve fonksiyonel olması şartıyla yaşam konforunu da dahil edersek, seçiminizin ne kadar doğru olduğunu görmüş olursunuz.
size tecrübelerim ve bilgim doğrultusunda her türlü katkıya hazır olduğumu belirtmek isterim.
en kısa zamanda aracımın bir kaç resmini daha yüklemeye çalışacağım.
Saygı ve Selamlarla

sevgili nüvit bey nazik cevabınızdan dolayı teşekkür ederim telefonunuzu not ediyorum şu anda yani 2 ocakta arabamı 5+1 citi vana çevirtiyorum daha sonraki aşamalarda sizi arıyacağım iyi günler

Şimdiden hayırlı olsun Muammer bey, güzel günlerde keyifli geziler diler, yeni yılın tüm Gezenbilir dostlarına sağlık, mutluluk getirmesini ve hayallerindeki gezileri gerçekleştireceği güzel bir yıl olmasını temenni ederim.

sevgili nüvit bey nazik cevabınızdan dolayı teşekkür ederim telefonunuzu not ediyorum şu anda yani 2 ocakta arabamı 5+1 citi vana çevirtiyorum daha sonraki aşamalarda sizi arıyacağım iyi günler

Muammer Bey , aracınızı cityvana dönüştürmenizi şöyle anladım : Yan cam açtırıp , arka sıraya üçlü koltuk takacaksınız.

Şayet yukarıdaki gibi olacaksa , bunu ruhsata nasıl işleteceksiniz ? Benim bildiğim 2009 yılından beri yan cam açılımı ve koltuk ilavesi yapılamıyor.

Bizim bilmediğimiz yeni bir uygulama değişikliği oldu ise lütfen biraz bilgi verebilir misiniz ? Selâmlar ;D

yücel bey aynen doğru anlamışsınız şu anda işlem gerçekleşti bir adette çeki demiri taktırdım ilave olarak plan ve projeler çizildi hazır ve elimde inşaallah pazartesi ek bir belgesini doldurup vizeye gitmeyi planlıyorum bu işlemleri yaptırdığım şirket devamlı bu işi yapıyor ve hiç bir problem çıkmadığını söylediler inşallah sonuçtan sizi haberdar edeceğim selam ve saygılar

Muammer Bey ,ben de bugün benim projeciye konuyu sordum : ''2009 yılının şubat ayı ve öncesinde trafiğe çıkmış araçlarda cam veya koltuk uygulamasını yapabiliyoruz '' dedi. Ben aracımı aralık 2009'da ikinci el aldım ; koltuk ve cam olduğu için tercih sebebim oldu. Oysa forumlarda çok tartışılmış ve ben de ayrıca projecilerden soruşturmuştum ki ,netice olumsuzdu...Zaten o zaman yapılabilseydi ,panelvan şeklinde olup benim aracımdan çok daha ucuz olanları vardı , onları seçerdim. ;D Bu imkân size yaramış ,hayırlı olsun.

Not : Çeki demir için herhangi bir sınırlama yok ; her zaman yapılabiliyor. Benim çeki demirine motosiklet taşıyıcı monte etmiştim ,şimdi orijinalini çıkarıp T4'lerinki gibisini kendim imal ettirip takacağım. Sizin çeki demirini merak ettim ; resim sunabilirseniz memnun oluruz.Selâmlar ;D

merhabalar nüvit bey karavanınız hayılır olsun güzel günlerede sağlıcakla kullanın cok hoş olmuş darısı bizlerin başına..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri