Mühendis Ve Mimar Çiftin Hayalindeki Camper Hakkında Görüşleriniz Lütfen...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan boris none Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 142
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,469

Karavanda köpek için özel bir kapı yaptırmak mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    21

Etiketler
Uzunca bir aradan sonra, herkese tekrar merhaba..

Aynı gazla araç aramaya, rota, bütçe planlamaya devam ediyoruz..

Araçları da baya baya eledik.. malum kriz yüzünden, bütçemizi biraz aşmaya başladı araçlar.. :(

Düsseldorf fuarı gezimiz...

3 gün x 8 saat düsseldorf fuarını gezdik. Acayip yorulduk.. Açıkçası, fuar harikaydı ama bize pek bişey katmadı.. maalesef arkada oturma yeri olan model yok denecek kadar azdı.. ayrıca hanım spor ayakkabı ile neredeyse hiç bir vana sığmadı :( hepsinin iç yüksekliği 188-189 cm. Heki köşeleri ise 186 a düşüyor..

Ancak, Bize bu seyahatin bir tanecik ama büyük bir faydası oldu.. hollanda da küçük bir üreticiyi ziyaret ettik.. çünkü araç fotoğralarda muhteşem görünüyordu.. Başta üşenmiştik gitmeye ama iyi ki gitmişiz. Çünkü fotolarından çok beğendiğimiz araç en pahalı modeldi.

Innova Automotive Campers en Yachting – Roadtrip 595L

işte bu modeli (hollanda-cujik’te) yarım saat görmek için tüm günümüzü harcadık.. ama iyi ki gitmişiz, çünkü hiç sevmedik :smiley:... içine oturunca, dolaplar göz hizasında olduğu için ve yeterince arkada olamadığımız için acayip keyifsiz birer kahve içtik ve bu aracı listemizden sildik !

Uzun lafın kısası, 80.000euro luk bir aracı listeden elemek çok rahatlattı bizi :smiley:

Son düzenleme:

Şu modelin almanya distribütörü ile tanıştık epey sohbet ettik. Zaten türk çıktı adam :smiley:

1)
Video: https://youtu.be/GHhfSwpsz48

Üstteki modelde veya alttaki modelde karar kıldık..

2)
Video: https://youtu.be/VH55KrqaGYA

Bu ikinci modelle ilgili sorunumuz var. Çünkü bu aracın soldan direksiyonlusunu bulamadım.. daha önce de dediğim gibi, bu arka gruplu modeller avrupada pek tutulmuyor. İmgiltere ve batı amerikada çok revaçtalar..

Burdan, almanca bilen, almanyayı bilen sevgili forum büyüklerimden yardım talep ediyorum :smiley:

Şu 2 numaralı aracın, ikinci elini ve soldan direksiyonlusunu birazcık soruşturabiir misiniz ? Ben adamlara email attım cuma günü ama halen cevap yazmadılar.. @EvliyaCelebi2 @Akdeniz45 :smiley:

Almanya distribütörleri sanırım şu adreste.. Swift Campers Reisemobile Camping-Cars | The official export website.

not: bu aracı sanırım en son 2015 te üretmişler. Biz ise 2019 nisan gibi alıcaz.

Yani bana, bu arabanın da bulunduğu mobile.de gibi bir yer önerebilirseniz çok çok sevinirim.

Şimdiden çok ama çok teşekkürler.

Son düzenleme:

youtube da practical motorhome adli kanali takip ediyorum buyuk bir hevesle. orda arkada oturma gruplu camper lari cok paylasiyorlar ordan aklima gelmisti sizin arayisiniz. Dediginiz gibi uk de cok yaygin galiba

practical motorhome u ben de sık sık ziyaret ediyorum.. bu 122 modeli de çok beğendiğimiz bir model..

benim paylaştığım modelin, bu modele göre 3 üstün tarafı var..
1) iç yükseklik .
2) arka kapının tente gibi açılması
3) şoför üstü devasa sunroof..

bahsettiğim modeli bulamazsak, bunlardan birini alıcaz mecburen.. sonuçta yolda olmak hiç olmamaktan daha iyi :smiley:

Şu modelin almanya distribütörü ile tanıştık epey sohbet ettik. Zaten türk çıktı adam :smiley:

1)
Video: https://youtu.be/GHhfSwpsz48

Üstteki modelde veya alttaki modelde karar kıldık..

2)
Video: https://youtu.be/VH55KrqaGYA

Bu ikinci modelle ilgili sorunumuz var. Çünkü bu aracın soldan direksiyonlusunu bulamadım.. daha önce de dediğim gibi, bu arka gruplu modeller avrupada pek tutulmuyor. İmgiltere ve batı amerikada çok revaçtalar..

Burdan, almanca bilen, almanyayı bilen sevgili forum büyüklerimden yardım talep ediyorum :smiley:

Şu 2 numaralı aracın, ikinci elini ve sağdan direksiyonlusunu birazcık soruşturabiir misiniz ? Ben adamlara email attım cuma günü ama halen cevap yazmadılar.. @EvliyaCelebi2 @Akdeniz45 :smiley:

Almanya distribütörleri sanırım şu adreste.. Swift Campers Reisemobile Camping-Cars | The official export website.

not: bu aracı sanırım en son 2015 te üretmişler. Biz ise 2019 nisan gibi alıcaz.

Yani bana, bu arabanın da bulunduğu mobile.de gibi bir yer önerebilirseniz çok çok sevinirim.

Şimdiden çok ama çok teşekkürler.

Direksiyon solda mı olsun sağda mı?:smiley:

Yukarda;
„Bu ikinci modelle ilgili sorunumuz var. Çünkü bu aracın soldan direksiyonlusunu bulamadım“ diyorsunuz.

Aşağıda ise,
„Şu 2 numaralı aracın, ikinci elini ve sağdan direksiyonlusunu birazcık soruşturabiir misiniz ?“ diye soruyorsunuz.:smiley:

Direksiyon solda mı olsun sağda mı?:smiley:

Yukarda;
„Bu ikinci modelle ilgili sorunumuz var. Çünkü bu aracın soldan direksiyonlusunu bulamadım“ diyorsunuz.

Aşağıda ise,
„Şu 2 numaralı aracın, ikinci elini ve sağdan direksiyonlusunu birazcık soruşturabiir misiniz ?“ diye soruyorsunuz.:smiley:

Düzelttim bile :smiley:

.

Bilindiği üzere en kapsamlı olan mobile.de de 147 marka içinde bile nesamesi okunmuyor.

Tek bulabildiğim ise aşağıdaki resimde görülmekte. Sanırım içinde yatarak denemişsinizdir ?
Bence tüm sene yollarda olmak için dolapları az ve dış mobilyaların da depolanması sorunlu galiba ? İki kişinin beraberce masada çalışma durumu da oldukça şüpheli ?

En doğrusu aslında alınacak aracın kiralanmasıydı...

3557F29B 0772 4519 A221 115925AF3150

Daha sonra zaten satılacak bir araç için uygun olmayan taraflarını sineye çekerek, mesela evvelki sayfada bahsettiğim alkoven benzeri bir araç benim için alternatif çözüm sayılabilirdi.

Herneyse, umarım sonuçta ben haklı çıkmam ?

.

Son düzenleme:

Verdiğiniz linkin Almanya bölümünde Swift karavanların Rio modelinden sonra yapılan Toscane modelleri var.
2. El „Swift Rio“ bulamadım

Aşağıdaki linkte Toscane modellerinden 2. El satılan iki karavan var. (Ebay Kleinanzeige-Ebay Küçük Ilanlar). Bunlarda direksiyon solda.
Wohnmobile & Wohnwagen gebraucht | eBay Kleinanzeigen

Bilginiz olsun diye Almanya’da şu anda satılan karavanlardan „Wohnmobil mit hecksitzgruppe-Oturma yeri arkada olan Karavanları“ gösteren linki veriyorum.
Wohnmobil mit hecksitzgruppe - Kleinanzeigen | FOCUS Online

.

Bilindiği üzere en kapsamlı olan mobile.de de 147 marka içinde bile nesamesi okunmuyor.

Tek bulabildiğim ise aşağıdaki resimde görülmekte. Sanırım içinde yatarak denemişsinizdir ?
Bence tüm sene yollarda olmak için dolapları az ve dış mobilyaların da depolanması sorunlu galiba ? İki kişinin beraberce masada çalışma durumu da oldukça şüpheli ?

En doğrusu aslında alınacak aracın kiralanmasıydı...

Ekli dosyayı görüntüle 506931

Daha sonra zaten satılacak bir araç için uygun olmayan taraflarını sineye çekerek, mesela evvelki sayfada bahsettiğim alkoven benzeri bir araç benim için alternatif çözüm sayılabilirdi.

Herneyse, umarım sonuçta ben haklı çıkmam ?

.

:smiley:) abi umarım haklı çıkmazsın :smiley:

Ama bu warwick adlı araçtan mobile.de de 4 adet var.

Benim aradığım çok büyük bir üretici olan swift grubun, rio 320 isimli modeli..

Bu swift grubun web adresini yukarda paylaşmıştım. Uygun bir vaktinizde bi arayabilirseniz adamları çok ama çok sevinirim. Çünkü 2 farklı mail adresine yazdım. Cevap gelmedi.

Verdiğiniz linkin Almanya bölümünde Swift karavanların Rio modelinden sonra yapılan Toscane modelleri var.

Aşağıdaki linkte Toscane modellerinden 2. El satılan iki karavan var. (Ebay Kleinanzeige-Ebay Küçük Ilanlar). Bunlarda direksiyon solda.

Bilginiz olsun diye Almanya’da şu anda satılan karavanlardan „Wohnmobil mit hecksitzgruppe-Oturma yeri arkada olan Karavanları“ gösteren linki veriyorum.

Çok teşekkürler abi. Bu linkler çok işime yarayacaktır. Zahmet oldu size.

Bu arada, mobile.de de “arkada oturma yeri” seçeneği yok ama “yuvarlak düzen oturma” diye bi seçenek var.. o da genelede arkada oluyor.

.

Uygun bir vaktinizde bi arayabilirseniz adamları çok ama çok sevinirim. Çünkü 2 farklı mail adresine yazdım. Cevap gelmedi.

.
Biraz evvel aradım.
Bay Engels, e-mailin kendisine gelmediğini ve kullanılmış bir 320 nin ellerinde olmadığını ama tekrar yazılırsa yeni 340 için cevap yazacağını söyledi.

Belki fax çekmek daha garanti ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR