Motorsiklette Abartı Eksozun Ses Ve Yakıta Etkisi ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan _ismail_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,267

Etiketler

Ynt: Motorsiklette Abartı Eksozun Ses Ve Yakıta Etkisi ??

_ismail_' Alıntı:
bızım aılenın bır uyesı oldu macera dolu gunler beklıyor daha bı omur ahmet abı ;D ;D
Sen abartı unut bence eğer ki niyetin bütün jandarmayı ayağa dikmek değilse.. ;)

dakarıma scorpion taktım onunla yetinmeyip scorpionunda susturucusunu söktm rölantide gemi gibi çalışıyo...gaza asılınca yardırıyo,ara gaz verince yaklaşık 100 metreden insanlar dönüp bakıyo , antalyaya git gel yaptım ve sökmeye karar verdim uzun yolda çok çok rahatsız edici.

broker650' Alıntı:
dakarıma scorpion taktım onunla yetinmeyip scorpionunda susturucusunu söktm rölantide gemi gibi çalışıyo...gaza asılınca yardırıyo,ara gaz verince yaklaşık 100 metreden insanlar dönüp bakıyo , antalyaya git gel yaptım ve sökmeye karar verdim uzun yolda çok çok rahatsız edici.
desene kulakların sagır oldu uzun yolda hadı gecmıs olsun ;D ;D

Abartı eksoz nedir bilmiyorum ilk defa duyuyorum..
Arapoviç falan sana az gelir senin niyetin belli ;D
Hiç o kadar masraf yapma bence neredeyse motorun parası kadar para verirsin egzoza
25 veya 30 santim kadar su borusuna egzoz flanşını kaynattır ve tak derim..
Bu sayede hem helikopter gibi ses çıkarırsın hemde bol bol küfür yersin.. ;D ;D
Mahalle içlerinde balkon altlarına yakın geçme saksılardan kutulman zor olabilir.. ;D

ugur_karakas' Alıntı:
Abartı eksoz nedir bilmiyorum ilk defa duyuyorum..
Arapoviç falan sana az gelir senin niyetin belli ;D
Hiç o kadar masraf yapma bence neredeyse motorun parası kadar para verirsin egzoza
25 veya 30 santim kadar su borusuna egzoz flanşını kaynattır ve tak derim..
Bu sayede hem helikopter gibi ses çıkarırsın hemde bol bol küfür yersin.. ;D ;D
Mahalle içlerinde balkon altlarına yakın geçme saksılardan kutulman zor olabilir.. ;D
[/quoa
acaba yapsammmı ne tekker helikopter olurz artık ;D ;D ;D

İsmail, ortalığı ayağa kaldırmaksa niyetin 3/4" parmak borudan gayet etkili olur..
emin ol gaz verince makinalı tüfek gibi saydırır..

ugur_karakas' Alıntı:
İsmail, ortalığı ayağa kaldırmaksa niyetin 3/4" parmak borudan gayet etkili olur..
emin ol gaz verince makinalı tüfek gibi saydırır..
ugur abı tabıkı de ayaga kaldırmak susturcuyu cıkartınca aynısı oluyor ama gaza yuklenınce ses ıkı katına hatta uc katına cıkıyor dur bırde 3/4 parmak boruda eklıyelım baklım ne cıkcak ;D ;D

Vakti zamanında bu konu üzerinde çalışmalarım olmuştu.. ;D
Gecenin bu saatinde pek hayırlı bi iş değil ama bildiğimi paylaşayım dedim,
zira her türlü egzoz uygulaması motorun sesini değiştiriyor..
Dediğim sistemi uygularsan kısada olsa videoya çek ne çıkacak senin motorda merak ettim..

ugur_karakas' Alıntı:
Vakti zamanında bu konu üzerinde çalışmalarım olmuştu.. ;D
Gecenin bu saatinde pek hayırlı bi iş değil ama bildiğimi paylaşayım dedim,
zira her türlü egzoz uygulaması motorun sesini değiştiriyor..
Dediğim sistemi uygularsan kısada olsa videoya çek ne çıkacak senin motorda merak ettim..
deniyecem bıgun azkaldı hawalarda cok soguk ama motorcunu yazı kısı olmazz ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR