Motokaravana Çevirme İşlemi İçin Firma Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motorkafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,837
Sn m..ayni yazinizi birden fazla kopyalarayak yazmaniza gerek yok. Bu arada bu forumu once okusaydiniz Dolphin e gitmezdiniz.

Gezenbilir Üniversitesini, karavan hayatı yaşayanlar kadar imalatçı !! üreticiler de !!! biliyor.

Daha ciddi ve düzgün çalışmaları gerekirken,neden çalışmıyor veya çalışamıyorlar.Adam gelmiş kapıya karavan yaptıracak zengindir bu yaaaa.Aynı durum tekne ve deniz ile ilgilenenlerde de olur.Malzeme için fiyat sorun,teknemde şu parça lazımdı,zihinlerde para olarak X 5 ve katları anında yansır.

Bu ülkeye de Alman ve Japon iş kültürünün gelmiş olması gerekir.

Kim ne derse desin işini düzgün yapan İnsan,kurum veya kuruluş sayısı yok denecek kadar az.

Pompalama şişirme ilanlarla,sahte belge raporlarla,uyduruk kalite standardı !! belgeleriyle Neymiş ISO neymiş CE ...bu belgeler nasıl alınıyor..görüntü var icraat yok.....

Faturalı iş,gidin bakalım fatura ile şikayete...Adamların şikayet ediliyoruz,itibarımız sarsılacak diye korkuları yok bir çoğunun......

Bi de yuğurdum ekşi deyin artıkkkkkk yaaaaaa
Sn Hdermesin..ayni yazinizi birden fazla kopyalarayak yazmaniza gerekmişse yok. Bu arada bu forumu once okusaydiniz Dolphin e gitmezdiniz.

Etiketler
Cailly Kfz.-/Metallbau - Camper

Boyle birşey yaptırın , karavan ruhsatiyla Zorunlu trafik sigortasiyla uğraşılacak gibi değil ben eldeki karavani panelvana degistirip icini modulere cevirmeyi düşünüyorum

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya da duz kamyonet alınıp boyle birseyler yapilabilinir

Df239ac34eb412a885dc8195a908c943

Ben tuve giderken arkayi parkta birakirim muayene var mi sigorta var mi var kapali kasa kamyonet yazsin arkaya bide kapali kasa atarim muayene bitti gitti

Ben tuve giderken arkayi parkta birakirim muayene var mi sigorta var mi var kapali kasa kamyonet yazsin arkaya bide kapali kasa atarim muayene bitti gitti

Yolda sizi kontrol için çeviren memura ne diyeceksiniz, üzerinizdeki karavan ile ,geçenlerde Çanakkaleden bana gelen bir müşterim koltuklu münibüsde koli taşıdıgı için 2 hafta aracını yedi emine çekip baglandı+ 700 tl.gibide amacı dışında kullanım diye ceza kestiler .
Yani iş tüv ile bitmiyor.

Yolda sizi kontrol için çeviren memura ne diyeceksiniz, üzerinizdeki karavan ile ,geçenlerde Çanakkaleden bana gelen bir müşterim koltuklu münibüsde koli taşıdıgı için 2 hafta aracını yedi emine çekip baglandı+ 700 tl.gibide amacı dışında kullanım diye ceza kestiler .
Kapali kasa kamyonet buyur bu da k3 denildimi iş biter Türkiye de evrak konuşur evrak yoksa yazar durur cezayi varsa evraga bakar sigortaya bakar muayeneye bakar , bakar arkasida kapali kasa , ruhsatta kapali kasa yaziyor mu ona bakar en fazla

Siz bu videoyu izleyin

Siz bu videoyu izleyin

Sizin dediginiz gibi olmuyor maalsef,o kapalı kasanın içinde koltuk varsa yolcu nakli amaç dışı olarak görüyor memur,koltuğun üzerinde yine bir yük tarzı bir şey var sa yine amaç dışı kullanım olarak görüyor bunu bizzat ceza yiyen arkadaşlarımdan gördüm duydum,bana yabancı bir ülkedeki yapılmış 4 tane açılır kapanır masa sehpa vs.izleyin demişsiniz bir kere bizim kanunlarda sigortacılık kanununda dahi karavan tanımı yokken nasıl bu videoyu örnek alacağız ,hem şu anda benim hazırladıgım aracın yanında pek örnek alacagım bir noktasıda yok .

20160719 204505

20160908 181321

20160417 172500

20160605 160010

20160526 124945

Abi seninki zaten voltran olmuş yapicak birsey yok buna

Keske balta kurun mercedese yapsaydin bunu hem 4x4 expedition truck olurdu , kizilaydan cikma daha 50 bin km de araclar hep suriyeye gitti
61a2296cd0a55a3e31e1eb551f40908f

Karavancilarin geneli dogru olmayan araclari seçiyor (common rail motorlular icin birsey diyemem) simdi senin minibus te 17 18 litre yakar bu mercedesde 20 litre yakiyor bu kamyonla balta girmemis ormana girersin minibusle asfalttan plaja inemezsin ama artik bitmis olmus hayirlisi ...

İyide ben dakar rallisine katılmayacağım ki,bu bariz kamyon kaç metreküplük ki ne sıgdırıcağım içerisine hem benim aracım uzun yolda 100 km.10 lt geçmiyor şehir içinde de ticari çalışmayacagına göre benim için sorun yok.
Ama bu kamyon bu lastiklerle asfaltta 100 km. 20 lt. altına düşmez, arazi kullanımında Allah bilir.
Hem plaja araçla neden gireyim ki orman da safaride yapmayacağım ama belki safari için lazım olur diye cc5 jeep baglıyabilirim :smiley:

İyide ben dakar rallisine katılmayacağım ki,bu bariz kamyon kaç metreküplük ki ne sıgdırıcağım içerisine hem benim aracım uzun yolda 100 km.10 lt geçmiyor şehir içinde de ticari çalışmayacagına göre benim için sorun yok.
Ama bu kamyon bu lastiklerle asfaltta 100 km. 20 lt. altına düşmez, arazi kullanımında Allah bilir.
Hem plaja araçla neden gireyim ki orman da safaride yapmayacağım ama belki safari için lazım olur diye cc5 jeep baglıyabilirim :smiley:
Nasil 10 litreyi gecmiyor dunya yakit sampiyonu olursun abi 3.5 tonla

Aracı ilmine göre kullanırsan şampiyonluga oynarsın, senelerce İngiltere İskoçyaya tır kullanırsan sanırım bu konuda tecrübeli oluyorsun,aracın kullanımını yolun durumu,iklimin hatta agırlık dengelerini bile göz önünde bulundurarak kullanırsan, rahat bir tempo sürüş ile hem güvenli hem de çok ekonomik sonuçlar elde edebilirsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR