Neden enduro motor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan by-jingless Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,145
Ynt: Neden enduro motor?

Herkese Merhaba,

Tamamen katılıyorum. Çok göreceli, daha çok kişisel değerlendirmeler.
Sonuçta teknolojinin geldiği nokta itibari ile; enduro'lar her anlamda muhteşem bir hale geldiler. Artık eskiden olduğu gibi konfor sorunları da, güvenlik sorunları da kalmadı.

Ülkemiz trafik koşulları hakkındaki yorumlara katılıyorum. Enduro ile değil, ET4 ile bir kaza başıma geldi benim de. %100 ben haklıydım, bende bir hasar olmadı ama Enduro ile başıma gelseydi neler olurdu tahmin bile edemiyorum. Ne motor kullanılırsa kullanılsın: yolun iyi okunmasının önemli olduğunu, aşırı öz güvenden uzak durmak gerektiğini düşünüyorum ( otomobil kullananlar tarafından hiç dikkate alınmayacağımı sürekli tahmin ediyorum ).

Motorda enduro üzerine tanımam ( kişisel fikrimdir :D )

Barış

Etiketler

Bence de bu cok goreceli bir kavram, hatta ne amacla kullanacaginiza bagli. 42 Senedir Racing ve giydirilmis harici hemen her turden motosikletim oldu, hepsinden de ayri keyif aldim. Bu yasima geldim eger ki bakacak zamanim ve halim olsa (kimselere motosiklet emanet etmem ve almam. Malum, "at/avrat/silah" uclusu ). :smiley: hala her modelden olsun isterim ne yalan soyliyeyim.

Enduro bana gore uzunyol icin, her turlu karsilasibilecek yol sarti surprizlerine gosterdigi rahatlik sebebiyle 1. tercihim oldu (Turkiye yol sartlarinda) ::smiley:. Ancak son Kizildeniz gezimizden sonra simdilerde bir muddet icin maxi scoter kullaniyorum (Piaggio x9-500). O da guzel ama Enduro baska yine de bana gore... ;)

Bu da bir zamanlar bir arkadasimizin bu konuyla ilgili bakis acisi...

NedenEnduroKullaniyorlar

VAP' Alıntı:
Bence de bu cok goreceli bir kavram, hatta ne amacla kullanacaginiza bagli. 42 Senedir Racing ve giydirilmis harici hemen her turden motosikletim oldu, hepsinden de ayri keyif aldim. Bu yasima geldim eger ki bakacak zamanim ve halim olsa (kimselere motosiklet emanet etmem ve almam. Malum, "at/avrat/silah" uclusu ). :smiley: hala her modelden olsun isterim ne yalan soyliyeyim.

Enduro bana gore uzunyol icin, her turlu karsilasibilecek yol sarti surprizlerine gosterdigi rahatlik sebebiyle 1. tercihim oldu (Turkiye yol sartlarinda) ::smiley:. Ancak son Kizildeniz gezimizden sonra simdilerde bir muddet icin maxi scoter kullaniyorum (Piaggio x9-500). O da guzel ama Enduro baska yine de bana gore... ;)

Bu da bir zamanlar bir arkadasimizin bu konuyla ilgili bakis acisi...

NedenEnduroKullaniyorlar

her şeye katılıyorum bir şey hariç... sanki enduro mutand biraz ondan biraz bundan bir motor gibi algılanabiliyor yazıdan.... asıl olan endurodur... çünkü daha önceki yazıda da belirttiğim gibi biz yıllarca aynı pozisyonda ata binmişiz ve bu genlerimize işlemiş... diğer segmentler bunun amorf çekilleridir...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR