Nasıl Bir Çanta

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aybarsşahin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,624
Ynt: Nasıl Bir Çanta

Cevap için çok teşekkür ederim. Bende bu çantayı almayı düşünüyorum fakat aklımda bir iki ürün daha var.

LOWE ALPİNE TFX APPALACHIAN 75-95
http://www.dogaspor.net/LOWE-ALPINE-TFX-APPALACHIAN-75-95-CLOVERCROCODGREEN-CANTA,PR-12945.html

Ferrino Approach 80+10
http://www.atlaskamp.com/ferrino-canta-approach-8010-75416/

Ferrino Transalp 75
http://www.atlaskamp.com/ferrino-transalp-75-75021/

Pinguin Explorer 75
http://www.pusulamarket.com/PINGUIN-EXPLORER-75-LT-SIRT-CANTASI,PR-14101.html

Çadır olarak hala ilk linkteki iki çadır arasında kaldım çünkü diğerlerine göre çok hafifler.

Etiketler

Lowe alpin in o çantasını yakından gördüm inceledim. Çok iyi bir çanta, diğerleri ile ilgili bilgim yok. Kıyaslama yapmam yanlış olur. Lowe alpine TFX Appalachian, süper bir çanta ama bence biraz fala büyük. 85-90 LT yerine 60 lt lik bir çanya yeterli olur gibi geliyor.

Ben tek çıkacağım için çadır uyku tulumu mat kıyafetler bir sürü eşya siz daha iyi bilirsniz sığarmı 60lık bir çantaya

Uyku tulumunuz ve çadırınıza da bağlı olarak kışın en az 80 lt çantaya ihtiyacınız olacaktır. Üstelik 60 lt ile 80 lt arasında ağırlık bakımından çok da fark olmaması gerek. Benim tavsiyem 80 ve üstüne bakmanız...

Yeterli olup olmayacağı, nereye, ne zaman, nasıl, nekadarlığına gittiğinize ve ne yapacağınıza göre değişir.

Ama zamanla daha küçük bir çantanında yeteceğini göreceksiniz.

Lowe Alpine 75-95Lt olsnı sipariş ettim. Umarım sırt sistemi iyidirr. Şimdi geriye çadır ve ayakkabı sorunu kaldı. Tek olacağım ve bütün yükü yollarda yürürken taşıyacağım için hafif bir çadır ve rahat bir ayakkabı lazım ne önerirsiniz arkadaşlar.

bu işe yeni başladım outdoors alpıne pro 60 aldım fiyatından dolayı.. bazı arkadaşlar outdoors markasını yere vurmuşla ama ben gayet memnun kaldım...

Çok güzel bir çanta spariş ettin emin ol çok memnun kalacaksın. ( yanlış hatırlamıyorsam o çantaların omuz askısında sıvı bir madde var omuzları daha rahatlatmak için. Markaları karıştırıyor olabilirim :smiley:

Çanta büyük bence ama iyi yönü ise eşyaların içinde iken elini kolunu içine sokup rahat rahat istediğini araya bilirsin.

Ama arkadaşı lütfen beni iyi dinle eğer daha önce kamp tecrüben yoksa, çok dikkatli ol kendini riske atma. Ve gece etrafı dinleme ( özelikle bunu yapma çünkü dinlersen beynin sana mutlaka bir şeyler duyurur :smiley::smiley:

OUTDORs çanta ile ilgili olarak da şunu söyleyebilirim. Çanta en önemli ekipmanlar dandır. 20 km yürüdükten sonra askısının koptuğunu düşünün bir, yada bel desteğinin kötü olduğunu. Bu ihtimalleri göze aldığımızda, kendimizi biraz zorlayıp alabileceğimizin en iyi sini almakta fayda var.

Outdoors 60 LT çanta ile çok kötü bir tecrübe yaşadım dolayısıyla hiç kimseye tavsiye etmem.
Daha evde eşyaları yerleştirirken üst kısımda geniş bir yırtık oluştu. Önemli bir yerde olmadığı için önemsemedim. Uludağ Büyük Deliller Köyünden kamp alanına giderken çantanın sapı dikiş yerinden attı. Düğüm atarak idare ettim ama o 45 dk yürüyüş bana azap oldu. Dönüşte dikişlerin durumu daha da kötüydü ve neredeyse tamamı söküldü. Ağırlık azaltmak amacıyla çantadaki tulum ve çadırı elime alarak taşımak zorunda kaldım. Berbat bir tecrübeydi. Omuz ve bel ağrılarını saymıyorum bile. Çok hafif günübirlik faaliyetler için belki kullanılabilir ancak benim açımdan güvenilir olmadığı kesin.

Arkadaşlar merhabalar. 55-65 litre arası, yazın yaklaşık 10-15 gün süreli gezi ve kamplarda kullanmak üzere dayanıklı bir çantaya ihtiyacım var. Sorun şu: benim boyum 1. 68 ve piyasadaki çantalar genellikle daha uzun boylu insanlar düşünülerek dizayn edilmiş. Kullanmakta olduğum 60 litre çantanın benim için çok uygun olmadığını düşünüyorum. sırtıma iyi oturmuyor. Uzun yürüyüşlerde çok yoruyor. Yaklaşık 20 kg'ı bulan çanta birde sırta iyi oturmayınca sorun oluşturuyor.
Ne yapmam veya nasıl bir çanta almam gerekir? yardımcı olursanız sevinirim. Önerilerinizi marka ve model üzerinde somutlaştırırsanız sevinirim.

GO ANYWHERE ! DO ANYTHİNG !

kozzzi' Alıntı:
Arkadaşlar merhabalar. 55-65 litre arası, yazın yaklaşık 10-15 gün süreli gezi ve kamplarda kullanmak üzere dayanıklı bir çantaya ihtiyacım var. Sorun şu: benim boyum 1. 68 ve piyasadaki çantalar genellikle daha uzun boylu insanlar düşünülerek dizayn edilmiş. Kullanmakta olduğum 60 litre çantanın benim için çok uygun olmadığını düşünüyorum. sırtıma iyi oturmuyor. Uzun yürüyüşlerde çok yoruyor. Yaklaşık 20 kg'ı bulan çanta birde sırta iyi oturmayınca sorun oluşturuyor.
Ne yapmam veya nasıl bir çanta almam gerekir? yardımcı olursanız sevinirim. Önerilerinizi marka ve model üzerinde somutlaştırırsanız sevinirim.

GO ANYWHERE ! DO ANYTHİNG !

Merhaba; Kozzi; Belli standarların tuturulduğu,Outdoor çantaların alt kısımlarında bedenlere göre ayarlanabilen yapışkanlar vardır. S-M-L-XL gibi bu ayarları değiştirerek çantayı kendi beline oturacak şekilde ayarlayabilirsin. Boyun ile pek alakası yok olayın. Ayrıca boyunda standartlarda bir boy. Sıkıntı yaşıyacağını sanmam.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,488
Kayıtlı Üye Sayımız
172,144
Kaydolan Son Üyemiz
zeloni

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR