Malezya Tayland Singapur Laos

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan badleon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 155
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,630
Ynt: Malezya Tayland Singapur Laos

fotığraflarınızdaki x şeklindeki maymunun fotoğrafından aynısı bir banka reklamı nıı çağrıştırdt...ondan...hızlı oldu....yazı...

Etiketler

regalom' Alıntı:
Malezya, Malezya, Malezya ! Aklıma soktun, teşekkür ederim. Çok güzel fotoğraflar ve kısa bilgiler, eline sağlık.
Aklina soktuysam ne mutlu bana :smiley: gidilip gorulmesi gereken yer

Şubat ayında Bangkok-Pattaya turu yapmayı düşünüyorum. Sen her ne kadar Pattaya'yı kötülemiş olsan da tur programı bana fena gelmedi. Timsah şov, fil safari, beyaz kumsalıyla mercan adası, botanik bahçe gibi ekstralar var. Herhalde sen bu tarz şeyleri başka yerlerde gördüğün için burası ilginç gelmedi. Bir de gece hayatı hoşuna gitmedi sanırım.

Phuket mi Pattaya' mı diye çok düşündüm ama Phuket'i en başta tsunami korkusu nedeniyle tercih etmedim. 2. olarak da, Phuket sanırım romantik bir yer, oraya gidersem özel birisiyle gitmek isterim. Bu tura 2 kız gideceğiz. Walking Street'te yürümek Red Light Street'de yürümek gibi normal birşey mi yoksa tavsiye etmez misin?

Anlayacağın, bunları yazmamın nedeni, çok da yanlış bir seçim yapmadığımdan emin olmak için küçük bir teşvik cümlesine ihtiyacım olması :smiley:

Bir de bu tura 3. bir destinasyon eklenebiliyor, o da Singapur. Tur programı 1 gece Singapur, 3 gece Bangkok, 3 gece Pattaya. Singapur konusuna da karar veremedim, yorucu olur mu, değer mi?

Ama seneye yani 2012'ye inşallah Malezya!

regalom' Alıntı:
Şubat ayında Bangkok-Pattaya turu yapmayı düşünüyorum. Sen her ne kadar Pattaya'yı kötülemiş olsan da tur programı bana fena gelmedi. Timsah şov, fil safari, beyaz kumsalıyla mercan adası, botanik bahçe gibi ekstralar var. Herhalde sen bu tarz şeyleri başka yerlerde gördüğün için burası ilginç gelmedi. Bir de gece hayatı hoşuna gitmedi sanırım.

Phuket mi Pattaya' mı diye çok düşündüm ama Phuket'i en başta tsunami korkusu nedeniyle tercih etmedim. 2. olarak da, Phuket sanırım romantik bir yer, oraya gidersem özel birisiyle gitmek isterim. Bu tura 2 kız gideceğiz. Walking Street'te yürümek Red Light Street'de yürümek gibi normal birşey mi yoksa tavsiye etmez misin?

Anlayacağın, bunları yazmamın nedeni, çok da yanlış bir seçim yapmadığımdan emin olmak için küçük bir teşvik cümlesine ihtiyacım olması :smiley:

Bir de bu tura 3. bir destinasyon eklenebiliyor, o da Singapur. Tur programı 1 gece Singapur, 3 gece Bangkok, 3 gece Pattaya. Singapur konusuna da karar veremedim, yorucu olur mu, değer mi?

Simdi bakin oncelikle Tayland da hicbir yer fotograflarda goruldugu gibi degil,sizin ne ilginizi ceker bilmiyorum,ben turla gitmedigim icin Tayland in cogu yerini gordum mesela Bangkok icin 3 gun yeterli ve orda gununuz tapinaklari gormekle gecer,her tuk tuk soforu sizi bir yere goturmek ister,ve orda mutlaka bir Nigt Pazar a gidin,dogru hatirliyorsam her pazar gunu idi,korkunc ucuz,Pattaya konusunda hani sirf merak icin gidecekseniz gidin,hicbirsek yok dogal olarak,denizi o kadar mukemmel degil,sahilde ve gece cok dikkatli olmalisiniz ayrica ben Red Light Street i gormedim henuz ancak Pattaya da butun erkeklerin kadinlara bakis acisi belli,cunku orda amac belli,Walking Street de insanlarin gozleri genelde barlarda oldugundan rahat rahat yuruyebilirsiniz :smiley: Bangkok dan ben otobusle Pattaya ya gectim 12 saat.ancak pisman oldum cunku bangkok da da var go go barlar,sadece isim yapmis bir yer,phuketde bana hic cekici gelmedi pattaya ya cok benxiyor,eger phi phi adasini gormek istiyorsaniz phuket e gidin..Singapur konusundada soyleyecegim eger sizin icin alisveris merkezleri buyuk metropoller onemli ise ilginizi cekiyorsa gidin yada ben Singapur hayvanat bahcesini gormek istiyorum diyorsaniz gidin yoksa bosuna zaman kaybetmeyin onun yerine Chiang Mai ye gidin gercek Thai insanlarini ve hayatini orda gorur ve daha sakin bir tatil gecirirsiniz..Subat yada Mart ayinda imkan olursa benimde gitme planim var ins.

.
öncelikle benim yazacaklarım üzülerek söylemeyelimki sizin programınızı teşvik etmeyecek.tabi bunlar benim fikrim. farklı düşünen arkadaşlar olacaktır.zevkler renkler olayı.

pattaya dan başlayalım. benim kuzenim 2 kadın arkadaşı ile birlikte bir turla benzer programla gitti.döndükten sonra ,pattayada yürümekten aciz yaşlı avrupalı erkek turistlerin yanında genç veya genç gözüken taylandı kadınları görünce insanlığımdan utandım dedi.
taylandın diğer yerlerinde(bangkok-phuket) de bu manzara ile karşılaşabilirsiniz ve fakat pattaya bu işin zirvesidir.çok daha yoğundur.
gece hayatından başka bir özelliği olmayan bir yer.tahminim tur programında 2 veya 3 gece dir pattaya .insan her durumdan her ortamdan keyif alabilir, almalıdır da ama orada 2-3 gün sıkılırsınız derim.

ille tur ile giderim derseniz .eskiden yoktu ama artık bazı firmalar programa aldı.
içinde koh samui olan tura gidin derdim.

taylanda kadar gidip tropikal cennet adalara gitmemek olmaz

eğer kendi programınız ile giderseniz.2 haftalık bir program
bangkokta 1-2 gün geçirdikten sonra
air asia veya benzer havayolları ile phuket-gerçi tsunamiden dolayı pek düşünmüyorsunuz herhalde

phuketten gidebileceğiniz.
james bond adası,maya beach ve phi phi adası kesinlikle görülmesi gereken yerler.

phuketten bangkok air ile samui.
samuı tayland adalarının en bilineni en çok turist çekeni diyebiliriz.
diğer adalara göre görece biraz pahalı.diğer adalara göre gece hayatı biraz daha hareketli.tabi plaj ve bölgesine göre değişiyor.sakin yerleride var.
3-4 gün samuiden sonra

samuiden katamaranla. koh phangan.
benim huzur adam. samuiye göre normal zamanlarda çok çok sakin .
normal zamanlar sakin dedim.çünkü her ay bu adada full moon- black moon partileri oluyor. o zaman diğer adalardan insanlar buraya akıyor.sabaha kadar eğlence .
phangandan günü birlik koh tao şnorkel turunada gidebilirsiniz.
koh tao yanındaki koh nang yuan da müthiş güzellikte ufak bir -daha doğrusu 2 ada.zaten coğu şnorkel turu bu bölgeye uğruyor.
ben buna benzer bir program ile gezdim.martta içinde malezya olan bir program ile tekrar gitmeyi düşünüoyrum.

samuide havalimanı olduğundan bu adalara ulaşım kolay.ve adalar tayland körfezi tarafında olduğundan tsunami tehlikesi yok veya az diyelim.
ulaşımı otobus artı feribotla olan daha sakin koh chang da düşünülebil

yolınuz açık olsun.

regalom' Alıntı:

SELAM
TAYLANT a turla gitmenizi hiç önermem illaki tur diyorsanız ekstralara katılmayın ve kendiniz gezin derim.ben iki sene önce turla gitmiştim ve fiyat inanılmaz uygundu.bangkok-pataya-singapur şeklinde 10 günlük bir turdu.orada turdan ayrılıp kendimiz gezmemize rağmen transferlerde tura bağımlı olduğumuz için yeterince özgür olamadık.örneğin ferdi gitseydik pataya ya da çok daha az zaman harcardık.pataya bence mutlaka görülmeli ama çok fazla kalmaya gerek yok.

badleon' Alıntı:
Simdi bakin oncelikle Tayland da hicbir yer fotograflarda goruldugu gibi degil,sizin ne ilginizi ceker bilmiyorum,ben turla gitmedigim icin Tayland in cogu yerini gordum mesela Bangkok icin 3 gun yeterli ve orda gununuz tapinaklari gormekle gecer,her tuk tuk soforu sizi bir yere goturmek ister,ve orda mutlaka bir Nigt Pazar a gidin,dogru hatirliyorsam her pazar gunu idi,korkunc ucuz,Pattaya konusunda hani sirf merak icin gidecekseniz gidin,hicbirsek yok dogal olarak,denizi o kadar mukemmel degil,sahilde ve gece cok dikkatli olmalisiniz ayrica ben Red Light Street i gormedim henuz ancak Pattaya da butun erkeklerin kadinlara bakis acisi belli,cunku orda amac belli,Walking Street de insanlarin gozleri genelde barlarda oldugundan rahat rahat yuruyebilirsiniz :smiley: Bangkok dan ben otobusle Pattaya ya gectim 12 saat.ancak pisman oldum cunku bangkok da da var go go barlar,sadece isim yapmis bir yer,phuketde bana hic cekici gelmedi pattaya ya cok benxiyor,eger phi phi adasini gormek istiyorsaniz phuket e gidin..Singapur konusundada soyleyecegim eger sizin icin alisveris merkezleri buyuk metropoller onemli ise ilginizi cekiyorsa gidin yada ben Singapur hayvanat bahcesini gormek istiyorum diyorsaniz gidin yoksa bosuna zaman kaybetmeyin onun yerine Chiang Mai ye gidin gercek Thai insanlarini ve hayatini orda gorur ve daha sakin bir tatil gecirirsiniz..Subat yada Mart ayinda imkan olursa benimde gitme planim var ins.
bangkok ta pazar günleri olan pazar asya nın en büyük pazarı olarak geçiyor.adı gece pazarı değil catucat .gece pazarının adı patpong.

Corrado'nun da yazdıklarını okuduktan sonra Pattaya mı Phuket mi bir kez daha düşündüm, birkaç gezi yazısı daha okudum ve sonuçta Phuket'e karar verdim. 6 Şubat'ta gidiyoruz inşallah,marta kadar burada gezi sonrası yazımı göremezseniz arkamdan bir fatiha okursunuz :smiley: Tur fiyatı bana uygun geldi, biraz uçak fiyatlarına baktım, hemen hemen tur ücreti kadar. Belki 1 sene öncesinden uçak bileti ayarlamak gerek.İlk turumuz böyle olsun, bir dahakine Corrado'nun tavsiye ettiği adalara gitmek isterim, o zaman turu kendimiz yapmamız gerekecek.
Singapur dahil tur 25 Şubat'ta olduğu için Singapur'dan vazgeçtik. Havanın bozmasından korktuğum için; sezon Mart'a kadarmış sanırım. O da bir dahaki sefere inşallah.

Gülden

regalom' Alıntı:
Corrado'nun da yazdıklarını okuduktan sonra Pattaya mı Phuket mi bir kez daha düşündüm, birkaç gezi yazısı daha okudum ve sonuçta Phuket'e karar verdim. 6 Şubat'ta gidiyoruz inşallah,marta kadar burada gezi sonrası yazımı göremezseniz arkamdan bir fatiha okursunuz :smiley: Tur fiyatı bana uygun geldi, biraz uçak fiyatlarına baktım, hemen hemen tur ücreti kadar. Belki 1 sene öncesinden uçak bileti ayarlamak gerek.İlk turumuz böyle olsun, bir dahakine Corrado'nun tavsiye ettiği adalara gitmek isterim, o zaman turu kendimiz yapmamız gerekecek.
Singapur dahil tur 25 Şubat'ta olduğu için Singapur'dan vazgeçtik. Havanın bozmasından korktuğum için; sezon Mart'a kadarmış sanırım. O da bir dahaki sefere inşallah.

Gülden
Pattayami Phuketmi konusunda dogru karar vermissiniz,hic olmazsa Phuketten Phi Phi adasina gidebilirsiniz,Phuket turistlik yerlerde Phi Phi Adasina tur fiyati ortalama 100 usd ancak Phuket merkezde yani Carsida diyim turistlik olmayan yerlerde fiyat 40 usd kadar duser bilginize,Singapurdan vazgecerek cok sey kaybetmediniz,ben iki gun once Tayland turunu bakmistim bir hafta 1400 lira civarinda bulmustum...bu arada Tayland da yemeklere dikkat :smiley: iyi tatiller...

Çok güzel bir paylaşım olmuş..teşekkürler resimler ve anlatım için..malezya hep aklımın bir köşesinde vardı ama taylanda daha fazla yoğunlaşmıştım..artık malezyayı da bi şekilde tayland gezisine dahil edeceğim..

harika fotoğraflar ve harika anlatım ben bu topiği nasıl gözden kaçırmışım paylaşım için teşekkürler

sinan54' Alıntı:
harika fotoğraflar ve harika anlatım ben bu topiği nasıl gözden kaçırmışım paylaşım için teşekkürler
Ben tesekkur edrim,aslinda bayagi eglendirici ve insanlarin ilgisini cekecek fotolar ekledim ancak bu topige pek fazla giren olmadigindan fazla kisiye ulasamadi,

Elinize sağlık çok güzel resimler eklemişsiniz darısı bizim başımıza artık. Belki daha önce sorulmuştur ama maddi olarak bu gezinin bir dökümünü çıkarabilirmsiniz. Bu rotayı gezmek isteyenlere ön bilgi açısından iyi olur.

turkuaz6109' Alıntı:
Elinize sağlık çok güzel resimler eklemişsiniz darısı bizim başımıza artık. Belki daha önce sorulmuştur ama maddi olarak bu gezinin bir dökümünü çıkarabilirmsiniz. Bu rotayı gezmek isteyenlere ön bilgi açısından iyi olur.
Maddi olarak dokum yapmam biraz zor cunku ben Singapurda calisiyordm bir muddet,ama kabaca 500 euro gidis donus ucak bileti eger Malezyada kalinacak ise fazla maliyet olmaz konaklama ve gida cok ucuz,tam olarak su kadar diyemiyorm cunku kalinacak yer sure faaliyetler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR