Kendi Karavanını Kendin Yap; Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,453
Ynt: Kendi Karavanını Kendin Yap; Çekme Karavan

yasiko' Alıntı:
Amacım kendi karavanını yapmak isteyen arkadaşlara görsel kaynak sağlayarak, özendirmek ve destelemekti. Teknik konularda yetkin olmayanların yardım almadan bu işe girişmelerini ben de önermem.
Sayın URAL bey,
Çekme karavan resimlerinizi izledim.Gerçekten çok güzel.Ben planlarını uygulayarak ahşaptan airbot ve hovercraft yaptım.Resimlerini ara sıra geçmeye çalışıyorum.Karavanım yok.Almaya çalışıyorum para(emekli öğretmen) denk gelmiyor.Demir doğrama atölyem var,ahşapda becerim oldukca iyi.Yabancı bir videodan yapım aşamasını izledim.3/4mt cekme karavan yapılıyor.Ama ona uygun plan bulamadım.Derdim plan.
anlaşılan internetle aranız iyi.Gezinirken rastlarsanız ne güzel.yararlanırız diye düşündüm.
selamlar

Etiketler

Sn Airboat,
http://www.mikenchell.com/ Mini karavanınızı kendiniz yapmak için bu siteden planlar bulabilirsiniz. Site ingilizce malesef.

airboat' Alıntı:
Sayın URAL bey,
Çekme karavan resimlerinizi izledim.Gerçekten çok güzel.Ben planlarını uygulayarak ahşaptan airbot ve hovercraft yaptım.Resimlerini ara sıra geçmeye çalışıyorum.Karavanım yok.Almaya çalışıyorum para(emekli öğretmen) denk gelmiyor.Demir doğrama atölyem var,ahşapda becerim oldukca iyi.Yabancı bir videodan yapım aşamasını izledim.3/4mt cekme karavan yapılıyor.Ama ona uygun plan bulamadım.Derdim plan.
anlaşılan internetle aranız iyi.Gezinirken rastlarsanız ne güzel.yararlanırız diye düşündüm.
selamlar

Seyfettin bey, elinizden iş gelen bir ağbimizsiniz, istediğiniz ölçülerde çekme karavan yapabilirsiniz, plan konusuna fazla takılmayın, öncelikle dış ölçülerinizi belirleyin, istediğiniz karavanın ölçekli ufak bir maketini yapın bu size yol gösterecektir

buralpdi' Alıntı:
Seyfettin bey, elinizden iş gelen bir ağbimizsiniz, istediğiniz ölçülerde çekme karavan yapabilirsiniz, plan konusuna fazla takılmayın, öncelikle dış ölçülerinizi belirleyin, istediğiniz karavanın ölçekli ufak bir maketini yapın bu size yol gösterecektir

Levent kardeşim,

Moral kaynağı oldunuz,teşekkür ederim.Eşimle benim,belki ara sıra torunlarımın katılabileceği gezi ya da kamp anında az masrafla çok yer görmek amacım.Düşündüğüm 4,5metreyi geçmeyecek,ihtiyaçlarımı içinde karşılayabilecek biçimde düşünüyorum karavanımı.

airboat' Alıntı:
Levent kardeşim,

Moral kaynağı oldunuz,teşekkür ederim.Eşimle benim,belki ara sıra torunlarımın katılabileceği gezi ya da kamp anında az masrafla çok yer görmek amacım.Düşündüğüm 4,5metreyi geçmeyecek,ihtiyaçlarımı içinde karşılayabilecek biçimde düşünüyorum karavanımı.

dış kasasını profilden kurarak, dış kaplamasınıda Yücel arkadaşımızın yaptığı gibi plastik lambri ile kaplayabilirsiniz, dış kaplama bitince zaten iç yerleşiminide elinizden ahşap işleri geliyormuş kolayca yapabilirsiniz, ama bana sorarsanız ve tavsiye isterseniz hiç bulaşmadan ve kestirmeden ikinci el bir çekme karavan alıp onun tadilatını kendi istediğiniz gibi yapın, masrafları aynı ölçüde oluyor, kendim yapmak istiyorum diyorsanız da bizler elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız,
Yücel arkadaşımızın kendi karavanını yapma hikayesi bu başlıkta http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=57751.0
ahşap ile ilgili sorularınız için bu başlık http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=32844.0
selamlar

Karavanımı piyasada satılan ikinci el karavanlardan daha ucuza mal etmek gibi bir amacım hiç olmadı, Eğer amacınız bu olacaksa yapmayın,
Maliyet açısından yenileme daha mantıklıdır, Ama yenileme benim istediğim şey değidir,
Benim istediğim şey hayalimdeki karavanı kendim için hayata geçirmektir, Ve onu kullanmaktır,
Benim için çözüm odur. Bu benim yolum.
Dünya'da benimle aynı şeyi yapan yüzlerce insan var,
Pekçoğunun ilk hedefi ucuza bir karavan yapmak değil,
Bu karavan elde etmenin bir yoluymuş gibi sadece görülmemeli, Kendi karavanını, Tekneni veya otomobilini kendin yapmak gibi uğraşlar pahalı, uzun süren ve zor uğraşlardır.

Aşağıdaki sitede yüzlerce ev yapımı karavan bulabilirsiniz, Pek çoğu sahiplerince amatörce yapılmıştır ve custom özellikler taşır. Her birisi biriciktir ve sahibine özeldir.
http://www.mikenchell.com/forums/viewtopic.php?t=37393&start=240

yaratıcılık el becerisi olay budur cok güzel olmus süper olmus valla

Ahmet bey mesajınız benim açımdan hedefine ulaştı diyebilirim. Karavan forumlarını yeni takip etmeye başladım. Amacım gerekli teknik bilgiyi ciddi olarak karavancılık işlerine girmeden edinebilmek. Ben daha çok çekme karavan istiyorum. Bunu kendi dizaynım ile gerçekleştirebilmek ihtimali bile ayrı bir heyecan verdi. Paylaşım için teşekkürler.

Hayırlı olsun Ercan bey,

Umarım hayalinizi gerçekleştirirsiniz. Aşağıdaki örneğe de bakmanızı öneririm.

Kolay gelsin

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17879.msg404711#msg404711

bnde kendi karavanımı yapmak istiyorum ama bisikletle çekilebilen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR