Kitap Bağışı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,615
Ynt: Kitap Bağışı

Keloğlan Masalları, Vatan yahut Silistre, Yalnız Efe, Karagöz ile Hacivat, Dede Korkut, Tom Sawyer, Gulliver’in Gezileri, Oliver Twist gibi romanlardan oluşan 30 adet kitap, minik parmaklarla buluşmak için bugün akşamüstü Arapgir’e doğru yola çıkıyor...

Etiketler

Bu arada; Yurtiçi Kargo Arapgir' e haftada birgün (Salı) kargo götürüyormuş.
Salı günü teslim alabilmeleri için kitapları Cuma akşamı kargoya vereceğim.

Öncelikle Erhan sana teşekkür ederiz..Böyle bir olaya vesile olduğun için..
Bize gelen bir mailli paylaşmak isterim..Belki buraya da gönderebiliriz..Paylaştırmak daha doğru olur.

"Çok değerli kitap sever dostlarım .Kurucu müdür olarak atandığım
okulumuzun kütüphananesini güzel kitaplarla doldurmak için okulumuza kitap
bağışı kampanyasını başlattık.Sizlerin de desteği ile en kısa zamanda okul
kütüphanemizi oluşturabileceğimizi düşünüyoruz.Ayrıca sevgili dostlar
okulumuzun en iyi şekilde eğitim verebilmesi için bilgisayar ,tv,vcd
bağışlarında da bulunanlar olursa sevincimizi artmış,okulumuzun en iyi
şekilde eğitim vermesine katkıda bulunmuş olurlar.Herkese çok teşekkür
ediyor saygılar sunuyoruz.

Bu mesajı nette herkese ulaştırabilirseniz -ulaştırabilirsek memnun oluruz.

herkese teşekkürler..

Buhan kırıcı
okul adressi aşağıdadır..
özgün coşkun haydar oğlu i.ö.o.
seyit fehim arvasi mah.
gül sok.
merkez-van

05052773880

Özlem asıl ben teşekkür ederim konu ile ilgilenmiş olmana.

Dediğin gibi, aslında ihtiyacı olan o kadar çok okul var ki, bizimkisi sadece o meşhur deniz yıldızı hikayesi gibi birşey.

Ben aslında çok ilgi göreceğimizi, hatta her ay bir okula yardım edebileceğimizi ummuştum. Malesef pek ilgi göremedi çağrımız.

Neyse, en azından, belki bir çocuk, üstadın dediği gibi "bir gün bir kitap okur ve hayatı değişir" :smiley: :smiley:

dün telefon geldi. kitaplar arapgir'e ulaşmış.
miniklerimiz için faydalı olacaklarını umut ediyorum...

Bu maili sabah bir arkadaşım yollamış bana. Paylaşmak istedim...

Merhaba benim adım Davut Aydın,

Van merkez 30 Ağustos İlkögretim Okulunda Sosyal Bilgiler öğretmeniyim. Bizim derdimiz kitap.
Okulumuz modern bir binaya sahip olmasına rağmen kütüphanesinde hemen hemen hiç kitap yok. Eğer elinizde kitaplığınızın tozlu raflarında, çatı katında, işinize yaramayan romanlarınız,hikayeleriniz, ansiklopedileriniz varsa okulumuzun kütüphanesine bağışlar mısınız? Bizim hiç kitabımız yok. Öğrencilerimizin ise kitaba çok ihtiyaci var. Okulumuz yeni açılan bir okul. Van'in varoşlarında yer alıyor. Öğrencilerimiz Van'in köylerinden göç eden ailelerin çocukları... Gelir durumları çok düşük. Ama onlar okumak istiyen öğrenciler; hayata umutla bakan, geleceğin öğretmenleri, doktorlari, avukatları, gazetecileri olacak.
Bu konuda bize yardimci olabileceğinizi düşündüm. Biz bu konuda başvurabileceğimiz heryere başvurmaya, çalabilecegimiz her kapiyi çalmaya kararliyiz. Çünkü biz öğrencilerimizin okumasını istiyoruz. Okurken
kafasının güzel şeylerle dolmasını istiyoruz.
Lütfen bu çağrımıza duyarsız kalmayın.

Davut AYDIN
davut_aydin@yahoo.com
30 AĞUSTOS İ.O. Sosyal Bilgiler Öğretmeni

ADRES: 30 AĞUSTOS İLKÖGRETİM OKULU VAN MERKEZ 65040
TEL: CEP: 05054854799 OKUL : 04322173464

herkese merhaba
yeni üyeyim ve trekingden sonra baktığım ikinci forum oldu tabiki daha çok vakit lazım :smiley:

bu ülke için yapılacak en iyi şeyin ,eğitime destek olduğunu düşünüyorum.keşke memleketimizde herşey eksiksiz olsada ,bizler kitap toplamak zorunda kalmasaydık...birbuçuk yılı aşkındır içinde olduğum ekiple bir çok köy okuluna kütüphane,kırtasiye,giysi desteği verdik.çalışmalarımız devam ediyor.

diyorumki ;gezenbilir dostlarıyla burda da bir organisazyon yapalım, ve bir köyümüze kütüphane kuralım...
Mesela son gelen mailin güncelliğini araştrabiliriz ,öğretmenimizle bağlantıya geçebiliriz.Tabiki sizsiz olmaz...

bağımsız ama takip etmeniz için www.imecem.org ziyaret edebilirsiniz.

sevgiler

pınar

Merhaba

www.imecem.org u zyaret ederek başlayabiliriz.
ben gezenbilir de de projeler yapabiliriz diye düşünüyorum
geniş vakitte detaylı bilgi vereceğim...

Ben elimdeki kitapları Davut beye gönderdim umarım ordaki genç arkadaşlarımıza faydası dokunur.
Van Öğretmenler Derneği'nin Sürat Kargo ile yaptığı anlaşmaya göre %75 indirimli gönderebilirsiniz.

penguen' Alıntı:
Bu maili sabah bir arkadaşım yollamış bana. Paylaşmak istedim...

Merhaba benim adım Davut Aydın,

Van merkez 30 Ağustos İlkögretim Okulunda Sosyal Bilgiler öğretmeniyim. Bizim derdimiz kitap.
Okulumuz modern bir binaya sahip olmasına rağmen kütüphanesinde hemen hemen hiç kitap yok. Eğer elinizde kitaplığınızın tozlu raflarında, çatı katında, işinize yaramayan romanlarınız,hikayeleriniz, ansiklopedileriniz varsa okulumuzun kütüphanesine bağışlar mısınız? Bizim hiç kitabımız yok. Öğrencilerimizin ise kitaba çok ihtiyaci var. Okulumuz yeni açılan bir okul. Van'in varoşlarında yer alıyor. Öğrencilerimiz Van'in köylerinden göç eden ailelerin çocukları... Gelir durumları çok düşük. Ama onlar okumak istiyen öğrenciler; hayata umutla bakan, geleceğin öğretmenleri, doktorlari, avukatları, gazetecileri olacak.
Bu konuda bize yardimci olabileceğinizi düşündüm. Biz bu konuda başvurabileceğimiz heryere başvurmaya, çalabilecegimiz her kapiyi çalmaya kararliyiz. Çünkü biz öğrencilerimizin okumasını istiyoruz. Okurken
kafasının güzel şeylerle dolmasını istiyoruz.
Lütfen bu çağrımıza duyarsız kalmayın.

Davut AYDIN
davut_aydin@yahoo.com
30 AĞUSTOS İ.O. Sosyal Bilgiler Öğretmeni

ADRES: 30 AĞUSTOS İLKÖGRETİM OKULU VAN MERKEZ 65040
TEL: CEP: 05054854799 OKUL : 04322173464

Arkadaşlar Merhaba,

Benim de elimde yararlı olacağını düşündüğüm kitaplar var... Tekrar bir gönderi yapılacaksa eğer ben de katılmak isterim..

Umay

Selam . TNT Kargo nun kitap kampanyasıyla ilgili bilgilerini aktarıyorum

7 yılda rekor kırarak 2 milyon kitap toplanan TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası 8. kez başlıyor

7 yılda rekor kırarak 2 milyon kitap toplanan TNT Ekspres Kitap Toplama Kampanyası 8. kez başlıyor
27.Mar.2007
Türkiye'nin en başarılı kitap kampanyası olan ve başladığı günden itibaren birçok şirket tarafından örnek alınarak bu alandaki duyarlılığı artıran, her yıl kendi rekorunu kıran TNT Ekspres Türkiye Kitap Toplama Kampanyası 8. kez başlıyor.

TNT Ekspres Türkiye Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Zeytinburnu Şubesi ile birlikte 2000 yılından beri sürdürdüğü kitap toplama kampanyası her yıl olduğu gibi bu yıl da Mart ayının son haftasında kutlanan kütüphaneler haftasında sekizinci kez başlıyor ve Eylül ayındaki ilköğretim haftasına kadar devam ediyor. TNT Ekspres Türkiye kuryeleri 444 0 868 no'lu telefonu arayarak kitap bağışlamak isteyenlerin kitaplarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alıyor.

Kampanya kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öngördüğü yayınlar ile gençlik klasikleri, çocuk klasikleri, klasikler, üniversite ve Anadolu liseleri hazırlık kitapları, çocuk hikayeleri, psikoloji kitapları, çocuk romanları ve öğretmen eğitim kitapları toplanıyor.

İlk kez 2000 yılında, TNT Ekspres'in kendi çalışanları ile müşterileri arasında başlattığı kitap toplama kampanyası, halkın da büyük ilgi göstermesiyle Türkiye'nin dört bir yanına ulaşan dev bir kampanya haline geldi. TNT Ekspres'in kitap toplama kampanyası ile 7 yıl içinde 1235 okula yaklaşık 2 milyon kitap bağışlandı ve yüzbinlerce öğrenciye umut ışığı oldu.

Kampanya süresince Türkiye'nin neresinde olursa olsun kampanyaya katılmak isteyenlerin adresinden TNT Ekspres Türkiye kuryeleri tarafından ücretsiz olarak teslim alınan kitaplar daha sonra TNT Ekspres Türkiye çalışanları tarafından gönüllü olarak tasnif ediliyor. Büyük bir titizlikle hazırlanan kitaplar, gidecekleri okulların önceliklerine ve ihtiyaçlarına göre ayrılıyor. TNT Ekspres TIR'larına yüklenen yüz binlerce kitap yeni sahiplerine teslim edilmek için yola çıkıyor.

Rakamlarla Kitap Kampanyası 2000_2006 yılları toplam

* Bağış yapan kişi ve kurum sayısı 13 bin 838

* Toplanan kitap sayısı 2 milyon

* TNT Ekspres gönüllüleri 350 Kişi

* Gönüllü çalışma günü 215

* Kitap götürülen okul sayısı 1235

* Okul başına kitap sayısı 1620

TNT dünya çapında posta ve ekspres teslim ihtiyaçları konusunda geniş hizmet seçenekleri sunmaktadır. Merkezi Hollanda'da bulunan TNT Avrupa ve Asya'da etkin taşımacılık altyapısına sahiptir ve performansını maksimum düzeye çıkarmak amacıyla faaliyetlerini dünya çapında genişletmektedir. TNT 200'ün üzerinde ülkeye hizmet vermektedir ve yaklaşık 139 bin çalışanı bulunmaktadır. 2006 yılında 10.1 milyar Euro gelir kaydeden TNT N.V. hisseleri Amsterdam ve New York borsalarında işlem görmektedir. TNT, sosyal sorumluluklarının bilincindedir ve dünyadaki açlık ve çevre kirliliği ile mücadele etmek amacıyla Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı ile ortaklıklar kurmuştur.
İlgili site adresi http://www.tnt.com/country/tr_tr/about/haberler/ariv/7_y_lda_rekor_k_rarak.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR