Kendi Karavanını Yapanlar; Mazda E2200 Camper - (fireman67)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fireman67 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,722
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Mazda E2200 Camper - (fireman67)

drares' Alıntı:
Sn.fireman67, Ertuğrul bey karavan dünyasına hoş geldiniz. Elindekini değerlendirmeyi büyüklerimiz çok küçük yaşlarda öğrettiler. Siz de bunun en güzel örneklerinden birini bizlere sunuyorsunuz. Bu konuda orsaalabanda Cem, mayıstosböceği Bülent ve clio'sunu nanocamper yapma planları olan aslanahmet Ahmet arkadaşlarımızı da sırası gelmişken sevgiyle anmadan geçemeyeceğim...
metin0035' Alıntı:
Sayın Ertuğrul bey hoşgeldiniz ve güle güle kullanın.Doğa sever ve paylaşım sever bir insana herşey yeterli gelir bence .Tabiki ALLAH gönlünüze göre versin.Maddi olanaklar neyi elveriyor ise onunla mutlu olmaya çalışacağız.Kazasıs ve çok güzel mutlu sağlıklı geziler diliyorum.Sevgi ve saygılar.
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Etiketler

Aracınız güzel. Önemli olan istediğiniz zaman sizi alıp farklı diyarlara götürebilmesi ve götürdüğü bu yerlerde yaşamınızı rahatlatacak unsurlara sahip olmasıdır. Mazda'larda gördüğüm kadarıyla bu boyut araçlarda güvenilir ve sağlam araçlar. Ayrıca yine bu boyut araçlarda iç uzunluğu en fazla olanlardan. Geçenlerde İstanbul, Merter'de yoldan geçerken büyük bir marketin otoparkında yüksek tavan yapılmış bir Mazda gördüm. İçi de herhalde karavandı.
Fırsat bulduğunuzda ruhsatı da karavan'a döndürürseniz daha da sorunsuz bir aracınız olur.
Sağlık ve mutlulukla dolu güzel geziler diliyorum.

Hayırlı olsun.İnşallah en kısa zamanda gezilerinize başlarsınız.

fsirin' Alıntı:
Aracınız güzel. Önemli olan istediğiniz zaman sizi alıp farklı diyarlara götürebilmesi ve götürdüğü bu yerlerde yaşamınızı rahatlatacak unsurlara sahip olmasıdır. Mazda'larda gördüğüm kadarıyla bu boyut araçlarda güvenilir ve sağlam araçlar. Ayrıca yine bu boyut araçlarda iç uzunluğu en fazla olanlardan. Geçenlerde İstanbul, Merter'de yoldan geçerken büyük bir marketin otoparkında yüksek tavan yapılmış bir Mazda gördüm. İçi de herhalde karavandı.
Fırsat bulduğunuzda ruhsatı da karavan'a döndürürseniz daha da sorunsuz bir aracınız olur.
Sağlık ve mutlulukla dolu güzel geziler diliyorum.
fagul' Alıntı:
Hayırlı olsun.İnşallah en kısa zamanda gezilerinize başlarsınız.
Teşekkürler sayın fsirin ve fagul, evet aracım piyasada pek bilinen bir araç olmamakla birlikte bana göre en iyisi, ve diğerlerinden bir fazla koltuk konacak kadar uzun, bende o avantajı arka tarafta fotoğrafta gördüğünüz şekliyle değerlendirdim.
Daha önce karavana çevrilmiş mazda lar bende gördüm. Ama bu tüv olayından ve yeni kanunlarla malumunuz bürokratik işlemler insanı yıldırıyor. Ve inanın bu memleketin saçma sapan bürokrasisiyle uğraşmaktansa bu şekilde (zihni sinir proce) bir proje bana daha cazip geldi. sorduğum bir çok yer bana mazda minibüs için proje çizemediğini söyledi. Ama bu konuda bana yardımcı olacak biri varsa bende aracıma karavan ruhsatı çıkarmayı isterim. İyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler.

Sayın Fireman67,

Aracınızın planını ölçüleriyle birlikte proje için sunduğunuzda projecinin işi kolaylaşıyor. Ancak benimkinde 5 olan kişi sayısını 2'ye düşürdüler. Hatırladığım kadarıyla Yusuf'un da karavanını iç ölçülerini de Tüv'de ölçmüşlerdi. Gerçi benimkini yaptığımda Tüv öncesiydi ama bunlara dikkat edildiğinde neden olmasın?

Kolay Gelsin.
Ferhat

sayın Fireman67 karavanınızı güle güle kullanın :smiley:

Sayın "fireman67";

"Mazda 2200"ün Ekim 2009'dan bu yana olan kamper serüveni için birşey yazmadınız, ne yaptınız, ne ettiniz bu süre içerisinde? :smiley: ;)

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Sayın "fireman67";

"Mazda 2200"ün Ekim 2009'dan bu yana olan kamper serüveni için birşey yazmadınız, ne yaptınız, ne ettiniz bu süre içerisinde? :smiley: ;)

Cavid Sezen

Sayın Cavid Sezen

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.. Özetle Mazda 2200 benimle iki sezon iki yaz tatili, bir çok kısa gezi, sevdiğim iki arkadaşımla da benden ayrı iki uzun gezi yaptı. Aslında ben bu işi çok sevdim. Ama geçen sene sonu itibari ile satmak zorunda kaldım. (özel sebeplerden dolayı) Bu aralarda paylaşımcı olamadığım ve siteden uzak kaldığım için üzgünüm. Sanırım tecrübelerinden faydalandığım ve bu konuda ufkumu açan siz ve diğer bu site katılımcılarına bir özür borçluyum.
Söyleyebileceğim güzel bir haber ise bu site sayesinde acizane benimde tavsiyemle; yakın tarihte emekli olan bir arkadaşımın şu an kendi karavanıyla bir karadeniz seyahatinde olması. Umarım bu site olan bağlantım devam edecek .... en azından iyi bir forum okuyucusu olarak :smiley:
Saygılarımla...

Sanırım bu araç; rastlantıya bakın, dün ben yazdım, bugün satılık... :eek:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-hem-minibus-hem-karavan-saglam-kullanisli-rahat-90894497/detay

Cavid Sezen

Ne garip dimi cavit abi hayırlısı olsun bakalım temennimiz yeni bir karavan icin,dir

Arabanın hikayesine gelince. Arabam 99 model mazda minibüs. Ruhsatıda 11 kişilik hususi minibüs. Aslında ilk niyetim bu arabayı satıp ducato daily gibi bir araç almaktı. Fakat aracımı istediğim rakama satamayacağımı ve maddi olarakta altından kalkamayacağımı düşünerek eldeki mevcutu değerlendirme yoluna gittim. (tabiki bu sitede yapılanları görünce neden olmasın deniyor)

Ekli dosyayı görüntüle 89600

Benimde niyetine girdiğim araç mazda e2200 otomobil ruhsatlı olacak ancak araştırmalarıma göre yoldaki çevirmelerde ruhsatın tanımı dışında bir durum cezai işleme tabi bu risk alınabilirmi böyle bir durumla karşılaşan varmı yatıyorum kalkıyorum aklımda karavan baş edemiyorum ancak yasal mevzuat dışıda rahatsızlık veriyor ne der tecrübeli abiler kardeşler saygılarımla

Benimde niyetine girdiğim araç mazda e2200 otomobil ruhsatlı olacak ancak araştırmalarıma göre yoldaki çevirmelerde ruhsatın tanımı dışında bir durum cezai işleme tabi bu risk alınabilirmi böyle bir durumla karşılaşan varmı yatıyorum kalkıyorum aklımda karavan baş edemiyorum ancak yasal mevzuat dışıda rahatsızlık veriyor ne der tecrübeli abiler kardeşler saygılarımla
kia besta 4x4 konularını okursanız size daha faydalı olacak, kia hi besta almanızı tavsiye ederim 2700 cc kayışşız zincirli çok sağlam bir motor var üstünde ya da pregio alın ama 2200 cc r2 motorlu hiçbirşey almayın

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kia besta 4x4 konularını okursanız size daha faydalı olacak, kia hi besta almanızı tavsiye ederim 2700 cc kayışşız zincirli çok sağlam bir motor var üstünde ya da pregio alın ama 2200 cc r2 motorlu hiçbirşey almayın

Hiç düşünmediğim bir model araştıracağım teşekkürler.

Hiç düşünmediğim bir model araştıracağım teşekkürler.
mazda e 2200 kia besta aynı araç herşeyi ile, kia hibesta 2700 cc motorlu, pregio farklı kasa bir araç mazda e 2200 ü ya da kia bestayı tavsiye etmem motorları kötü bendeki besta 4x4 üzerindeki motoru atıp bd 30 motoru koydum bu bakımdan 4x4 aramıyorsanız hibesta ya ya da pregio ya bakmanızı tavsiye ederim ya da hyundai starex (mitsubishi ile aynı araç) starexin motorları çeşit çeşit çok yakanı var az yakanı var diye biliyorum....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR