Motokaravan Ruhsatta Yolcu Sayisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,707

Etiketler
Hayırlı olsun. Son halinin fotoğraflarını da görmek isteriz. Herhangi bir sıkıntı çıkmadan aldınız herhalde. Olmaz falan demediler değil mi.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkür ederim üç firma koltuk ekleyemezsiniz .şofben olmaz diyen oldu bu firma nın seri tadilat yetkisi varmış ruhsatı gönder dedi gönderdim olur dediler iki işlem yapıldı önce araç 6 koltuklu camlı Kamyonet oldu, sonra 5 kişilik karavan oldu 3750 tl ödedim
Sadece karavan için olsa idi 2000 di
Son halinin fotoğrafları yok çekince yükleyeyim

Minibüsten veya 6-7-8 koltuklu camlı Kamyonet ten 4-5- koltuklu karavana dönüşüm daha kolay
Koltuk ekleme seri tadilat gerekiyor aracınız ın aynı model ve markasına koltuk seri tadilat yapılmış ise sizinkinede yapılabiliyor yoksa koltuk eklemek zor olacak iş değil tek aracınız seri tadilat için olmuyor

teşekkür ederim üç firma koltuk ekleyemezsiniz .şofben olmaz diyen oldu bu firma nın seri tadilat yetkisi varmış ruhsatı gönder dedi gönderdim olur dediler iki işlem yapıldı önce araç 6 koltuklu camlı Kamyonet oldu, sonra 5 kişilik karavan oldu 3750 tl ödedim
Sadece karavan için olsa idi 2000 di
Son halinin fotoğrafları yok çekince yükleyeyim
Hayırlı olsun , başardınız bu işi , demekki uğraşınca olabiliyormuş , bitmiş karavanı , önce 6 koltuklu panelvana tse den nasıl dönüşüm yapabilmiş ? Firmayada tebrikler

5 kişilik karavan ruhsatını aldım
Son hali yatak kısmı tek kaldı

DSC 0544

DSC 0550

DSC 0552

DSC 0551

DSC 0546

her kapalı kasa panalvan 3+1-4+1-5+1 ...olmuyor. firma ile iletişime geçilip sonrasında tadılata başalnması yerinde olacaktır.
minubus ten dönüşüm hepsinde oluyor
makprom muhendislik/sakarya
02642701760

Doltor Bey sizi tebrik ediyorum.Karavan dünyasının Babayiğiti oldunuz.Bravo azmin ve mücadelenin zaferi !
Şimdi sizden istirhamımız bu süreçte hangi mühendislik&proje ekibinden hizmet aldınız.TSE bölge olarak hangi il ve TÜV gibi tüm süreci özetle bizlerle paylaşmanız. Tabiki birde aracın son halinin resimlerini sabırsızlıkla gözlüyorumSaygılar.

Doltor Bey sizi tebrik ediyorum.Karavan dünyasının Babayiğiti oldunuz.Bravo azmin ve mücadelenin zaferi !
Şimdi sizden istirhamımız bu süreçte hangi mühendislik&proje ekibinden hizmet aldınız.TSE bölge olarak hangi il ve TÜV gibi tüm süreci özetle bizlerle paylaşmanız. Tabiki birde aracın son halinin resimlerini sabırsızlıkla gözlüyorumSaygılar.
üç firma ile görüştüm olmaz olamaz dediler sonunda bu sakaryada ki firma ile görüştüm ruhsat ve resim istedi gönderdim bir yerlere danıştı seri tadılat yapan firma ile olumlu cevap verdi karavan 2000 ,seri tadılat 2000 toplam 4000 dedi 3750 ile anlaştık araç seri tadılat projesi ile 6 kişilik kamyonet oldu ikinci proje ile 5 kişilk karavan oldu 5 haneli rakam verdi TSE ye gidiniz gittim orada hiç karavan muayene etmemiş başta tereddüt etti sonunda tamam dedi üst kurul TSE de de onaylandı ,firma kargo ile fatura ,seri tadılat belgesi ve tse onay belgeleri ile tuvturk e gittim orada da tedirgin oldular yönlendirdim oradan da noter 5 kişilk M1 özel amaçlı otomobil ruhsatı verdiler (motokaravan ibaresi yok dendi)

resimleri burada konu dağılmasın diye paylaşmadım inşallah karavan hayellerim gerçek olacak konusunda paylaştım bilgisayarda olmadığı için paylaşamıyorum .tam bitmedi bitince resimleri tekrar paylaşacağım
çok lüks olmadı çok masraf etmek istemedim ama oldukça kullanışlı pratik rahat ve güvenli bir araç oldu

Özel amaçlı otomobil ile Motokaravan arasında Kanuni açıdan ne farklar var?
Koskoca minibüs görünüşlü araç nasıl olduda OTOMOBİL oldu?Benim kafam karıştı.
Benim aracımında ruhsatı Otomobil (Özel Amaçlı) olarak geçiyor. Sanırım biraz noter memurunun konuya hakim olmamasından da kaynaklanıyor.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR