Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - (vehbi42)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vehbi42 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,734
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - (vehbi42)

Vehbi bey yeni aracınız hayırlı olsun. Karavan imalatı çok zor bir iş ama yapılmayacak kadar da zor değil. Biraz zorlansanız da hallolacağını düşünüyorum. Sezona yetişir umarım. Güzel günlerde ve gezilerde güle güle kullnanın...

Etiketler

Sayın Haşmet bey inşallah temmuz ayında bir hafta iş için Aydında olacağım bu sefernasipse karavanla gelmek istiyorum .

Resim 151

Resim 152

Vehbi bey kolay gelsin son resimdeki straforların aralarına azar azar köpük sıksanız daha iyi olmazmı ?

Vehbi Hocam hayirli olsun. Gule gule gezin. En guzel gunler bu gunler. Kiymetini bilin. Sevgiler. INsel

Sayın İlker 72 köpük derken yardımcı olurmusunuz.gerçekten konuların yabancısıyız bizimkisi cahil cesareti
Yanlız adamlar belden aşağısını izocam ,keçe tarzı yapalım dediler fakat ben bu malzeme olsun diye direttim
son kısım içime sinmedi ses yapabilir yardımcı olursanız düzelte biliriz

Sayın Haşmet bey inşallah temmuz ayında bir hafta iş için Aydında olacağım bu sefernasipse karavanla gelmek istiyorum .

--------------------------------------------------------------------------------
Vehbi bey geldiğinizde mutlaka görüşelim, geçen seferki gibi sıkışık zamanda değil de rahat bir zaman ayarlayalım. Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Takıldığınız konuları mutlaka burada paylaşın hepimizin aklına bir şeyler gelir ve yardımcı olmaya çalışırız...

vehbi42' Alıntı:
Bu gün havalandırma kapağını takmışlar.Bu işlemi yaptırdığım firmayla ilgili bilgi vermek tanıtmak istedim fakat firma sahibi taraftar olmayınca fotoğraf koyamıyorum çünkü tüv,araç uzatma tavan yüksetme ,yan bagaj,arkaya ek kabin vb konularda sözün bittiği yer.
Şu anda 13 arabayı Sprinter ,ducato,dally marka 12 metre küp ve üstü araçları 52 cm ve yukarısı 125 cm kadar uzatıyorlar .Hepside Almanya ve AB ülkelerine ait araçlar sıfırda var ikinci elde.Mevzuatlar basit ve herkesçe uygulanabilir.
Firma sahibi benim araca Türkiyedeki yasa gereği kelebek camı bile açmaya yetkilerinin olmadığını belirtti ama aynı firma cumartesi Polanyadan gelen iki tane panelvan sprinter aracın 21 kişilik yapıp 52 cm uzatıp cuma günü tıra yükleyecekler Ahmet Kayanın BU NE YAMAN ÇELİŞ adlı eserini tekrar etmeden duramıyoruz.

Vehbi haklı artık araçda yapılabilecek değişiklikler konusunda neler yapılabilir, neler yapılamaz herkesin kafası karışıyor artık, ama bakın neye izin veriyorlar..

Arka port bagaj

İşim erken bitince Bursayı bilenler bilir eskiGemlik yolu üzerinde gezerken bir atolye gözümüze takıldı .

Karvanın üstüne bagaj düşünüyorum fakat bu ürün araca göre hem ufak hemde bize pahalı gelince mekanı seri bir şekilde terk ettik
kabine 350 tl
ayakları göremedik onada 150 dedi..

Bundan başka karavının üstüne ne yapabiliriz yardımcı olursanız seviniriz

Resim 155

Resim 154

İzocam veya keçe tarzı böyle biryerde uygulanması daha iyi olurdu diye düşünüyorum.Sizin yaptığınız gibi mavi straforu kırıklar halinde oraya koymak çok sağlıklı bir izalasyon sağlamıyacağı kanısındayım.Köpükten kastım bu aralardaki boşlukları doldurmak içindi ,köpük çok az sıkıldığında bile şişerek bulunduğu yeri doldurur dışarıya taşmalar olabilir yaşken kesinlikle elemeyin kuruduğu zaman kesici bir aletle kesersiniz kolay gelsin.

Atilla abi bu bagajlar işyerindeki araçlara taktıralım dedik 1750 tl ve 400 kg ağırla kadar yük taşıyabilir dediler.
Ancak Bursadaki tüvden geçmedi sebeb TSE izin vermiyor projeyi TSE onaylamıyor
Ankarada geçen araçlar var aldığımız cevab gözden kaçmış dediler

Vehbi kardeşim,yaklaşık olarak 2 aydan fazladır evdeki tadilat işlerinin yoğunluğundan foruma giremedim. İşleri bitirince forumu incelerken araç aldığını yeni gördüm. Allah kazasız belasız,mutlu günlerde kullanmak nasip etsin. Ne kadar yoğun aramada olduğunu Bursa daki yemekte anlattıklarından anlamıştım. İnanki kendim almış kadar sevindim. En kısa zamanda gönlünce olmasını ve yollarda karşılaşmayı umarım. Allah kolaylık versin. Sevgi ve saygılarımla

Sayın Sami abi ve Abdi abi mesajlarınız için çok teşekkür ederim öncelikle mesajlara geç cevap veriyorum çünkü bir haftadır bulunduğumuz yerde internete girme şansımız yok daha da kötüsü arabadanda uzak kaldık ne halde habarimiz yok gelişme kaydedersek paylaşırız sizlere iyi günler selamlar

Aracınız hayırlı olsun güle güle boz geziler dilerim.Döner koltuk makanizmasını yüksekliği nedir acaba.

Sayın Vehbi42,
İnşaattan fırsat bulup siteye girince gördüm arabanı. Nasıl sevindiğimi belirtmeme gerek yok sanırım.
Bursaya geldim.Arabanı görmek,fikir alışverişi yapmak istiyorum.
Güzel günlerde kullanman dileğiyle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR