Lada Niva 4x4 İzolasyon Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kaneruslu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,078

kaneruslu

Kamp II
Web
www.kanerotomotiv.net
Taban sacına galveniz sac astarı atıldı.Araç içi ve dışı bütün birleşim yerlerine , Teroson marka henkel alman malı karoser mastiği ile kapatıldı.

1 39

2 40

3 39

4 37

5 29

6 31

7 28

8 23

9 22

Araç içi tüm sac aksamına ve bileşim yerlerine astardan sonra sika marka poliüretan esaslı korozyona ve suya karşı koruyucu ayrıca ses izolasyonu sağlayan pütür atıldı.

1 40

2 41

3 40

4 38

5 30

6 32

Aracın taban sacındaki zift temizlendiği için ilk iş olarak çok iyi kalitede taban sacını korumak ve sesi minimize etmek için ziftli keçeleri yapıştıracaz.Bunun üzerinede daha sonra taban kısımlarıda dahil olmak üzere aracın tüm sac aksamına keçeleri ve araç içine yapıştıracağımız ziftli keçeyi , sac kısımlarını sudan korumak araç içindeki sac kısımlarındaki vibrasyonu dahada minimize etmek ve ısı yalıtımı için bir tarafı zift diğer tarafı alüminyum malzemeyi kullanacaz.

1 2

3 3

4 2

5 2

6 2

7 1

Bagaj iç sacı zift izolasyonu
8

9 1

10 1

11 2

12

Taban sacı için kullanılan kendinden yapışkanlı ve ısıl işlemle yapışan ziftli keçe
14

15

Malzemeyi saca alıştırma
16

17

18

Malzeme saca alıştırıldıktan sonra yapıştırılması ve ısıl işlemle birbirine tek tek aralarındaki boşluk kalmayacak şekilde malzemenin birbirine kaynatılması

19

20

21

Torpido içi izolasyonu
23

24

25

26

Motor içi göğüs sacı izolasyonu
27

28

29

30

2 3

Etiketler
Ynt: Lada Niva 4x4 İzolasyon Uygulaması

.Torpido altına sesi yutan yanmaz , su tutmaz ve bu özelliklerini belirten sertifikası olan ses yutan malzeme kullanıldı.

Taban kısmınada yine yanmayan ve su tutmayan sertifikalı malzeme poliüretan esaslı ses izolasyon malzemesi kullanıldı.

1 3

2 4

3 4

4 3

5 3

6 3

7 2

8 1

9 2

10 2

11 3

12 1

13 1

14 1

15 1

16 1

kaner ustam slm yapmış olduğunuz çalışmaları ilgi ile takip etmekteyim öncelikle şuan bi aracım yok ama niva alma niyetindeyim forumda yazılan yazıları dikkatle okuyorum çok klasik sorulardan sormak istemiyorum öncelikle merak ettim bu resimlerde sizin yapmış olduğunuz izolasyon çalışmalarının maliyeti tam olarak nedir ben çok yüksek maliyetli bi araç alamam hadi en fazla 6000 - 7000 tl lik bir bütçe belki bu fiyata alacağım araç ta malum altında çürükler olacak tır bana bi kaç konu hakkında fiyat söylerseniz sevinirim
alt çürüklerin yapımı için olan maliyet nedir
hazır çürükleri yaparken ses izolasyonuda yapalım dersek maliyet ne olur
hadi bunları yaptık bide komple çürük tamiratı yapıp boyıyalım dersek maliyet ne olur
ama dediğim gibi öncelik alt şase çürükleri benim kiloda biraz ağır altı çürük olursa giderken çoluk çocuk yola düşmek den korkarım
yoksa dış kaporta çürükleri ve ses izolasyon benim için ikinci planda kalıyo
birde kaner ustam forumda öne çıkanlardan bir konu da niva için deneyip sürmeden kesinlikle almayın diyolar bende bunun için önce bi niva kiralayıp kullanarak test etmek istiyorum çünkü ben ağır offrodd yapmıycam zaten sadece hafta sonları kullanıyorum onda da bakkala markete alışverişe gidip gelirim okadar belli periyotlarda düzceye gidiyorum orda işte ufak yollu araziye girerim oda arazi sayılmaz bile 15-20 cm lik suda dere geçişleri falan piknik ve saire ama bazıları bildiğinden mi yoksa attığındanmı nivayı çok kötülüyolar bende işte asfaltta ne kadar kötü bunu en iyi niva kiralıyarak anlarım diye düşünüyorum daha önce samaram vardı ben konforundan hiç rahatsız olmazdım sadece direksiyonu sertti bana göre okadar niva nasıl samaradan da kötümü konfor olarak
birde kiralık niva bulabilirmiyim
neyse kaner ustam çok uzun oldu umarım okuyup bana cvp yazarsınız

Merhaba,daha once gormemistim,macera avcisi arkadasin yazisiyla farkettim.
Sanki aracin fabrikasindaymis gibi ciddi ve aciklamali guzel bir bolum.
Ortaya cikan da muhtesem bir gorunus ile antikorozif bir Niva olmus.
Bu aracin icinde Mercedes sessizligi olabilir,surmek,denemek lazim.
Ellerinize saglik.

gs81' Alıntı:
kaner ustam slm yapmış olduğunuz çalışmaları ilgi ile takip etmekteyim öncelikle şuan bi aracım yok ama niva alma niyetindeyim forumda yazılan yazıları dikkatle okuyorum çok klasik sorulardan sormak istemiyorum öncelikle merak ettim bu resimlerde sizin yapmış olduğunuz izolasyon çalışmalarının maliyeti tam olarak nedir ben çok yüksek maliyetli bi araç alamam hadi en fazla 6000 - 7000 tl lik bir bütçe belki bu fiyata alacağım araç ta malum altında çürükler olacak tır bana bi kaç konu hakkında fiyat söylerseniz sevinirim
alt çürüklerin yapımı için olan maliyet nedir
hazır çürükleri yaparken ses izolasyonuda yapalım dersek maliyet ne olur
hadi bunları yaptık bide komple çürük tamiratı yapıp boyıyalım dersek maliyet ne olur
ama dediğim gibi öncelik alt şase çürükleri benim kiloda biraz ağır altı çürük olursa giderken çoluk çocuk yola düşmek den korkarım
yoksa dış kaporta çürükleri ve ses izolasyon benim için ikinci planda kalıyo
birde kaner ustam forumda öne çıkanlardan bir konu da niva için deneyip sürmeden kesinlikle almayın diyolar bende bunun için önce bi niva kiralayıp kullanarak test etmek istiyorum çünkü ben ağır offrodd yapmıycam zaten sadece hafta sonları kullanıyorum onda da bakkala markete alışverişe gidip gelirim okadar belli periyotlarda düzceye gidiyorum orda işte ufak yollu araziye girerim oda arazi sayılmaz bile 15-20 cm lik suda dere geçişleri falan piknik ve saire ama bazıları bildiğinden mi yoksa attığındanmı nivayı çok kötülüyolar bende işte asfaltta ne kadar kötü bunu en iyi niva kiralıyarak anlarım diye düşünüyorum daha önce samaram vardı ben konforundan hiç rahatsız olmazdım sadece direksiyonu sertti bana göre okadar niva nasıl samaradan da kötümü konfor olarak
birde kiralık niva bulabilirmiyim
neyse kaner ustam çok uzun oldu umarım okuyup bana cvp yazarsınız

merhaba , araç kiralamanıza gerek yok , istanbuldaysanız servisime uğrayın hem test edelim hemde teknik olarak size bilgi paylaşımı yaparım

mrb...elinize sağlıkk çok gzl olmuş...izolasyon da kullandıgınız zift diğer tarafı alüminyum yapışkanlıı malzemeyi nerden aldınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR