Mondial Rs151 Toplama Ve Yan Çanta Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mountaineer16 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,192
Ynt: Mondial Rs151 Toplama Ve Yan Çanta Yapımı

ttogan' Alıntı:
Kimse yorum yapmadigi icin oyle dusunmus olabilirsiniz ama bin defaya yakin okunmus bir konu.
Icinde,sonuclanincaya kadar bekleyenler olabilir.Sizin isinizde bu tur seyleri yapmak zor olmasa gerek.
Seyreden arkadaslara da yol gosterici oldugundan eminim.Yorum isterseniz onu da yazarim.
Bana gore,ufak tefek carpmalarda dahi uzerinde kolayca izler olusacagi dusuncesindeyim.
Ne olursa olsun kendi imalatiniz olmasi son derece keyif verici oluyor.
Iyi gunlerde kullanin.

Yorumunuz ve düşünceniz için teşekkürler... Bende aynı şeyi düşünüyorum yorum yapılmamasının sebebi sanırım işin sonunu beklemeleri :smiley: aslında saca birazdaha mukavemet kazandırsaydık sanırım daha iyi olacaktı birde genişliği biraz abartmışım 20cm baya bir taştı kenarlardan :smiley: imalatın en güzel tarafı birşeyler yapabilmek...

Etiketler

Evet saca bir kac noktada ince faturalar,kivrimlar yapilsaydi daha mukavim olurdu.
Fakat nasil olsa malzeme sizden,iscilik sizden,baktiniz cok ezik vuruk oldu yeniden yaparsiniz.
Hatta degisik bir sekilde yapabilirsiniz.Her yapista daha ideale ulasirsiniz.
Ornegin 20cm genis olduysa 17-15 cm gibi olcuye inersiniz.vs.
Tekrar kolay gelsin.

Aynen öyle bir kullanalım bakalım artısını eksisini görelim nasıl olsa malzemeden ve işçilikten yana sıkıntımız yok :smiley:

ellerinize sağlık kullanışlı birşey olacağı kesin. scooterın üzerindeki duruşunu merak ediyorum resim varsa paylaşırsanız memnun oluruz.
kolay gelsin

__ C J 7 __' Alıntı:
ellerinize sağlık kullanışlı birşey olacağı kesin. scooterın üzerindeki duruşunu merak ediyorum resim varsa paylaşırsanız memnun oluruz.
kolay gelsin
Fırsat bulabilirsem bugün askı demirlerini yapıcam bitirir bitirmez hemen resmini paylaşırım...

Görüntü olarak güzel duruyor, emek verilerek yapılan herşey güzeldir. Bende montajı yapıldıktan sonra nasıl duracak merak ediyorum.
Fakat bir konuda uyarmak isterim, kapakların gövde ile birleştiği yerlere kauçuk fitiller yaparsanız hareket halindeyken ses çıkarmaz. Belki boya sonrasını bekliyor olabilirsiniz benimki küçük bir hatırlatma. Tekrar kolay gelsin.

freediver2009' Alıntı:
Görüntü olarak güzel duruyor, emek verilerek yapılan herşey güzeldir. Bende montajı yapıldıktan sonra nasıl duracak merak ediyorum.
Fakat bir konuda uyarmak isterim, kapakların gövde ile birleştiği yerlere kauçuk fitiller yaparsanız hareket halindeyken ses çıkarmaz. Belki boya sonrasını bekliyor olabilirsiniz benimki küçük bir hatırlatma. Tekrar kolay gelsin.

İlginiz ve hatırlatmanız için teşekkür ederim aklıma gelmemişti :smiley: iyi oldu aslında kauçuk izolasyon malzemesi var elimde onlardan yapabilirim motora değen kısmına iyide olur... Acaba içinedemi yapsam hem biraz mukavemet kazandırırız hemde içindeki eşyalar gezerse ses yapmamış olur :smiley:

Menteşeleri iç tarafa (sele) ikişer adet kapağın içine dışarıdan görünmeyecek şekilde puntalayabılırdın ve kapak daha sağlam ve dayanıklı olurdu .Kolay gelsın.

ali çelik' Alıntı:
Menteşeleri iç tarafa (sele) ikişer adet kapağın içine dışarıdan görünmeyecek şekilde puntalayabılırdın ve kapak daha sağlam ve dayanıklı olurdu .Kolay gelsın.
merhaba ali bey onu bende yaptıktan sonra fark ettim ama artık çok geçti :( neyse bir müddet kullanalım bakalım zaten çokta geniş oldu oda bir eksi yönü.. Biraz deforme olsun da yenisinde bu uyarıları dikkate alıcam :smiley: bir nevi buda ders niteliğinde oldu :smiley:

En sonunda askı aparatlarını yaptım. :smiley:

Nilfer 20131001 01336

Sırada yapılması gerekenler....
1)Fırın boya
2)Sinyaller kapandığı için tehlike olmasın diye uygun yerlere sinyal takıcam (sonuçta motorlara trafikte saygı sıfır olduğu için )
3)İçerisindeki malzemeler ses yapmasın diye 6mm K-FLEX izolasyon ile kaplanması...
4)Yansıtıcı reflektörlerin yapıştırılması...
5)En önemlisi Gezmeyi unutmamak :smiley:

Bu şekilde gömme bir sinyal olabilir...

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-gomme-led-sinyal-racing-sinyal-ucretsiz-kargo-139058122/detay

İhtiyar delikanlıyı güle güle kullanın. :smiley:
Ben de ilk motorumu bulsam satınalmak isterdim. (Mondi 125KT)

Gültekin' Alıntı:
İhtiyar delikanlıyı güle güle kullanın. :smiley:
Ben de ilk motorumu bulsam satınalmak isterdim. (Mondi 125KT)
teşekkürler gültekin bey ....
inşallah bulursunuz çok farklı oluyor :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR