Kendi Karavanını Kendi Yapanlar;dukado 12 M2 Sarıkız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ssem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 141
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,084
Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar;dukado 12 M2 Sarıkız

Camlar'da tamam,Biraz Küçük olmuş oturma kısmı diyebilirsiniz.. :D Elimde büyük camlar olmasına karşın biraz böyle kullanmayı kendimce uygun buldum.

IMG 2399

IMG 2393

Etiketler

Yeni karavan projeniz hayırlı olsun. Dilerim gönlünüzdeki karavana tez zamanda kavuşursunuz.
Oturma grubunun penceresini kendi tercihinizle küçük tutmuşsunuz ama bu tercihi bir daha gözden geçirmenizi öneririm. Çünkü hem karavanın içindeyken en büyük keyiflerden birisi olan dışarıyı rahatça seyretmeyi devre dışı bırakıyorsunuz, hem de bir gün karavanınızı satma kararı alırsanız bu nedenle satmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. ;)
Size kolaylıklar dilerim :smiley:

Kolay gelsin,yapım aşamalarını takipteyim...

Oturma grubu camı gerçekten de küçük olmuş. Bence zamanınız varken biraz daha büyütün. Manzara, aydınlatma gibi unsurlarda faydalı olur diye düşünüyorum. Bir de yanlış görüyorsam kusura bakmayın ancak camların açılış yönlerinde fark var. Bence sürülerek açılan taraf aracın hareket yönünün tersinde olmalı. Hava sirkülasyonu açısından. Bu konuya da dikkat ederseniz iyi olur. Gönlünüzden geçen karavana sahip olmanızı dilerim. Selamlar.

Sizi zevkle takip etmekteyim.Hayırlı olsun şimdiden.

Öncelikle kolay gelsin
Yalıtım konusunda bu camia taş yünü kullanıyor tabi altarnatifleri kullananda var ama gecerli olan taş yünü
Oturma gurubu camına gelince evet güvenlik acısından tamam,da Türk karavancıyı boğar bana göre tabi siz yine de bi düşünün bi sandalye atın yamurlu havada oturduğunuzu düşün sadece bir saat oturun bakalım
Tekrar kolay gelsin

Tüm iyi dilekleriniz için teşekkürler;Görüşleriniz için hepiniz sağ olun; İşte gezenbilir'i bunun için seviyorum. Siz karavan kullanıcıları,araç içinde yaşamış,yapmış,bir kültürün temsilcilerisiniz. Cam Konusunda Çok çok haklısınız. Hiç karavan'da uzun süreli gezi yapamadım,kalmadım. (Daha önceki aracımda hafta sonları 1 veya 2 gece kalma dışında) onun için sizin sözleri benim için çok değerlidir.Sürgülü kapının karşısındaki cam değişecek zaten elim'de mevcuttu ;)

Şu anda kullanacağım malzemeleri temin etmeye çalışıyorum. Hafta sonları ancak çalışabiliyorum. inşallah 6 aya bitirebilirim.
Lütfen görüşlerinizi düşüncelerinizi eksik etmeyin:smiley:)

Semih bey
180x90.. mümkünse, olmazsa 180x70 semih bey arada 20 cm coooookkk büyük bir mesafe.
Ben aracımı yapmadan evin misafir odasını bir kenara alıp odanın ortasına sitraforları koli bantı ile yapıştırarak araç ici maketini bire bir yaptım cok cok faydasını gördüm cok plan değişiklikleri oldu özellikle banyo ve oturma gurubunda semih bey eğer böyle bir olanağınız yoksa araç icinde uygulayın derim ve kafanızda oluşan planı bizlerle paylaşırsanız daha değişik fikirlerle karşılaşırsınız tekrar kolay gelsin selamlar

Semih Bey, hayırlı uğurlu olsun. Resimlerden görüldüğüne göre aile bireylerinin de çalışmalara katılımıyla inşallah planladığınız zamanda bitirerek gezilerinize başlarsınız. Aracın rengi çok güzel, umarım değiştirmeyi düşünmüyorsunuzdur. İyi çalışmalar diliyorum. Ergun

Bu hafta sonu tavan izalasyonu ve kaplamasını bitirdim,yavaş yavaş ilerliyorum

ImageUploadedByTapatalk1419186794564097

ImageUploadedByTapatalk1419186823030205

ImageUploadedByTapatalk1419186867596992

Destan06' Alıntı:
Kolay gelsin. Tavana kapladığınız nedir farklı bir şey gibi geldi bana

Aslında farklı bir şey değil,daha önce tavan kaplaması vardı, Önceki yıllarda bazı firmalar ölçülerine göre yapıp yan sanayi olarak satmış, Onu sadece suni deri ile kaplayıp,izalasyondan sonra tekrar monte etmek yaptığım..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Geri