Kış Aylarında Aktarlarda Yoğunluk

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melisturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 970

melisturan

Ana Kamp
Mesajlar
38
Tepkime Puanı
6
arkadaşlar herkese tekrar merhabalar. kış aylarındayız, havalar daha da soğuyacak. tam da bu dönemlerde doğal temizlik ürünleri, kişisel bakım ürünleri vesaire kullanmak çok önemli malum. bununla alakalı kış aylarında aktarlara hücum edildiğiyle alakalı bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum.

"Kış aylarının yaklaşmasıyla aktarlara rağbet arttı

Kış aylarının yaklaşmasıyla aktarlara rağbet arttı Bolu'da, havaların soğuması ve kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların aktarlara olan rağbeti arttı.Kış aylarının yaklaşmasıyla aktarlara rağbet arttıBOLU - Bolu'da, havaların soğuması ve kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların aktarlara olan rağbeti arttı. Aktarlarda en çok ilgi gören ürünler yine zencefil ve ıhlamur oldu.

Bolu'da, kış aylarına yaklaşılmasıyla birlikte aktarların da yoğun mesaisi başladı. Vatandaşların özellikle soğuk havalarda vücut bağışıklıklarını korumak için doğal ürünleri tercih etmesiyle birlikte kentteki aktarlara olan rağbet arttı. Korona virüs salgınıyla birlikte bitkisel ürünlere daha fazla yönelen vatandaşların aktarlardaki ilk tercihleri de zencefil, ıhlamur ve kış çayları oluyor.

"İnsanlar kendine daha fazla ehemmiyet göstermeye başladı"

Büyükcami mahallesinde 5 yıldır aktarlık yapan Selami Derya, "Klasik olanlar zencefil, zerdeçal, tarçın. Zencefilin yaş olanı daha çok rağbet görüyor. Ihlamur da zaten klasik. Mevsimsel grip olsun, korona virüs olsun insanlar daha fazla kendine bakmaya, ehemmiyet göstermeye başladı. Şuanki talep bunlardan yana. Genç grup daha fazla doğal kişisel bakım üzerine. Ama daha orta yaş ve büyük olan grup soğuk algınlığı, grip için geliyor. Çocuklarda bağışıklığın güçlenmesi için çocukların için de ehemmiyet gösterenler de var. Kuru kayısı gibi ürünler ise sindirim için kullanılıyor" dedi.

Alışveriş için aktarları tercih ettiğini belirten Zihni Çamlı ise, "Atom çayı aldık. Daha ileriki zamanlarda değişik şeylerde alabilirim. Bu dönemlerde aktarları tercih ediyorum. Kuşburnu, limon, kivi, portakal gibi ürünleri bitkisel çay olarak alıyorum" ifadelerini kullandı."

kaynak: son dakika
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Mesajlar
1,518,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,130
Kaydolan Son Üyemiz
siyahçoraplılar

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst