Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 195
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,690
Ynt: Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

İbrahim bey çok güzel ve sorunsuz geçen bir geziniz olur inşaalah,paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Karavanla İzmir'den Avrupa Kıtasının Batıdaki Son Noktası Portekiz Cabo Da Roca Ya Yolculuk

Feribottan inmemiz saat 20.00 yi buldu bizde daha önce internet sitesinden rezervasyon yaptırdığım Camping Tres Estrellasa doğru yöneldik.Bu Camping Barcelona'nın 17 km Güneyinde deniz kenarında gerçekten çok güzel bir kamp. Resepsiyona geldiğimde hemen rezervasyon evrakımızı ismimden çıkardılar ve pasaportlarımızı alarak kayıtlarını hızla tamamladılar. Daha önce 30,38 euro yollamıştım bu paraya ilave olarak 74,67 euro daha ödedim .Bu Ücret 4 Kişilik ailenin elektrik dahil 2 günlük konaklaması için verilen hizmet mukayese edildiğinde çok değil.kampın harika bir plajı,marketi,yüzme havuzu ve çocuk Park'ı var. Eğer bir kez daha Barcelona'ya gelirsem kesinlikle gene buraya gelirim.
Resepsiyondan ayrılıp karavanı yerleştirdikten sonra yemek yedik ve uyuduk.

Barcelona  1

Barcelona  2

Barcelona  3

Barcelona  4

Barcelona  5

21 Haziran Sabah erkenden kahvaltımızı yaptıktan sonra Barcelona gezimiz için yola çıktık.Kamptan çıkıp sola dönüp Yaklaşık 500 metre yürüyünce Barcelona'ya giden L94 ve L95 otobüsleri ortalama her 20 dakikada bir geçiyor.Otobüs nakit para alıyor bizde 4 kişi için 8.60 Euro'ya plaza catalunyaya geldik.ilk olarak Metrodan 10 luk Kartı 9,80 Euro'ya Alıp L 2 Metrosu ile sagra de familiaya gittik.Daha sonra park guelle ve Park'ın içerisindeki Gaudi Müzesini gezdik.

Barcelona  8

Barcelona  9

Barcelona  10

Barcelona  11

Barcelona  12

Sonra taxi ile Casa Mila ya gittik.oradanda yürüyerek Casa Batlloyu fotoğraf çekip.tekrar L3 sayılı metroya binerek drassanesde indik ve Deniz kenarındaki Kristof kolomb heykelini resimledik.Sonra tekrar La Rambra caddesine döndük Caddede önce ara sokaktaki Palau Guell e gittik.Burası bilinen ününün yanında aynı zamanda jack Nicholsonın The Passenger filiminde Maria Schneider ile ilk buluştuğu yer olmasıylada ünlenmiş
ve oradan sonra ketalunya parlemento binası ve hemen yanındaki Katedral ve Carrer Del Bisbe sokağını gezdik .Bu daracık sokaktan geçerken yüzyıllar öncesine dönüyorsunuz.Ardından Plaça D Espanya Meydanı'na gittik meydanda küçük bir sahne kurulmuştu ve amatör bir rock konseri vardı oradan Magic Fountain havuzuna kadar yürüyüp meydana geri geldik ve tekrar otobüs ile saat 19.30 civarında kampa geri döndük

Bu gün yılın en uzun gününün avantajıyla birde denize girdik.harika bir plajı var bizim Belek sahillerine benzettim.gece yemek yerken 2 tane Hollandalı Hanım'ın bizim karavanın plakası dikkatlerini çekti dayanamayıp tr neresi diye sorunca bende ülkemizi söylediğim anda gözleri faltaşı gibi açıldı .O kadar yolu nasıl geldiğime şaşırdılar bende rotanın kalanını söyleyince inanılmaz diyerek birbirlerine baktılar.Yarım saat daha sohbet ettik sonra ayrıldılar.Bizde yorgunluktan erkenden baygınlık benzeri bir uykuya daldık.

benim de aklımda olan güzel bir rota. geçen yıl almanya üzerinden amsterdam'a kadar gitmiştim avrupada nordcamp ve portekiz düşündüğüm rotalar inşallah bize de kısmet olur. Güzel geziler dilerim .

şado' Alıntı:
benim de aklımda olan güzel bir rota. geçen yıl almanya üzerinden amsterdam'a kadar gitmiştim avrupada nordcamp ve portekiz düşündüğüm rotalar inşallah bize de kısmet olur. Güzel geziler dilerim .

İlginize teşekkür ederim Umarım en kısa sürede Portekiz ve ispanya gezisini gerçekleştirirsiniz.

22 Haziran pazartesi sabah kahvaltımızı yaptık ve saat 10.00 da Madrid'e doğru yola çıktık.Otoyolda aldığımız otoyol bileti ödeme Noktası gelince hızlı olur diyerek kredi kartlı çıkışı tercih ettim ama aldığım bilette teknik sorun olunca oradaki yardım butonuna basarak görevliden yardım istedim 3-4 dk sonra bir Görevli geldi bir cihazla benim bileti manuel girdi ve beklettiği için üzgün olduklarını belirtti bende 25,10 euro ödeyerek ayrıldım.
Bu teknik arıza bana ders oldu bir daha görevlinin olmadığı gişelere girmemeye karar verdim.
Gene otoyolda kısa bir süre sonra bir gişe daha çıktı onda ise 6,55 euro ödedim .Sonra kısa bir mesafe sonrasında tekrar gişeyi görünce içimden biz bu Madrid e kadar herhalde küçük bir servet ödeyeceğiz diye düşünerek bu kez 3,91 euro ödedim. Garip ama bundan sonraki 400 km boyunca gişe yoktu.

İspanyollar Yolda çok Hoşuma giden bir şey yapmışlar. Yolda Doğu ve Batı'yı ayıran Greenwich den uzanan 0 boylamının uzantısını yolun üstünde simgeleyen bir yapı oluşturmuşlar.Tam bu geçerken kilometremiz 70593 ü gösteriyordu ve artık dünya'nın batısındaydık.Bu arada hedefimiz Avrupa kıtasının en batı uç noktasına ulaşmayı düşündüm.

Barca   Madrid yolu 1

Barca   Madrid yolu 2

Barcelona ve Madrid Arasında arabanın ortalama Yakıt tüketimini kontrol etmek ettim.340 kilometreyi 39,37 litre mazot tüketmiş ve bu mazotada 47,20 euro ödemişim Barcelona Madrid Arasında arabanın dış Isı göstergesi barcelona çıkışında 37 yolda bir ara 19 Madrid'de ise 32 dereceyi gösteriyordu .

Barca   Madrid yolu 3

Yolda Zaragosaya uğradık ve Hem mini bir gezi Hemde bir yemek molası verdik Park yerinden yürüyerek Ebro nehrinin üzerinden karşıya geçtik ve Pilar katedraline ve az ilerisindeki la seo katedralini hızlıca gezip meydanda bir restoranda yemek yedik ve yola devam ettik.

Barca   Madrid yolu 4

Barca   Madrid yolu 6

Barca   Madrid yolu 5

Barcelona Madrid arasında yolculuk yapacaklar için mutlaka uğramalarını ve kısa bile olsa Pilar Katedrali Meydanı'nı gezmelerini öneririm.

Barca   Madrid yolu 8

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri