Motokaravan Ruhsatta Yolcu Sayisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 149,030
olmaz diyenler 2012 yılından önceki yönetmenliğe göre konuşuyorlar
önceden N sınıfından karavan alınıyordu bunun anlamı yük aracı sınıfı böyle olunca 2+1 kişi den fazla yolcu olmaz fakat 2012 yılından sonra yönetmelik değişmiş karavan yük sınıfından çıkarılıp M sınıfı yani yolcu sınıfına alındığı için 4+1-5+1-8+1 dahi olabiliyor.
Doktor bey merak ediyorum Acaba karavanınızı yaptırdınız mı? Ruhsata 4 artı 1 olarak Motokaravan olarak işletebildiniz mi? Bizde bir motokaravan için araç bakıyoruz ve enaz 4 artı 1 ruhsat almak istiyoruz.İyi günler dilerim.

Etiketler
ben bugün kendime yapacağım motokaravan için ilanları kontrol ederken birtane sprinter gördüm 5+1 koltuk vardı ruhsata da işli diye yazmış onu alıp motokaravana çevirsek acaba koltukları yerinden söküp (şoför koltuğunun hemen arkasında) yapacağımız dizayna göre istediğimiz yere koyabilirmiyiz aksi halde gereksiz yer öldürmuş olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ben bugün kendime yapacağım motokaravan için ilanları kontrol ederken birtane sprinter gördüm 5+1 koltuk vardı ruhsata da işli diye yazmış onu alıp motokaravana çevirsek acaba koltukları yerinden söküp (şoför koltuğunun hemen arkasında) yapacağımız dizayna göre istediğimiz yere koyabilirmiyiz aksi halde gereksiz yer öldürmuş olacak

Mühendis ona göre proje çizerse oluyor diye biliyorum. Yalnız dikkat edilmesi gereken emniyet kemeri. Ona sıkıntı çıkarıyorlar.

Mobilya üzerindeki bir koltuktan pek onay alınabileceğini sanmıyorum. Bunun için onaylı bir servis koltuğunun metal saça düzgün bir bağlantıyla bağlanması gerekir. Sonrasında bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bence servis dönüşümü yapanlardan daha detaylı bir bilgi alınabilir.

Mobilya üzerindeki bir koltuktan pek onay alınabileceğini sanmıyorum. Bunun için onaylı bir servis koltuğunun metal saça düzgün bir bağlantıyla bağlanması gerekir. Sonrasında bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bence servis dönüşümü yapanlardan daha detaylı bir bilgi alınabilir.

Dün sahibinden e baktın. O kadar çok satılık emniyet kemerli koltuk var ki uğraşmaya değmez. Alıp yere sabitlemek en kolayı.

kendi üstündeki koltuklarda emniyet kemerli yolcu koktuğu ama ben daha çok oturma gurubuna uyum sağlayıp istenildiğinde yatakla organize kullanılabilecek bir çözüm arıyorum orijinal yolcu koltukları biraz iri kaçabilir üzerinde yatak yapılacağı zaman kullanacağımız minderlerden koyabileceğim türden koltuklar düşünüyorum bakalım araba isini halledeyim sonra iç dizayna geçtiğimde buradan olabilir olamaz tarzında fikir alacağım
2.0 crafter 163 beygir konusunda bilgisi olan varmı acaba 2.5 mi tercih etmeliyim yoksa 2.0 mi crafterlar 2013 fiyatına 2008-2009 sprinterler var yada sprinter mi tercih etmeliyim birkere alıp yaptırıp omur boyu kullanmayı düşünüyoruz şuanda çocuklarım küçük ve en arkaya 125 eninde 2 ranza yapacağız ilk ranzanin alt bagaj kısmını 30-40 cm yüksekliğinde planladım su deposunu ona göre gerekirse yaptıracağım kayar kapıyı iptal edip kayar kapının gittiği yere 60 cm karavan kapısı yaptırıp içte kalan kısma oturma gurubunu geniş halde yerleştireceğim 2b5240c766f0986f1d56af8d146b6629

kendi üstündeki koltuklarda emniyet kemerli yolcu koktuğu ama ben daha çok oturma gurubuna uyum sağlayıp istenildiğinde yatakla organize kullanılabilecek bir çözüm arıyorum orijinal yolcu koltukları biraz iri kaçabilir üzerinde yatak yapılacağı zaman kullanacağımız minderlerden koyabileceğim türden koltuklar düşünüyorum bakalım araba isini halledeyim sonra iç dizayna geçtiğimde buradan olabilir olamaz tarzında fikir alacağım
2.0 crafter 163 beygir konusunda bilgisi olan varmı acaba 2.5 mi tercih etmeliyim yoksa 2.0 mi crafterlar 2013 fiyatına 2008-2009 sprinterler var yada sprinter mi tercih etmeliyim birkere alıp yaptırıp omur boyu kullanmayı düşünüyoruz şuanda çocuklarım küçük ve en arkaya 125 eninde 2 ranza yapacağız ilk ranzanin alt bagaj kısmını 30-40 cm yüksekliğinde planladım su deposunu ona göre gerekirse yaptıracağım kayar kapıyı iptal edip kayar kapının gittiği yere 60 cm karavan kapısı yaptırıp içte kalan kısma oturma gurubunu geniş halde yerleştireceğim 2b5240c766f0986f1d56af8d146b6629

Sprinter ve crafter Alman kalitesi tartışılmaz. Ama alacağınız araç 5 yaşında olacak. Masraf açmaya başlayınca sağlam açar. Anadolu da bir yerde bozulsa müdahale etmeniz kolay olmaz.

Ben bunları düşünerek transit jumbo da karar kıldım. Türkiye’nin her yerinde mutlaka ford minibüsten anlayan bir tamirci yakınında bir parçacı bulunur. Bu açıdan düşündünüz mü hiç?

Alamya da yaşayan abiler var burada duyunca inanamayacaklar. Mercedes E180 aracım var. Sağ ön farın fiyatı 18.000₺. Standart bakım için yetkili servisin istediği fiyat 3.000₺ sadece yağ değişimi filtre değişimi standart kontroller.

Bunları gözönüne alın derim.

aracın yaşı konusunda bir kanun mu var yoksa masraf açmaması yorgun olmaması konusunda bir tavsiyemi

aracın yaşı konusunda bir kanun mu var yoksa masraf açmaması yorgun olmaması konusunda bir tavsiyemi

5 yaşından genç bir aracı karavana çevirirseniz ÖTV farkını ödemeniz gerekiyor. O da bir araba parasından fazla.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2013 model bir araç kurtarıyor mu peki ben 2013 model crafter lara bakıyorum onların kasası hem değişik hemde direksiyondan kumandalı ve genel olarak km biraz daha düşük

2013 model bir araç kurtarıyor mu peki ben 2013 model crafter lara bakıyorum onların kasası hem değişik hemde direksiyondan kumandalı ve genel olarak km biraz daha düşük

2013 model araç 6 yaşında oluyor. Dolayısıyla kurtarıyor.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5 yaştan genç araç olursa %165 vergi istiyor devlet.
2019 yılında 2014 model araç motokaravan yapılabilecek

Doktor bey merak ediyorum Acaba karavanınızı yaptırdınız mı? Ruhsata 4 artı 1 olarak Motokaravan olarak işletebildiniz mi? Bizde bir motokaravan için araç bakıyoruz ve enaz 4 artı 1 ruhsat almak istiyoruz.İyi günler dilerim.

merhaba sanırım ruhsata yolcu işleme meselesi dipsiz bir kuyu biz 3 çocuklu bir aileyiz ve artık karavandan tamamen soğumamak için o konuyu boşverdim muayneden sonra mevcut yaptırdığım koltuklara emniyet kemeri taktırmaya karar verdim çünkü kemerli koltuklara bile izin vermiyorlarmış muayne sırasında.
siz hangi marka model araç alacaksınız bende şuan bakınıyorum çekme karavanımız vardı motokaravana geçmeye karar verdik araç alım aşamasındayım siz neye göre karar vereceksiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,444
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.