Kişisel Galeri (mudman)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mudman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,583
Ynt: Kişisel Galeri (mudman)

emeğinize sağlık bu boğaz manzarasındaki tonlamalar harika

Etiketler

Anadolu Hisarı Göksu Deresi

AnadoluHisar

Tuğrul Bey, boğaz fotoğrafını çok sevdim. Elinize sağlık. Aşağı yukarı nerelerden çekmiştiniz o fotoğrafı? Acaba ben de İstanbul'a mı taşınsam... :smiley:

Boğaç bey çok teşekkür ederim.
Beğeniniz beni mutlu etti.
Fotoğrafı Üsküdar'dan Boğaz Köprüsü'ne doğru giderken bir boşukta durup çekmiştim.
O bölgenin adını ben de tam olarak bilemiyorum açıkçası.
Buyrun bekleriz İstanbul'a sizi de :smiley:

Çok teşekkür ederim sayın fiore.
Sizlerin beğenisi daha güzel kareler yakalamama yardımcı oluyor...

Tuğrul Bey, İstanbul'a son gelişimde bizim oğlanla bir sürü müze gezdikten ve yorgun argın bir şekilde eve dönerken o fotoğrafı çektiğiniz yerlerde ben de fotoğraf çekmeyi istemiştim. Ama tam iş çıkışı idi, dolmuşta ayaktaydık ve fazlasıyla yorgunduk. Şimdi tekrar baktım da, gerçekten güzel bir fotoğraf olmuş. Hangi makineyi kullanıyorsunuz?

Merhaba Boğaç bey.
Kullandığım makina Canon EOS 400D.
Üç adet de lensim var.
Canon EF-S 10-22mm
Canon EF-S 18-55mm
Sigma 70-300 APO DG Macro...

çok güzel fotoğraflar, paylaşım için teşekkür ederim.

mudman' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.
Ben de amatörce fotoğraf çekimleri yapıyorum.
Yaptığım çalışmalardan bazılarını sizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyacağım.
Güzel karelerde görüşmek üzere...

Amatörce mi?

Çok güzel kareler, gözlerinize sağlık...

Tuğrul arkadaşım, eline gözüne sağlık... Kişisel olarak fotoğrafı, deklanşöre basıldığı andaki (ışık, gölge, kadraj, vb.) haliyle görmek ve kullanmaktan yanayım. Dijital makinalardan sonra ise, çok az müdahaleyi kabul edebiliyorum. Senin fotoğraflarını incelediğimde özellikle birkaçını, fotoğraftan çok 'resim'e daha yakın buldum. Ama tümünde kompozisyon, renk uyumu, vb. çok başarılı bana göre... Fotoğraflarına teknik olarak, ne kadar ve nasıl (hangi araçlarla) müdahale yapıldığını merak ediyorum. Kolay gelsin... Çalışmalarının devamını ve izleyebilmeyi diliyorum.

MK51' Alıntı:
Tuğrul arkadaşım, eline gözüne sağlık... Kişisel olarak fotoğrafı, deklanşöre basıldığı andaki (ışık, gölge, kadraj, vb.) haliyle görmek ve kullanmaktan yanayım. Dijital makinalardan sonra ise, çok az müdahaleyi kabul edebiliyorum. Senin fotoğraflarını incelediğimde özellikle birkaçını, fotoğraftan çok 'resim'e daha yakın buldum. Ama tümünde kompozisyon, renk uyumu, vb. çok başarılı bana göre... Fotoğraflarına teknik olarak, ne kadar ve nasıl (hangi araçlarla) müdahale yapıldığını merak ediyorum. Kolay gelsin... Çalışmalarının devamını ve izleyebilmeyi diliyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim Mustafa bey. Fotoğrafta uygulanan çekim teknikleri ve dijital müdahaleler herkes için göreceli oluyor ve güzel ya da kötü olarak değerlendirilebiliyor. Fotoğrafları HDR yapmak için photomatix programını kullanıyorum. Photoshop'u çerçeve eklemek için kullanıyorum. Çerçeve dışında fotoğraflarıımda herhangi bir photoshop müdahalesinde bulunmuyorum çünkü kullanmayı bilmiyorum. Daha güzel karelerde görüşmek üzere...

Gerçekten çok güzel kareler. Görmek haz veriyor. Bu güzel fotoğraflar için sizi kutlar, bizimle paylaştığınız içinde teşekkür ederim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

SON KONULAR

Geri