Kişisel Galeri (Lizz)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lizz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,007

lizz

Kamp III
Yer
Ankara
Merhabalar..Zaman ve fırsat bulabildikçe fotoğraflarımı burada paylaşmayı düşünüyorum..Bu konuda bilgili olan arkadaşlardan da yararlanabilmeyi umuyorum.. :smiley:

DSC 0006

DSC 0007

Etiketler

Ynt: Lizz'in Fotoğraf Galerisi

Alttaki 2 fotoğrafımda ufuk çizgim eğri olmuş farkındayım..2 numaralı olanında denize daha az,gökyüzüne daha çok pay bırakabilirmişim,müsaitmiş aslında..o zamanlar 3/1 ve 3/2 kuralı hakkında bilgim yoktu :smiley: :smiley:

Erdekte Gn Batm 1

Erdekte Gn Batm 2

Ankara Semalarında Romantizm 29.5.2011 17:22 :smiley: :smiley: Bir de Ankara için bürokrasi kokan soğuk bir şehir derler ;D ;D

Ankara Semalarnda Romantizm 2952011 1722

Manzara fotoğraflarınızı beğendim;zaman içinde çalışarak taşlar yerine oturur..
http://www.fotoatolye.com/category/egitim-videolari

koroglu1414' Alıntı:
Manzara fotoğraflarınızı beğendim;zaman içinde çalışarak taşlar yerine oturur..
http://www.fotoatolye.com/category/egitim-videolari

Teşekkür ederim evet,emek olursa yemek de olacaktır muhakkak :smiley: Ayrıca linki de inceleyeceğim,teşekkürler :smiley:

PrometheusTR' Alıntı:
Baştan 9 nolu fotoğrafın EXIF bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Henüz bu işlere yeni dalmaya başlamış biri olarak terimler hakkında da çok bilgili değilim :smiley: Yukardaki fotoğrafların hepsi nikon D3000 18-55 mm. ile çekilmiştir.Sorduğunuz fotoğrafı 2 yıl önce ve otomatik ayarda çekmiştim.Fotoshopladım aynı zamanda.Ayrıca makinamın tarih ayaraını bile değişmiş her nasılsa..O yüzden tarih bilgileri bile yanlış,arkadaşıma düzelttirmeyi de unutmuşum :smiley: Makinayı alalı 1,5 yıl oldu ama klavuzunu bile inceleyemedim.Bu geçtiğimiz Kurban bayramından beri diafram ayarlarını yaparak kullanmaya başladım artık.Bir arkadaşım bana bu konularda bilgi verdi sağolsun.Buraya eski fotoğraflarımdan yüklememeliyim sanırım,çünkü dediğim gibi eski fotoğraflarımda diafram,ıso,enstantene ayarları falan yapmadım :smiley:

Nikon olduğu belliydi zaten :smiley:

Exif, fotoğrafın tüm bilgilerini içeren bir datadır. DSLR makinalar, çekim sırasında bilgileri bu dataya işlerler ve dosya orjinali bozulmadığı sürece de kalır. (Örneğin photoshop'ta "save for web" yaparsanız, fotoğraftan Exif datasını siler ve boyutu küçültür.)

Exif için çeşitli yöntem ve programlar var. Bir tanesi, şu siteye fotoğrafınızı yükleyerek, exif bilgilerini çıkarabilirsiniz:

http://regex.info/exif.cgi

PrometheusTR' Alıntı:
Nikon olduğu belliydi zaten :smiley:

Exif, fotoğrafın tüm bilgilerini içeren bir datadır. DSLR makinalar, çekim sırasında bilgileri bu dataya işlerler ve dosya orjinali bozulmadığı sürece de kalır. (Örneğin photoshop'ta "save for web" yaparsanız, fotoğraftan Exif datasını siler ve boyutu küçültür.)

Exif için çeşitli yöntem ve programlar var. Bir tanesi, şu siteye fotoğrafınızı yükleyerek, exif bilgilerini çıkarabilirsiniz:

http://regex.info/exif.cgi

Verdiğiniz linke henüz bakamadım,yakında bakacağım inşallah...teşekkür ederim :smiley: ama exif nedir diye nette şöyle bir gezindim size cevap vermeden önce :smiley: sorduğunuz o footoğrafın bu bilgilerine ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım,sanırım boyutunu küçülttüğümden olmalı..Aslında orijinalı bir yerlerde bir cd de olacak ama cd lerin içine bir gömülürsem çıkmam çok zor olacak :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri