Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 520,743
Ynt: Neden Dacia Duster?

neden Duster sorusuna basit bir cevap vermek gerekirse güzel kullanışlı ayrıca beni çok hırpalamayacak bir araç olduğuna inandığım için satın aldım diyebilirim.. haaa duster satın aldım ama markayı toptan satın almadım (bütün diğer duster alan arkadaşlar gibi) .. olmadı satar başka bir araba alırım.. şu ana kadar 12 000 km yaptım (4 ay ) şikayetim yok.. arabalardan da anlamam gerektiği kadar anlarım..

Etiketler

repM' Alıntı:
neden Duster sorusuna basit bir cevap vermek gerekirse güzel kullanışlı ayrıca beni çok hırpalamayacak bir araç olduğuna inandığım için satın aldım diyebilirim.. haaa duster satın aldım ama markayı toptan satın almadım (bütün diğer duster alan arkadaşlar gibi) .. olmadı satar başka bir araba alırım.. şu ana kadar 12 000 km yaptım (4 ay ) şikayetim yok.. arabalardan da anlamam gerektiği kadar anlarım..
Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız mutlulukla kullanmak nasip etsin.

sayın serkanefe , siz aracınızda viraj denge çubuğu olup olmadığını bile bu forumdan öğrenmiş biri olarak , taraflı subjektif hatta kulaktan dolma bilgilerle insanları yanıltmamanız gerektiğini daha iyi bilmelisiniz. Bu arada popüler kültüre çok laf ediyorsunuz fakat ısrarla söylüyorum , facebooka 2 atraksiyonlu foto koydum asılmayan kız kalmadı diyerek bu kültürün ayrılmaz bir parçası olduğunuzu gösteriyorsunuz. Ne de olsa face sayfanızı sadece istediğiniz kişiler de görebilir , ya da diğer seçenek olarak herkes de görebilir. Herkesin görmesini özellikle seçip sonra da asılmayan kız kalmadı abi , diye toplumun genel yapısından , insanların bakış açısından şikayet ediyormuş gibi görünmek de farklı bir yaklaşım tabii. Zaten facebook da bütün kızlar aman yakışıklı , jip sahibi sportif adamların fotoğraflarını bulalım da onlara asılalım diye geziniyor değil mi ? Duster ve prestij konulu bir forumda konuyu buralara getirmenzi ve bu örneği vermeniz de acayip , sanki kızlar asılınca duster prestijli oluyormuş gibi onu örnek vermek... gerçi size o konuda hemen üstadlar cevap verdi.

Önümüze malzeme atmıştın ya hadi ona da üşüşelim ama seni hayalkırıklığına uğratacağım: Evet duster X6 dan güzel diyebilirsin çünkü güzellik görecelidir , Q7 ye bayılan da var çok aptal tipi var diyenler de. Dediğim gibi zevk meselesidir ve kimse sana X6 nın Dusterdan güzel olduğunu ispatlayamaz , öyle bir kanıt yok. Fakat Duster ABS konusunda Golften daha iyi , sessizlikte daha iyi dediğin zaman kanıt var , rakamlar var. Desibelle ölçtüklerini biliyorsun , dolayısıyla bu işin bana göre ya da sana göresi yoktur , tartışmaya açık değildir. ÖLÇERSİN olur biter , güzelliği ise ölçemezsin.. Dolayısı ile kimse hayır serkan X6 daha güzeldir kabul et bunu diyemez. Evet böylece "önümüze attığın malzemeden" tartışma çıkmadı üzgünüm. Peki sen farkı şimdi anlayabildin mi ?
Benim seninle şahsen bir sıkıntım yok , anlatmak istediğim kanıtlanmış konularda duster daha iyidir diye sallayarak insanları yanıltma lütfen. Sonra sen de viraj denge çubuğu gibi başka bir konuda yanıltılırsın.

ümiterkan beyefendi de köşeye sıkışınca hemen gidin bu topikten vs vs yazmaya başladı.

Korhan arkadaşın söylediklerine katıldığımı belirtmek isterim.Türkçe'mize yeni kazandırılan kelime faşistolog'un manası varmı yada jinekolog'la ses benzeşmesinden dolayımı kullanıldı ?
Bu siteden attırma muhabbeti hoşbir konu değil.Sitenin yöneticileri, moderatörleri var. her ne kadar bu aralar azalmış ve fazla kontrol etmeselerde, burası kimsenin malı değil.Attırırım vs. lafları güzel değil ve boş. Herkesi haddini bilmeye (kendim dahil) davet ediyorum.

yavuz bey hoşgeldiniz.

maalesef bizi bir markanın düşmanı gibi görmek isteyenler var , anlatamadığımız şu ne avukatı olalım ne de düşmanı , tarafsız olmaya çalışalım , elbette kendi izlenimlerimizi dolayısyla kendi yorumlarımızı yazacağız ama markayı öveceğiz diye rakamlarla ölçülebilir gerçekler hakkında yalan yanlış bilgiye de gerek yok...

bunu yazdınız mı yandınız , o markanın düşmanı oluyorsunuz...

ama atmak serbest , duster 80 cm karda gidiyor diyebilirsiniz , focustan daha iyi yol tutuyor diyebilirsiniz , eksiklikleri ya da hataları göstermek yasak.
sadece iyi yönlerini anlatırsanız ve keşke duster alsaydım derseniz kabul görürsünüz...

halbuki sayısını unuttuğum defa duster mantıklı araçtır , parasının karşılığıdır , az yakıt az vergi vs vs yazmıştım , buna rağmen duster düşmanı sayıldık. neden ? tekar söyleyeyim marka fanatikliği , ben en doğrusunu yaptım tarzı fanatizmden ve fanatizmin kör ettiği gözlerden dolayı.

neyse ben kimseyle kişisel olarak takışmıyorum , hakaret etmek gibi derdim de yok sadece en azından ölçülebilir gerçekler de ellenmeden kalsın bari... Kabul edelim Tiguandan konforlu , CRV den geniş , hatta lada gibi efsane olabilir ve "arazideki motor performanıs" vitaradan iyidir. Fakat ses ve ABS konularında da bari laboratuar cihazlarıyla yapılan testler ve ölçümler daha doğru sonuç verebilir diye kabullenin...

kyenipazar' Alıntı:
yavuz bey hoşgeldiniz.

maalesef bizi bir markanın düşmanı gibi görmek isteyenler var , anlatamadığımız şu ne avukatı olalım ne de düşmanı , tarafsız olmaya çalışalım , elbette kendi izlenimlerimizi dolayısyla kendi yorumlarımızı yazacağız ama markayı öveceğiz diye rakamlarla ölçülebilir gerçekler hakkında yalan yanlış bilgiye de gerek yok...

bunu yazdınız mı yandınız , o markanın düşmanı oluyorsunuz...

ama atmak serbest , duster 80 cm karda gidiyor diyebilirsiniz , focustan daha iyi yol tutuyor diyebilirsiniz , eksiklikleri ya da hataları göstermek yasak.
sadece iyi yönlerini anlatırsanız ve keşke duster alsaydım derseniz kabul görürsünüz...

halbuki sayısını unuttuğum defa duster mantıklı araçtır , parasının karşılığıdır , az yakıt az vergi vs vs yazmıştım , buna rağmen duster düşmanı sayıldık. neden ? tekar söyleyeyim marka fanatikliği , ben en doğrusunu yaptım tarzı fanatizmden ve fanatizmin kör ettiği gözlerden dolayı.

neyse ben kimseyle kişisel olarak takışmıyorum , hakaret etmek gibi derdim de yok sadece en azından ölçülebilir gerçekler de ellenmeden kalsın bari... Kabul edelim Tiguandan konforlu , CRV den geniş , hatta lada gibi efsane olabilir ve "arazideki motor performanıs" vitaradan iyidir. Fakat ses ve ABS konularında da bari laboratuar cihazlarıyla yapılan testler ve ölçümler daha doğru sonuç verebilir diye kabullenin...
Hocam Faşizm; kural, sınır, bilim, elle ölçülebilir değerler tanımaz.

dopamin' Alıntı:
Bu duster atışmalarının bitmesi mümkün değil
Çoğu eleştirileri ve yanıtlarını okudum. Eleştiri sınırlarını aşanlara gereken karşılıklar verildi ancak, bazılarının rakip bir araç fabrikasının sahibi gibi Duster'ı yerden yere vurmaya çalışmalarını, fakat bunu yaparken, fiyatı ile özellikleri arasındaki oranı gözetmemelerini ve özetle, alternatif bir markayı söyleyememelerini anlayabilmiş değilim. Bu aracı kullananlar değerlendirse de, almayı düşünenlere yardımcı olsalar daha iyi olmaz mı?

ya ne marka fanatikliği yapıcam ben banane markanın canı cehenemme.. Captiva almak için gün sayıyorum ben şu zamanda sen tutmuş bana marka fanatiği diyorsun. Benim sinir olduğum nokta sadece ve sadece sizin bu araçları hor görmeniz, küçümsemeniz.. araçları küçümsicem diye insanlarıda küçümsemeniz. Sanane arkadaşım adam 3 metre kardada gider sanane, bak sen inanıyor musun 80 km karda gitttiğine yoo, bu aracı alacak adamda azcık akıllı olsunda oda inanmasın. Herkez senden mi akıl alıcak bu araç böle şöle diye kendi aklını çalıştırsın.

Ayrıca kesinlikle ben golf'un araca aldığı ses duster 'ından yüksek demedim, imkanı yok, ben böyle birşey dersem yerden yere vurmakta haklısınız ;) ama demem, yukardaki yazıda elementleri peşisıra uydurmuşşunuz. Valla halimden memnunum açıkcası, kızlar asılıyor hoşumada gidiyor :smiley: sonuçta erkeğim ama keşke olmasa.. Benim bir yıl önce yani duster 'dan önce aracım yoktkatmıu, parasal olarak araç almadan da aynı konumdaydım ama insanların kızların bakış açıları değişti dedim, şikayetçiyim mi bu ilgiden alakası yok ama bakış açılarından şikayetçiyim evet.. Ayrıca bu araç bana prestij katmış mı oluyor bence evet zaten Topic 'in başlığıda duster bir presjtij aracımıdır idi hatırlarsınız ben bunlara nazaran yazdım tüm herşeyi..

Ayrıca diceksin ki captiva alıyor bak beğenmiyor aracı.. Valla duster süper araç sadece ben biraz daha detaycıyım. Yağmur sensörü far sensörü, hız sabitleyicisi, katlanabilir aynalar vs gibi donanımları seviyorum sıfr ve sırf bu yüzden değiştiricem. Yoksa memnun olmadığımdan dolayı değil..

konu başlığına istinaen neden duster ? demiş ya çünki ben öyle istedim :smiley: bu kadar basit cevap :smiley: başka zaman da canım başka araba istersede o zaman da o araç :smiley: keyfime bağlı bi durum şahsen ;D

ali şen' Alıntı:
konu başlığına istinaen neden duster ? demiş ya çünki ben öyle istedim :smiley: bu kadar basit cevap :smiley: başka zaman da canım başka araba istersede o zaman da o araç :smiley: keyfime bağlı bi durum şahsen ;D
:smiley::smiley: Üçteker kardeşim; zaten kimse değil demiyorki.Sadece topiclerde konuşulan olduğundan fazlası, ederinden fazlasını iddia edenlere doğruyu söyletme çabası.Ben tekrar edeyim; duster ederine göre güzel bir araç gibi duruyor. Kullanmadım inceledim, iş görür.Ama iş sert ofroad işine gelince akan sular durur.Topic'ler artık birbirine girdi:smiley::smiley:Duster kullanıcılarına hayırlı sürüşler, mutluluklar dilerim.Bu arada lakapla hitabıma alınmayınız lütfen.

yavuz-çelikel' Alıntı:
:smiley::smiley: Üçteker kardeşim; zaten kimse değil demiyorki.Sadece topiclerde konuşulan olduğundan fazlası, ederinden fazlasını iddia edenlere doğruyu söyletme çabası.Ben tekrar edeyim; duster ederine göre güzel bir araç gibi duruyor. Kullanmadım inceledim, iş görür.Ama iş sert ofroad işine gelince akan sular durur.Topic'ler artık birbirine girdi:smiley::smiley:Duster kullanıcılarına hayırlı sürüşler, mutluluklar dilerim.Bu arada lakapla hitabıma alınmayınız lütfen.
bu kadar muhabbetin arasına biraz yeşillendireyim dedim :smiley: bence normal eleştirilerde hiç bi sıkıntı yok bir çok konu eleştiriler çerçevesin de kendini geliştirir hatalarını görebilir ben görmediği siz veya bir başkası görebilir yapıcı eleştirilerle bilgilendirmeler bence çok yaralıda olur .Ancak alaycı, küçümseme , hakaret,sataşma içeren yazılar insanları tabiki üzmekte ve sinirlendirmektedir. şahsen sizin cevaplarınızı seviyeli ,yapıcı buluyorum. Sizin üç teker yazmanız da bence bi sıkıntı da yoktur ben de gülüyorum zaten siz yazınca :smiley: ben bunu alaycı yazmaya çalışanlara bazen tepem atıyor siz anladınız :smiley: değilse muhabbet etmeyi seven birisiyim. Sanal da değilde burda yazışanlar hep beraber bir araya gelebilsek çok güzel olur laflar havada kalmaz aslın da. öyle bir şey olursa ben gelmek isterim. HERKESE HAYIRLI CUMALAR. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR