Kendi Karavanını Yapanlar; Kandıralı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan wankel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 330
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,893
ocak gömme olarak kalacak. üzerine tüm tezgahı kapsayacak şekilde temperli camdan tezgah yaptırdım. cam tezgahın ocak üzerine gelen kısmı ise menteşeli ve açılır kapanır şekilde şu an. ocağı kullanacağımız vakit mutlaka cam tezgahı açmak zorundayız ve cam tezgah ayını zamanda ocağa doğru gelmesi muhtemel hava akımları için bir siper olmuş olacak aynı zamanda. birazdan yeni fotoları eklerim inşallah.

Etiketler
Devam edelim

5CA97AEB FC11 496B A024 2A6849DCC117

85500FE5 FC43 4B1D 9A10 0C1CB6AAD494

005B40C3 F64F 45DF 9FAF D1DBAAADDF59

6E9E0AAA 5A41 432E AFAA 44E2CF56C04C

6EE2A3C0 EF4F 4B67 980C 99640E26B1CE

8C1D8308 4363 49AD 9452 54844D38F53E

sayın wankel ellerinize sağlık , kolay gelsin.

bir nokta dikkatimi çekti , fotoğrafla sarı çizgiyle işaretlemeye çalıştım.
üstüne bir tencere konduğunda bilirsiniz ocak alevi yayvanlaşacaktır ve çapı da büyüyecektir. bu durumda tezgahın kenarına fazlaca yaklaşıp risk oluşturmayacak mı ?

Upload 2018 10 30 16 57 29

ocak gömme olarak kalacak. üzerine tüm tezgahı kapsayacak şekilde temperli camdan tezgah yaptırdım. cam tezgahın ocak üzerine gelen kısmı ise menteşeli ve açılır kapanır şekilde şu an. ocağı kullanacağımız vakit mutlaka cam tezgahı açmak zorundayız ve cam tezgah ayını zamanda ocağa doğru gelmesi muhtemel hava akımları için bir siper olmuş olacak aynı zamanda. birazdan yeni fotoları eklerim inşallah.

Resimden kot farkını tam çıkartamıyorum fakat o ocakta tava ,sahan türü mutfak ekipmanlarını saplarından dolayı kullanamayacaksınız gibi duruyor.

Ayrıca @kyenipazar41 bahsettiği hususada katılıyorum ,ocağın alevi arttırdığınızda tencere boyunca alevin boyuda uzayarak risk oluşturabilir.

Resimden kot farkını tam çıkartamıyorum fakat o ocakta tava ,sahan türü mutfak ekipmanlarını saplarından dolayı kullanamayacaksınız gibi duruyor.

Ayrıca @kyenipazar41 bahsettiği hususada katılıyorum ,ocağın alevi arttırdığınızda tencere boyunca alevin boyuda uzayarak risk oluşturabilir.

Ikinci defa karşılaştığım bir durum. Gözüme çarpan bir noktayı Word yazı proğramında yazmaya başlıyorum, yazdıklarımı foruma taşımak için tekrar foruma girdiğimde, aynı şeyleri siz yazmış oluyorsunuz.:smiley:

ocaktaki kot farkı ile ilgili olarak yazdıklarınızda haklısınız. henüz ocak kısmındaki planladığım işleri tam manası ile bitirmiş değilim. ocağın bir sonraki işi ocak kenarlarında kalan mobilya parçalarını ısıdan zarar görmemesi için ısıya dayanıklı bir malzeme ile yalıtmak ve yalıtımın üzerine krom veya ısıdan etkilenmeyecek bir metal parça ile kaplamak olacak. bu plan dahilinde gerekli olan malzemeleri tedarik ettim, şu an parçalar elimde. sadece metal parçanın ölçülendirilip kesilmesi ve yerine yerleştirilmesi kaldı aslında.
ocak derinliği ile ilgili söylediğiniz tava kulpunun yükseklikten dolayı problem çıkarma ihtimaline karşın bu akşam eve gider gitmez hemen bir tava ile yüksekliği test edeceğim inşallah. derinlik fazla ise şu aşamada ocak tabanını yükseltme şansım var nasıl olsa.
önerileriniz için teşekkürler. tava kulpunun değmesi gibi bir ihtimal gerçekten hiç aklıma gelmemişti gerçekten. (belki de evde tavayla tencereyle pek haşır neşir olmamamdan kaynaklı olabilir. arada mutfağa girmenin faydalı yanları da varmış demekki.:smiley: )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.