Neden Çekme Karavan ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ankirali Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,501
Ynt: Neden Çekme Karavan ?

yugun' Alıntı:
Cem, Önemli olan nokta önce kontağı sonra da tekerlekleri çevirmek zaten,

Ben motorkaravanla ilgili bir yorum yapmadım.

Ama önemli noktanın pek çok şeyde aracın toplam ağırlığı olduğunu düşünüyorum, Araç ne olursa olsun..

Benim aracımın kendi ağırlığı+karavan+faydalı yük+ yolcular=X ise,
Başka bir aracın motorkaravan da olsa toplam ağırlığı=X ise,

Rampa aynı rampa, Motorlar eşit güçte araçlar önden çekişli ise
Lastikler aynı ebatta ise..
Hiçbir şey değişmeyecektir. Yani önemli olan karavanın türü değil bence,

Bence önemli olan mücadeleden kaçmadan en zor yerlere gidebilmek,

İster çekme karavanla ister motokaravanla bunları yaşayabilmek..

Ve türü ne olursa olsun karavanının ağırlığı ile aracının gücünü buna göre dengeleyebilmek.

Bence diğerinde olduu gibi Çekme karavanda da önemli olan Doğan Bey'in dediği gibi yetinebileceğin en küçük karavanı seçerken, Bu karavanı her yere çıkarabilecek bir de araç seçebilmek. Ve onunla özgürce her yere gidebilmek...

Benim hedefim bu, Gidebileceğim her yer..

Kimi dertden içermiş,kimi neşeden.
Kimi yar elinden,kimi şişeden.

her kişinin yoğurt yeme zevki ayrıdır,her kişiye göre güzellik, zevk ,renkte değişir.

Herneyse bizde çekme karavan sevdalısıyız Zamanında çoluk çocukla çadırlarda kamp yaptık,Şimdi çekme karavana terfi ettik.Çocuklarsız
Bir köroğlu Bir ayvaz ile.
Nice yollara,nice gezmelere

Etiketler

Çok gzel anlatım.
Bravo ve teşekkürler motivasyon için :smiley:

Selamlar Burak.

Kırk günlük çekme karavancı olarak,
430 km yol [gökova-simav] geldikten sonra,
Polis kontrollerini,endişe ile geçtikten sonra,
Karavanı sağ,salim duracağı yere park ettikten sonra,
Sizin ve kullanmış olduğunuz arabanızın duyduğu rahatlık.

Tabi birde tekrar karavanla yollara ne zaman düşeceğim diye gün saymak.

camper veya alkovanlı karavanın maliyeti çok yüksek ve tatil dönüşü ikinci bir oto gerekli oysa otomobili olanlar için çekme karavana ulaşmak zor değil sahibinden com sitesinde 12 bin tl.ye sıfır erba marka ç. karavan var kredi kartına taksitle bile satıyorlar iç hacmi benim diyen motokaravandan daha rahat ve geniş. Bence başlangıç kesin çekme karavanla yapılmalı 100 bine sıfır moto karavan alacağına 12 bine sıfır bir çekme karavan almak daha rantabl.

Konuyu açtığım zamanki duygularım ne ise, şu andaki duygularım da aynı. İlk karavanım 4.40 boyunda ve 1000 kg ağırlığındaydı. Henüz aldığım karavan 3,10 boyunda ve 650 kg ağırlığında (tüp ve buzdolabı dahil). İstanbul'dan gelişte otobanda zaman zaman 110 km hızda kullandım. Hafif olduğundan düzde pek fark yaratmadı. Yakıt %20 arttı. O da zannedersem havanın sürtünme oranı ile de ilgili.(Karavan 1,90 yüksekliğinde). Şehiriçi kullanım oldukça rahat. Hatta kırmızı ışığa orta şeridi kullanarak giriyorum. Dönüşlerde sorun yok. Kalkışta sıkıntı yaşamıyorum. Çekme karavanın şehiriçi kullanımda tek sorunu park ederken uzun bir boşluk bulabilmek. Bunun dışında herşey çok keyifli. :smiley:

Gençlik yıllarında avrupadan gelen karavancılar ağırlıklı çekmeydi ve benim için karavan kavramının zihnimdeki
yeri oldu. 2 kez çekme karavan sahibi oldum ve kısmen zorlukları olsada retro tarzını yaşattım,keyif aldım,mutlu
oldum. Çekme karavanları yollarda görebilmek ve bu tarz karavancılığın devam edebilmesini dilerim.

suat54' Alıntı:
camper veya alkovanlı karavanın maliyeti çok yüksek ve tatil dönüşü ikinci bir oto gerekli oysa otomobili olanlar için çekme karavana ulaşmak zor değil sahibinden com sitesinde 12 bin tl.ye sıfır erba marka ç. karavan var kredi kartına taksitle bile satıyorlar iç hacmi benim diyen motokaravandan daha rahat ve geniş. Bence başlangıç kesin çekme karavanla yapılmalı 100 bine sıfır moto karavan alacağına 12 bine sıfır bir çekme karavan almak daha rantabl.
Fikirlerinize aynen katılıyorum.İşte sırf bu yüzden motokaravan yerine çekme karavana karar verdiğim içinde cok isabetli bir karar verdiğim kanısındayım.

100 bin lira verip en az beş yaşında yorgun bir arabanın kasasının üzerine bindirilmiş alaturka imalat bir motokaravan yerine 60 bin lira civarına Hymer sıfır bir çekme karavan alın gerçek bir karavanın zevkini tadın derim....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

SON KONULAR

Geri