Likya Yolu Üzerinde Konaklama Alternatifleri Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kerpe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,002

kerpe

Yeni Üye
Herkese merhabalar,

Mayıs sonunda (2 kişi) Finike-Ölüdeniz parkuru yapmayı planladık. Yazlık çadırda kalmayı planladık. Sizce uyku tulumu, ocak gibi aletler almalımıyız yanımıza? Yolda durup yemek yiyebileceğimiz yerler, pansiyonlar bulunur mu?

Pansiyon veya yemek sıklığına göre sırtımızdan ağırlık atmayı düşünüyoruz.

Bu parkuru daha önce yapmış olan arkadaşlar kısaca bilgi verirse çok memnun olurum.

Etiketler
Ynt: Likya Yolu Üzerinde Konaklama Alternatifleri Hk.

merhaba, nisan sonunda pataradan ölüdenize yürüdüm ve bikac bilgi veriyim; öncelikle tersten gitmeyi düşünüyorsanız yani finikeden ölüdenize doğru çok daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim çünkü işaretler daha çok ölüdenizden gelenler için çizilmiş,yanınıza uyku tulumu bence alın,yemektede makarna veya çaya ihtiyaç duymuyorsanız kamp ocağı almanıza gerek yok ama akşamları sıcak bir çay gerçekten iyi geliyor,patara civarında kalıcak yer bulabilirsiniz ama gavurağılına gittiğinizde çadır kurmaktan başka şansınız yok.gavurağılında kamp yaparsanız gece sürekli köpek sesi duyacaksınız korkmayın bağlılar.gavurağılının bitiminde taş bir villa var sahibi alper abi çok iyi ve yol hakkında çok bilgisi var köpeklerde onun köpekleri sakın bahçesine girmeye çalışmayın kaspa diye kocaman bir alman kurdu enseler sizi dış kapıdan zili çalın bekçi naim abi de size yardımcı olur.gavurağılından belceğize çıkarken dikkat!! arılar ve zorlu kayalar sorun çıkarmasın.yamaçtaki sarnıç ve belceğize çıktığınızda sizi karşılayacak sarnıç temiz sayılmaz zorda kalmadıgınız sürece suyu içmeyin gavurağılından taşıyacağınız kişi başı 2 lt. su sizi bel yoluna kadar idare edebilir.belceğizle bel arası geniş yolda ise güzel bir ağacın altında yol boyunca görüceğiniz en lezzetli su var bütün ihtiyacınızı bu sarnıçtan giderebilirsiniz.biraz cok yazdım sanırım dönüşümün üzerinden 3 gün gectiği için hala cok hevesliyim.merak ettiğiniz bişey olursa tekrar yanıtlarım.son olarak belden sonra gey yoluna gey köyüne adının içinde gey olan herhangi bişeyi kesinlikle tavsiye etmiyorum boğaziçi yolu çok az daha uzak ama insanlar insan;) yollar çok daha güzel alışveriş ve su rahat.şimdilik bu kadar

bilgiler için çok teşekkür ederim. Etkisinden kurtulmak zor oluyormuş. Herkes öyle diyor.

benim anladığım daha sahil tarafında kalan gey rotasını kullanmadan boğaziçi rotasını takip etmemizi tavsiye ediyorsunuz. Sebebini bilmiyorum ama asıl Likya parkuru sanırım Boğaziçi üzerinden geçiyor. Bizim de planımızda Boğaziçi vardı. Ama gey rotasını da öğrendiğimiz çok iyi oldu. Bizim yürüyüş yönümüze göre (doğudan batıya) "Bel" mevkiisi sanıyorum Beldibinden sonra. Su önerinizi kaçırmayalım da.

Gey tarafınde ne problem var? Rota mı tehlikeli?

Daha sonra Kabak koyu gelinir.Burada kalacak bongalov ve yemek bulabilinir.Sonra faralya, kalacak yer ve yemek sorun değil. Kirme, ölüdeniz ...

Bazı yerlerde işaretler silinmiş veya kaybolmuş durumda...Acaba biz yürüyüşe çıkanlar yanlarında boya ve fırça alsalar da... işaretleme yaparak yürünse diye öneride bulunuyorum. Yoksa başka bir kuruma mı ait işaretlemeler... bizler yapabilirmiyiz...

kerpe' Alıntı:
bilgiler için çok teşekkür ederim. Etkisinden kurtulmak zor oluyormuş. Herkes öyle diyor.

benim anladığım daha sahil tarafında kalan gey rotasını kullanmadan boğaziçi rotasını takip etmemizi tavsiye ediyorsunuz. Sebebini bilmiyorum ama asıl Likya parkuru sanırım Boğaziçi üzerinden geçiyor. Bizim de planımızda Boğaziçi vardı. Ama gey rotasını da öğrendiğimiz çok iyi oldu. Bizim yürüyüş yönümüze göre (doğudan batıya) "Bel" mevkiisi sanıyorum Beldibinden sonra. Su önerinizi kaçırmayalım da.

Gey tarafınde ne problem var? Rota mı tehlikeli?
bel köyünden geye 2 tane yol gidiyor biri arac yolu(genelde gidilen) diğeri ise dağyolu(deniz kenarından dağları aşarak yediburuna varırsınız) bu dağ yolu inanılmaz zorlu;yolboyunca yarım metrelik bir patikadan gidiceksiniz ve bu patika 40 derece eğimli ve kaygan tabi alt tarafta %90 ucurum.bahsettiğim dağ yoluna girmemek için bele geldiğinizde merkezdeki pembe caminin hemen soluna küçük bir patika giriyor gey 5km yazıyor işte o yola sakın girmeyin.camiden yukarı dogru cıkın ve bogaziçi yolundan güzel yürüyüşünüze devam edin.diğer sebep ise gey koyunde yaşayanlar cok fırsatcı ve gercektn hiç yardımsever değiller sizi direk yolunacak tavuk olarak goruyorlar.simdiden kolay gelsin

Parkuru yapmadım ama ( hatta çok ta istiyorum) Kampı kamp yapanlardan biridir yemek yapmak. Bence haffite olsa malzeme alın. Yolda yerler varmış oralardanda yiyecek alır pişirrisiniz Benim fikrim bu:smiley:

Saygılar.

Merhaba
22Mayıs2011 de gey köyünde kaldım.köyde kalınabilecek 3 yer var sanırım.Biri muhtarın yeri,diğeri tam köşede bir yer bir de eski okul ve mezarlığın karşısında bakkal dükkanı olan bir yer.Ben bakkal ve kafe olan yerde evlerinin bir odasında kahvaltı,akşam yemeği ve konaklama 30 liraya kaldım.bence güzeldi.misafirperver insanlardı.Herkesin deneyimleri farklı olabilir.

Ölüdeniz- Kınık arası konaklaya konaklaya kamp yapmadan yürünebilir mi?

Sir Muzzy' Alıntı:
Ölüdeniz- Kınık arası konaklaya konaklaya kamp yapmadan yürünebilir mi?

konaklamadan kastınız köy evleri, ağaç evler gibi kalınacak yerler mi?

huseyinyilmaz' Alıntı:
konaklamadan kastınız köy evleri, ağaç evler gibi kalınacak yerler mi?

evet pansiyon olur, bungalow olur, köy evi olur.. yanıma çadır almadan, kamp yapmadan.

tabi ne olur ne olmaz diye uyku tulumu ve mat götürmeyi de düşünüyorum.

Ekim e erteleyebiliyorsanız daha güzel olur düşüncesindeyim. ben 2 kez şubatta yürüdüm ona rağmen çok sıcaktı. eylül sonu kısmi yürüdüm fena değildi ama ekimin ilk haftaları daha güzel olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

SON KONULAR

Geri