Kendi Karavanını Yapanlar; VW T4 Camper - Tanju Çallı (tango)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 259
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,150
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; VW T4 Camper - Tanju Çallı (tango)

bütün arkadaşlara temennileri için teşekkür ederim

Etiketler

Elinize sağlık :smiley: Ben olsam çekmeceyi alta koyardım, çünkü buzdolabında alt arkadakileri almak daha zor olur buzdolabı yerdeyken. Bir de çekmece ünitesi zemine sabitlenebilir, çekmece ünitesinin yan tarafına yükseltilerle buzdolabı da sabitlenebilir.

Sayın Tanju ÇALLI bey sizede başarılar diliyorum vede tebrik ediyorum.Sizin yeni yapmış olduğunuz WW camper ınız ile ilgili görüşmek isteyen İzmir den Sayın Fahrettin GÜLNİHAR bey 21 haziran 2010 da İzmit de olacağını belirterek sizin kamper ınızı görmek ve sizinle tanışmak istiyor.Tekrar affınıza sığınarak ve kendisinin bilgisi dahilinde size bu mesajı atıyorum.Kendi ev tel 0232 6731168 cep tel 0532 5683264 kendisi ile irtibat a geçer seniz sizi ziyaret etmek istiyor.SEVGİ ve SAYGILAR.

Arkadaşlar uzun zamandır hayalini kurduğumuz geziyi gerçekleştirdik dar bir zaman aralığına sığdırmak zorunda kalmamıza rahmen güzeldi.
Bu gezi sayesinde araçta ve ekipmandaki eksik ve yetersiz olanları yaşayarak gördüm.Araç içinde bazı değişikliklere ve ilavelere giriştim ama ramazan ve bu sıcaklar nedeni ile ilerlemiyor en yakın zamanda sizlerle paylaşıp yorum ve önerileinizi isteyeceğim.TÜM DOĞĞA SEVER DOSTLAR HAYIRLI RAMAZANLAR DİLERİM:

tango' Alıntı:
Arkadaşlar uzun zamandır hayalini kurduğumuz geziyi gerçekleştirdik dar bir zaman aralığına sığdırmak zorunda kalmamıza rahmen güzeldi.
Bu gezi sayesinde araçta ve ekipmandaki eksik ve yetersiz olanları yaşayarak gördüm.Araç içinde bazı değişikliklere ve ilavelere giriştim ama ramazan ve bu sıcaklar nedeni ile ilerlemiyor en yakın zamanda sizlerle paylaşıp yorum ve önerileinizi isteyeceğim.TÜM DOĞĞA SEVER DOSTLAR HAYIRLI RAMAZANLAR DİLERİM:

Tanju bey umarım geziniz gönlünüze göre olmuştur bazı eksikleri görmek için en iyiside bu galiba neyse onlarıda tamamlayıp bundan sonraki gezilere daha donanımlı çıkarsınız iyi çalışmalar.

İlker bey hakısınız yaşayıp görmek en iyisi.Buzdolabı hiç sorun çıkarmadı (teşekkürler)Şimdi dolabında içinde olduğu lavabo ve ocak için küçük bir ünite planım var birazda içerinin dzeninde değişiklik yaptımmı YOLA DEVAM:

Tanju Bey

Araçlarımız aynı. Yalnız bizimkinin bir adı var: "Beyaz Balina" :smiley:
İsterseniz size kendi aracım için kendi yaptığım tasarımın detaylı fotoğraflarını yollayabilirim. Ben aracın orjinalinde hiç bir değişiklik yapmadan ocak, lavabo, yatak ve bagaj olayını çözdüm. Ölçülerini de gönderebilirim.

hatta bir ara koyarım buraya.

tango' Alıntı:
İlker bey hakısınız yaşayıp görmek en iyisi.Buzdolabı hiç sorun çıkarmadı (teşekkürler)Şimdi dolabında içinde olduğu lavabo ve ocak için küçük bir ünite planım var birazda içerinin dzeninde değişiklik yaptımmı YOLA DEVAM:

Yücel bey teşekkürler .Sizin çalışmalarınızda çok güzel sizede kolay gelsin

Geçen yazki Karadeniz gezim den sonra yapılması gereken birkaç şey vardı.Kış döneminde firsat buldukça onları tamamlamaya çalıştım.ilk önce koltuğu daha öncekinden yatak boyu 185 cm. olacak şekilde geri kaydırdım

Koltukgeri1

Grnt009

Aradaki boşluğa 85 cm küçük bir tezgah yaptım buzdolabınıda içine alan.BUzdolabının altına 40 cm bir çakmece.koltuğun yanındaki arkadan gelen dolabı biraz uzaltarak WC koyacak bir dolab yaparak aracın içini biraz daha kullanışlı hale getirdiğimi zannediyorum.

Grnt011

Grnt012

Ardından aracın kenarl panellerini izalasyon yaparken tavanı ve arka yan üstlerin izlasyonunu tamamladın.Sıra mobilyacıların arkalık dediği malzemeden alıp üzerlerini kapamak kaldı.Bu işlerde bitince ben ve kamp aracım yaz sezonuna hazırız diye umuyorum.
Şoför yanındaki koltuğu tekli dönerli hale getirme planım vardı ama orsaalabanda (Cem beyin )aracındaki yatarlı halini görünce fikir değiştirdim.Eğer becerebilirsem mevcut koltuğu yatarlı hale geyirmek istiyorum.

Yusuf teşekkür ederim benimki biraz yaşa ve gör şeklinde ilerliyor.

Aracınız son haliyle çok güzel olmuş. Çoğu karavandan daha kullanışlı ayrıca cityvan özelliğini de kaybetmemiş. Güle güle kullanın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR