Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 515,335
Ynt: Neden Dacia Duster?

sizler forumu bozan bi kaç insansınız o kadar bilmem anlatabildim mi ? Bizim aramızda geçen bir konuşmaları yazdım abartıp abartıp hangi noktalara taşıyorsunuz. Mesela biz BMW X6 'yı yerden yere vuran bi kaç arkadaşız, hatta sizin önünüze şöyle bir malzeme atiyim, hadi üşüşün, Duster X6 'dan gözümde daha güzel bir araba :smiley:)

Etiketler

veteriner' Alıntı:
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ; D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;

D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;

D

bu gülücükleri sana armağan ediyorum bunu ben söylemedim birader, duster 'ı ve tiguan 'ı olan bir abimiz söyledi. Kaldı ki kullanmadığım bir aracı sizin gibi kaalasızca yorum yapamam, bu sizlerinde yaptığı gibi b.k atmak olur ;)

@kyenipazar

geçen gün facebookta bir iki atraksiyonlu fotoğrafımı koydum asılmayan kız kalmadı"

Sizde magazincilik var mı ? Yoksa da bu nazaran kahve muhabbeti yapabileceğiniz bir yer değil böyle forumlar. Kendizi siz bu şekilde mi tatmin edebiliyorsunuz, hani size karşı şu cümleleri yazarken kesinlikle nezaketli olmaya çaba sarfediyorum !!

Biz popüler kültür ürünlerini ve davranış şekilleri vb gibi şeyleri konuşuyorduk, bu sizin yaptığınız ciddi ayıp, lafı nereye getirmeye çalışıyorsunuz ?

SERKANEFE' Alıntı:
bu gülücükleri sana armağan ediyorum bunu ben söylemedim birader, duster 'ı ve tiguan 'ı olan bir abimiz söyledi. Kaldı ki kullanmadığım bir aracı sizin gibi kaalasızca yorum yapamam, bu sizlerinde yaptığı gibi b.k atmak olur ;)
Dikkatinizi çekerim o abiniz elindeki DUster'i sıfıra yakın bir fiyata satmaya çalışıyordu.
Gülücükleri niye üstünüze alınıyorsunuz bu gülücükler o abinize. Ve bu palavraya inanan tüm sazanlara.

veteriner' Alıntı:
Dikkatinizi çekerim o abiniz elindeki DUster'i sıfıra yakın bir fiyata satmaya çalışıyordu.
Gülücükleri niye üstünüze alınıyorsunuz bu gülücükler o abinize. Ve bu palavraya inanan tüm sazanlara.

Tiguanın bozuk yollarda sert süspansiyonu nedeniyle konforsuz ve bol tıkırtılı bir araç olduğunu herkes bilir, bu mu palavra ?

sevgili serkanefe , senin biraz aklın karıştı galiba..." facebooka fotoğraf koydum asılmayan kalmadı" diyen sensin zaten unuttun mu ?

bu durumda ben mi magazinci oluyorum a şaşırmış adam ???

focusun yol tutuşundan dah iyidir duster diyen , arabanın önden kaymasını "tam dolu" olmasına bağlayan siz forumu bozmuyorsunuz çok doğru ve kaliteli yazıyorsunuz...

okuyanlar karar versin buna facebook çapkını serkanefe.

şuna hayret ediyorum , kendi yazdığı cümleyi sanki ben yazmışım gibi tutup sen magazinci misin vs vs yazıyorsun yahu ???

ayrıca önünüze malzeme atıyorum lafına da cevabım şu: Seviyeni ortaya koyma... rezil oluyorsun. Konuştukça kişiliğin daha net ortaya çıkıyor. Biz burada gerçek rakamlara , fren mesafesi örneğin ya da vites oranları gibi rakamlara bakarak konuşuyoruz , senin gibi sanki liselilerin araba muhabbeti sırasında söylenen ipe sapa gelmez , desteği olmayan laflarla cidden yorummuş gibi bu satırları okuyarak fikir ve bilgi sahibi olmaya çalışan insanlara kafa karışıklığı yaşatmıyoruz. Motor ve yol sesini neyle ölçtüğünü , abs yi nasıl test ettiğinizi söyle ben de bu forumda en doğruları senin yazdığını kabul edeyim sevgili facebook çapkını.. bu arada önünüze malzeme atayım lafı sadece bana değil benim gibi yazan birçok katılımcıya yazıldı , dikkat et bu forumda böyle terbiyesiz yaklaşımlara izin verilmez. sen bu cümleleri "araba muhabbeti" yaptığın arkadaşlarına kur...

kyenipazar' Alıntı:
sevgili serkanefe , senin biraz aklın karıştı galiba..." facebooka fotoğraf koydum asılmayan kalmadı" diyen sensin zaten unuttun mu ?

bu durumda ben mi magazinci oluyorum a şaşırmış adam ???

focusun yol tutuşundan dah iyidir duster diyen , arabanın önden kaymasını "tam dolu" olmasına bağlayan siz forumu bozmuyorsunuz çok doğru ve kaliteli yazıyorsunuz...

okuyanlar karar versin buna facebook çapkını serkanefe.

şuna hayret ediyorum , kendi yazdığı cümleyi sanki ben yazmışım gibi tutup sen magazinci misin vs vs yazıyorsun yahu ???

ayrıca önünüze malzeme atıyorum lafına da cevabım şu: Seviyeni ortaya koyma... rezil oluyorsun. Konuştukça kişiliğin daha net ortaya çıkıyor. Biz burada gerçek rakamlara , fren mesafesi örneğin ya da vites oranları gibi rakamlara bakarak konuşuyoruz , senin gibi sanki liselilerin araba muhabbeti sırasında söylenen ipe sapa gelmez , desteği olmayan laflarla cidden yorummuş gibi bu satırları okuyarak fikir ve bilgi sahibi olmaya çalışan insanlara kafa karışıklığı yaşatmıyoruz. Motor ve yol sesini neyle ölçtüğünü , abs yi nasıl test ettiğinizi söyle ben de bu forumda en doğruları senin yazdığını kabul edeyim sevgili facebook çapkını.. bu arada önünüze malzeme atayım lafı sadece bana değil benim gibi yazan birçok katılımcıya yazıldı , dikkat et bu forumda böyle terbiyesiz yaklaşımlara izin verilmez. sen bu cümleleri "araba muhabbeti" yaptığın arkadaşlarına kur...
+1

Arkadaşlarımızın arasında geçen bir muhabbet dedim ben test verileri demedim, bu forum bilim forumu değil, dolayısıyla herzaman bilimsel test verileri konuşacak değil insanlar. Bu forumda öne çıkan herşey sadece ve sadece tecrübe deneyim. Bende arkadaşlarımla ilgili konuşmalarımızı aktardım bu kadardı. Beğenmiyorsan arkadaşım bu topic altına girmessin 2 + 2 = 4 bu kadar basittir yani bu.

Ayrıca face çapkını filan demişşin. Senin cidden magazincilik yönün çok fazla direk üstede çıkabilen bir yapında var, biz orda insanların paraya pula taptığı zaman bu zamanda yamaç paraşütü yapıyorsun face'e resim koyuyorsun, iki araba resmi koyuyorsun oraya buraya gitmişşin facee koyuyorsun bunları gören popüler kültürü olan insanlar, bu gibi şeylere hürmet gösteriyor kızlarda bayılıyor yani bunların tüm adına sükse prestij vs bir ürünüdür dedim. Sen gittin face çapkını yaptın. Asıl sana ne demeli "gezenbilir çapkını"..

Terbiyeden filan bahsetmişşin sen insanlarla dolaylı yoldan alay ettiğinde bunun ismi terbiye oluyor dimi ? Birde bunu sorgula bence..

SERKANEFE' Alıntı:
Arkadaşlarımızın arasında geçen bir muhabbet dedim ben test verileri demedim, bu forum bilim forumu değil, dolayısıyla herzaman bilimsel test verileri konuşacak değil insanlar. Bu forumda öne çıkan herşey sadece ve sadece tecrübe deneyim. Bende arkadaşlarımla ilgili konuşmalarımızı aktardım bu kadardı. Beğenmiyorsan arkadaşım bu topic altına girmessin 2 + 2 = 4 bu kadar basittir yani bu.

Ayrıca face çapkını filan demişşin. Senin cidden magazincilik yönün çok fazla direk üstede çıkabilen bir yapında var, biz orda insanların paraya pula taptığı zaman bu zamanda yamaç paraşütü yapıyorsun face'e resim koyuyorsun, iki araba resmi koyuyorsun oraya buraya gitmişşin facee koyuyorsun bunları gören popüler kültürü olan insanlar, bu gibi şeylere hürmet gösteriyor kızlarda bayılıyor yani bunların tüm adına sükse prestij vs bir ürünüdür dedim. Sen gittin face çapkını yaptın. Asıl sana ne demeli "gezenbilir çapkını"..

Terbiyeden filan bahsetmişşin sen insanlarla dolaylı yoldan alay ettiğinde bunun ismi terbiye oluyor dimi ? Birde bunu sorgula bence..

Boşuna dil dökme Serkan, anlamaz bu ikisi ;D

Bu face çapkını - magazin muhabbetini okuyunca başka bir başlıkta yazılan şu satırlar hatırıma geldi, aynen kopyaladım:
"Bir de prestij düşkünlüğü denilen şey, yeni yetme ergen ruhundan "fışkıran" bir arzudur. Onun içindir ki, babalarının arabalarını kaçırıp/alıp sokaklarda yüksek volümlü müzikle dımçıs-dımçıs dolaşırlar. Bazıları da bu arzusunu doğan-şahin otolarla tatmin eder. Kendini böylece "çok iyi" hisseder. Çünkü kendisine "hayran bırakacak" bir şey yapmıştır. (Tabi buna tanık olan herkesin sövüp saydığını bilmezler.
Bu manada gösteriş, yeniyetme ergen kızlar nezdinde yapan kişiye "bir şey" kazandırır. Kız hihi diyerek bi bakmıştır, ergen de böylece mutlu olmuştur.
Türk toplumunun gerçeğine gelince; bizim insanımız, yani sessiz çoğunluk anlamında "sokaktaki insan" prestij kazanmak isteyenlere ve bu nedenle gösteriş yapanlara, gösteriş için gösterişli araçlara binenlere aşağılayıcı bir gözle bakar. (Gerçi eline fırsat geçerse, kahir ekseriyet de benzer şeyleri yapar. Fakat belli bir maddi doyuma ulaştıktan sonra bu tavrından çok çabuk da kurtulur. İlginçtir bizim insanımız.) Refah arttıkça insanlar lüks araçlara aşağılayıcı gözle bakmaya başlar.
Bu, kedi-ciğer meselesi değildir.
Bu toplumda, zengine, malından/arabasından dolayı kimse takdir dolu gözlerle bakmaz. Konuşulsa ve içten içe özenilse bile, "zenginin malı züğürdün çenesini yorar" denilince herkes "adam sen de, boşver" der. (Gerçi zenginin karşısında el oğuşturanlar da az değildir. Ama her şeye rağmen kanaatkarlık ruhu ortadan kalkmamıştır. Ama "ye kürkün ye" durumu da gerçektir. Çelişkilerle doluyuz vesselam.)
Bir zaman sonra, 100 milyarlık bir araba, toplumunçoğunluğu tarafından, sahibini hor görme aracı haline de gelebilir. Bunda elbette arabayı kullanış biçimi de önemlidir.
Peki Duster bir prestij aracı olabilir mi?
Hayır...
En önemli nedeni, markadır. Dacia zaten eski doğu blokunu hatırlatır.
Kimse prestij kazanmak için Duster'a binmemelidir.
Arabasının markasını prestij vasıtası olarak görenler, kesinlikle Duster'dan uzak durmalıdır.
Duster'a binen "cipe biniyorum" diye şişinmemelidir.
Cipe binerek şişinmek isteyen de, yanılıp yenilip Duster almışsa, satıp başka bir araba almalıdır. 45 milyarı gösterisli bir ikinci el cipe verip gönül rahatlığıyla "cipe biniyorum" diye sağa sola bakışlar fırlatabilir. Başkaları hayran hayran kendine bakınca (ki o başkaları da hasta ruhlu demektir) "yaz bir prestij daha "diyerek mutlu olabilir. (Benlik kaygısı mı ki?)

Toplumda da kimse zaten Duster'a cip muamelesi yapmamaktadır ve bu da olumlu bir şeydir. (Fakat bazıları onu cip zannedip "şu fani dünyada bir cip sollayalım" diyerek gaza yüklenmektedir, o başka.)
Peki Duster'a kimler binmelidir? Gösteriş düşkünü olmayan, çok fazla konfor aramayan, bazen birazcık bozuk yollara girebileceği altı yüksek, içi geniş, yakıtı cep yakmayan ve vergisi düşük bir araca binmek isteyen Duster almalıdır. "
Kopyalayıp yapıştırınca CUK diye bir ses geldi.

veteriner' Alıntı:
Bu face çapkını - magazin muhabbetini okuyunca başka bir başlıkta yazılan şu satırlar hatırıma geldi, aynen kopyaladım:
"Bir de prestij düşkünlüğü denilen şey, yeni yetme ergen ruhundan "fışkıran" bir arzudur. Onun içindir ki, babalarının arabalarını kaçırıp/alıp sokaklarda yüksek volümlü müzikle dımçıs-dımçıs dolaşırlar. Bazıları da bu arzusunu doğan-şahin otolarla tatmin eder. Kendini böylece "çok iyi" hisseder. Çünkü kendisine "hayran bırakacak" bir şey yapmıştır. (Tabi buna tanık olan herkesin sövüp saydığını bilmezler.
Bu manada gösteriş, yeniyetme ergen kızlar nezdinde yapan kişiye "bir şey" kazandırır. Kız hihi diyerek bi bakmıştır, ergen de böylece mutlu olmuştur.
Türk toplumunun gerçeğine gelince; bizim insanımız, yani sessiz çoğunluk anlamında "sokaktaki insan" prestij kazanmak isteyenlere ve bu nedenle gösteriş yapanlara, gösteriş için gösterişli araçlara binenlere aşağılayıcı bir gözle bakar. (Gerçi eline fırsat geçerse, kahir ekseriyet de benzer şeyleri yapar. Fakat belli bir maddi doyuma ulaştıktan sonra bu tavrından çok çabuk da kurtulur. İlginçtir bizim insanımız.) Refah arttıkça insanlar lüks araçlara aşağılayıcı gözle bakmaya başlar.
Bu, kedi-ciğer meselesi değildir.
Bu toplumda, zengine, malından/arabasından dolayı kimse takdir dolu gözlerle bakmaz. Konuşulsa ve içten içe özenilse bile, "zenginin malı züğürdün çenesini yorar" denilince herkes "adam sen de, boşver" der. (Gerçi zenginin karşısında el oğuşturanlar da az değildir. Ama her şeye rağmen kanaatkarlık ruhu ortadan kalkmamıştır. Ama "ye kürkün ye" durumu da gerçektir. Çelişkilerle doluyuz vesselam.)
Bir zaman sonra, 100 milyarlık bir araba, toplumunçoğunluğu tarafından, sahibini hor görme aracı haline de gelebilir. Bunda elbette arabayı kullanış biçimi de önemlidir.
Peki Duster bir prestij aracı olabilir mi?
Hayır...
En önemli nedeni, markadır. Dacia zaten eski doğu blokunu hatırlatır.
Kimse prestij kazanmak için Duster'a binmemelidir.
Arabasının markasını prestij vasıtası olarak görenler, kesinlikle Duster'dan uzak durmalıdır.
Duster'a binen "cipe biniyorum" diye şişinmemelidir.
Cipe binerek şişinmek isteyen de, yanılıp yenilip Duster almışsa, satıp başka bir araba almalıdır. 45 milyarı gösterisli bir ikinci el cipe verip gönül rahatlığıyla "cipe biniyorum" diye sağa sola bakışlar fırlatabilir. Başkaları hayran hayran kendine bakınca (ki o başkaları da hasta ruhlu demektir) "yaz bir prestij daha "diyerek mutlu olabilir. (Benlik kaygısı mı ki?)

Toplumda da kimse zaten Duster'a cip muamelesi yapmamaktadır ve bu da olumlu bir şeydir. (Fakat bazıları onu cip zannedip "şu fani dünyada bir cip sollayalım" diyerek gaza yüklenmektedir, o başka.)
Peki Duster'a kimler binmelidir? Gösteriş düşkünü olmayan, çok fazla konfor aramayan, bazen birazcık bozuk yollara girebileceği altı yüksek, içi geniş, yakıtı cep yakmayan ve vergisi düşük bir araca binmek isteyen Duster almalıdır. "
Kopyalayıp yapıştırınca CUK diye bir ses geldi.

Ne hikmetse sizi CUK diye bu topiğe oturtamıyoruz, fazlalıksınız yani burada, gidin Suzuki bölümüne CUK diye oturtsunlar sizi bir yerlere

"Caddelerde kimse size "vay be, adam bilmem kaç bin euro'luk arabaya biniyor" demeyecek, bunu unutmadan dosdoğru sürün.... Sağa sola dönerken sinyal verin, "çekil lan yol benim" diye adamın ensesinde bitmeyin. Kalkışlarda tekerleklerini gıcırdatmayın. Hey, siz yeni yetmeler, bu arabayla kızlara hava atmaya kalkmayın. Yoksa herkesi kendinize güldürürsünüz. Dedik ya, sadece binin. Bu araç sıradan bir araç, siz de sıradan birisiniz."
İşte yukarıdaki sözün Türkçe'ye tercümesi bu.

Bu başlığı aslında Duster başlıklarında kalem oynatan gösteriş meraklısı bazı katılımcılara cevap olsun diye açmıştım. Hani şu babalarının arabasıyla övünme alışkanlığını üzerlerinden atamamış katılımcılara. (Yukarıdaki Almanca reklam cümlesinden haberim yoktu.)

Gördüm ki mesaj yerini bulmamış.

Mesajım Duster sahiplerine değildi. Zaten onlar -tanıdığım kadarıyla- gösteriş meraklısı değiller. "
Bunu kopyaladım yapıştırdım. Bu sefer KÜÜÜT diye bir ses geldi.

veteriner' Alıntı:
Anlar anlamaz ayrı konu ama hadi aracını al arazide üstünlüğünü göster derler, sonra da birileri de DANSÖZ misali kıvırtır. Aleme madara olur.
Vitara kullanan tek kişi de sen değilsin. Biz arazide gösteriyoruz göstereceğimizi, Bir deli bir kuyuya taş attı diye de kalkıp 1500km yol yapacak değiliz, git çoluk çocukla iddialaş.

ümiterkan' Alıntı:
Vitara kullanan tek kişi de sen değilsin. Biz arazide gösteriyoruz göstereceğimizi, Bir deli bir kuyuya taş attı diye de kalkıp 1500km yol yapacak değiliz, git çoluk çocukla iddialaş.
Doğru gösteriyorsun, çok güzel üç teker fotoların var.
Deli kuyuya taş attı muhabbetiyle hakaret ederek bir yerlere varabildiğini sanma.
Gerçekler acı geldi heralde ki ya hakaretle ya git forumdan laflarıyla üste çıkmaya çalışıyorsun. Merak etme ben de hakaret etmeyi bilirim ama senin seviyene inip terbiyesizleşmeyeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,479
Kayıtlı Üye Sayımız
172,133
Kaydolan Son Üyemiz
sereze

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR