Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Yusuf.. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,763
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 334,951
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - Yusuf Aybek (yaybek)

Yusuf kardeşim hoş geldin.Cumartesi TUV de randevüm var.Buradan diğer arkadaşlara bir uyarım olacak.TSE'den alınan onay belgesi arkalı önlü tek yaprak olarak düzenlenmesi gerekiyor.Benimki iki yaprak halinde düzenlendiği için ilk muayeneye giremedim.Buna dikkat edilmesi gerek.

Etiketler

Yusuf ayrıca resimlerin çok güzel.Burdad da ustalığını göstermişsin.Ufacık telefonla ancak bukadar güzel pozlar yakalanabilir.

Levent abi,Engin kardeş ve Ömer abi çok teşekkürler güzel dilekleriniz için darısı sizlerinde başına

Ömer abi size kolay gelsin umarım bu sefer sıkıntı olmaz onaylanır,bu arada Ahmet abi (Yasiko) nun karavanı bitti ruhsatınıda aldı artık Ahmet abinin defenderi tescilli bir karavan kendisine hayırlı olsun diyorum güle güle kullansın bir ara fotoğraflarınıda eklerim buraya.

Ömer bey hayırlı uğurlu olsun inşallah cumartesi TÜV onayını da alırsınız..
Umarım bu tek çift yaprak olayı bizimde basımıza gelmez.
Sevgi ve dostlukla kalınız.

Ümit bey İyi dileklerinize teşekkür ederim.Sizinde arabanız hayırlı olsun.Sanıyorum Iveco almıştınız.Bilgileri sayfanızdan takip etmek isterim.

Yusuf abi Allah nazarlardan korusun gerçekten etkileyici tebrik ederim!

2011201

Çok teşekkürler Onur kardeş umarım ileride sende benzer bir karavana sahip olursun,kimlik bilgilerinden Samsunlu olduğun görünüyor önceden tanışsaydık geçen hafta orada idim görüşürdük.

Çok teşekkürler Onur kardeş umarım ileride sende benzer bir karavana sahip olursun,kimlik bilgilerinden Samsunlu olduğun görünüyor önceden tanışsaydık geçen hafta orada idim görüşürdük
Temennilerin için teşekkür ederim abi benimde hayalimdir karavanlar hayallerimide sizlerin çalışmalarına göre şekillendiriyorum ::smiley:
Bu arada samsuna gelirseniz yardımcı olmaya çalışırım.
Saygılar!

Arkadaşlar pazartesi araç muayenesi için tüv'e gideceğim yalnız arabanın arka ve yan camlarda 2 numara film var bu durumda muayene yapıyorlarmı yoksa söktürüyorlarmı tam olarak nedir durum,işi şansa bırakmadan kaderimize boyun eyip sökelimmi şimdiden.

sayın Zaloğlu teşekkürler verdiğiniz bilgi için ama bugün bir trafik polisi arkadaşı aradım gerçi şu an şark görevinde,bana artık cam filmine izin verilmediğini söyledi bende bu belirsizliği ortadan kökünden kaldırdım ve filmleri söktüm ,artık portatif filtre bakacağım gerektiğinde çıkarmak için bakalım nasıl bir uygulama yaparız bu kanunlar insanı mucit yapar ;D

artık cam filmi muayeneden geçmiyor, muayene istasyonunda bire bir şahit oldum, vatandaşın birinin doblosunun cam renkleri farklı, önler yeşil tonlu arkalar gri tonlu ama camlar kendinden renkli cam filmi değil, o arabanın başına da beş kişi vardı ellerinde aletler cam için geçip geçmeyeceğine karar variyorlardı, camları kazımaya tırnaklamaya uğraşıyorlardı film varmı diye, adamın yerinde olmak istemezdim

Ankara'da Nisan ayında yapılan bir uygulamadan örnek verdim.
Fakat değişik şehirlerde ve Aynı şehirin TÜV istasyonlarında bile değişik kararlar çıkabiliyor.
Selam ve sevgiler.

merhabalar istanbul pendik te abim da lada vega aracıyla yeşil renkli film le geçti ertesi gün 303 mercedes otobüsün arka camında var diye söktürdüler.muamma ama yapacak bir şey yok.

:'( :'( :'(

Arkadaşlar yine geçemedim muayeneden :-\ nedir benim bu kara talihim 5 saat sıra kuyruk bekledikten sonra ruhsatı geri verdiler ve yine el freni problemi koca arabaya el kadar kampana koyup sabitlemeye çalışan tofaş-fıat'ın taaaaaaaaaa...... eleman bana tutmuyor diyor oysa ben geçen sene fren telini ve balataları sıfır değiştirdim hatta istasyona girmeden freni ayarlattım ve birincisinde balataları yaktık yeniledik ve tekrar girdik bu seferde yalvar yakar idare eder şekilde geçirdik,neyse elemana dedim ben çekince teker yerde sürünüyor o da bana ben sistemde bakıyorum tutmuyor diyor bende şurada ben çekeyim el frenini nasıl tutmuyor diyorum o bana ben test cihazına bakarım diyor iyide hocam ben sokakta sabitliyorum sokakta tutuyorsa gerisi nedir peki yani ben geceleri gelip senin silindiremi park edeceğim diyorum yapabileceğim birşey yok yaptırıp gelin diyor birde ön fren hortumları frene basınca şişiyormuş onlarında değişmesi gerekiyormuş neyse bakalım artık iyi bir frenci usta bulup ayarlatacağız olmadı ben ona özel bir kilit yapıp el frenini çekince kamalı sistemle tamamen kilitleyecek başka çaresi kalmadı bu arada tofaşa sürekli hayır dua edip duracağım.

Bir diyer konu cam fimiyle alakalı tüv hafif kusur veriyormuş ama muayeneden sonra tescile giderseniz polis ruhsatı vermiyormuş eğer film varsa mutlaka işletilmesi gerekiyormuş ruhsata bunun için ek-1 doldurup gelinmesi gerekiyormuş ve muayene ek-1'e yapılıp ruhsatın değişmesi gerekiyormuş buda tek yolu ama polis yolda durdurursa ceza yazıyormuş.

28062010366

Yusuf, fren telin yorulmuş, çekince uzama yapıyor olabilir, değiştir şu fren telini...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,159
Kaydolan Son Üyemiz
Fatih avcı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri