Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 723,303
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

Horizon16' Alıntı:
Tekrar Merhaba. Otomatik vites yağını ve filtresini değiştirmek istiyorum. Yağ seviyesi kontrolü yapma imkanı var mı acaba?Radyatörcü %50 fazla soğutma yapacağını belirttiği 3 sıra radyatör için 1000 tl fiyat verdi. Bir de aracımın ön göğsü kırık, uygun fiyatlı çıkma arıyorum. Ostim'den fiyat aldım 500 tl. Çevresinde bilen satan var mı? Teşekkürler.

Tekrar merhaba,şanzıman yağ çubuğu ,motor yağ çubuğunun daha gerisinde, seviyeyi kontrol edebilirsiniz.
Altını vurmadıkça yada başka sebeple sızıntı olmadıkça pek eksilme yapmaz,periyodik sürelerle kontrol şart.
Yine periyodik olarak yağ ve filtre değişimi vs hep dikkatli olunması gerekir,otomatik parçası pahalıdır.

Radyatörü o rakamın yarısına halletmeniz gerek benim bilgilerime göre yeniden soruşturun derim.
Göğüs için çok alternatif yok bazen bulmak bile marifet olabilir.Bir de değişim için ciddi paralar isteyebilirler.
Benimde göğüste çatlamalar vs sıkıntılar var ama arazide olduğumuz için onlar ikinci planda kalıyor.

Etiketler

terrano_2' Alıntı:
Hepinize tüm arkadaşlara Merhabalar ;

Ben yaklaşık bir ay önce aranıza katıldım Ve aranızda olmaktan mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

2001 Terrano II 2.7 tdı ile aranızdayım arabamdan fazlasıyla memnun birisiyim gidişi rahatlığı konforu tam benim istediğim gibi ve tamamen sorunsuz Allah bozmasın ama genel bir sorun var yakıt... Aslında ufakda olsa bir çözümü varsa bu bile bana yeterli. Aracımla aramda bir bağ var bu yüzden yakıt yüzünden satmak istemiyorum bir çözüm bulamazsam ne yazık ki satıcam. Uzun zamandır Terrano II kullanıcıları vardır mutlaka aranızda ki var bana bu konularda özellikle 2.7 tdı kullananlar için söylüyorum yardımcı olabilirler mi.

Bunun için özel bir uygulamaları var mı ?
Motora herhangi bir uygulama yaptınız mı ?
2.7 tdı otomatik kullananlar var ise araçları Şehir İçi yakıt durumları nedir.
Ne yapmak gerekir ?

Yani artık ne olursa bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

Tüm Terrano kullanıcılarına saygılar...

Bilgiler için teşekkürler. Şanzıman yağ çubuğunu buldum. Geçenlerde yağ soğutucudan kaçak oldu. Bu yüzden seviyeyi ölçüp üstüne tamamlamak istiyorum. Bu işi yağ çubuğundan yapabilir miyim? Ve tabii hangi yağ tavsiye edersiniz?
Radyatör hakkında eksik bilgi verdim sanırım. Ustanın fiyat verdiği radyatör bakır radyatör. Fiyat bu yüzden yüksek sanırım. Bir kaç yere daha soracağım. Teşekkürler...

Horizon16' Alıntı:
Bilgiler için teşekkürler. Şanzıman yağ çubuğunu buldum. Geçenlerde yağ soğutucudan kaçak oldu. Bu yüzden seviyeyi ölçüp üstüne tamamlamak istiyorum. Bu işi yağ çubuğundan yapabilir miyim? Ve tabii hangi yağ tavsiye edersiniz?
Radyatör hakkında eksik bilgi verdim sanırım. Ustanın fiyat verdiği radyatör bakır radyatör. Fiyat bu yüzden yüksek sanırım. Bir kaç yere daha soracağım. Teşekkürler...
Horizon16' Alıntı:
Merhaba aracınızın otomatik yağ kapasitesi 8.5 litredir.Ekleme yapacaksınız önceden içinde olan yağı öğrenmeniz gerekir.Çünkü başka marka yağların aynı özelliktede olsa üreticileri tarafından önerilmez.Komple değişim yapılacaksa sıkıntı yok zaten.Motul sitesinde incelerseniz Multi atf ürününü öneriyor.Tam sentetik bir otomatik şanzıman yağıdır.Aşağıdaki linkten de inceleyebilirsiniz.
Şanzıman yağı filtesine mann filtrenin sitesinden baktım bulamadım.

http://yagcarsisi.com/asp/product/833/MOTUL-MULTI-ATF-1-LITRE

Özgür
www.yagcarsisi.com

Evet tecrübeli Terrano sahiplerine verdikleri bilgiler için teşekkürler Bir problemim daha var o da ABS uyarı ışığı. Sanırım sensörün değişmesi gerekiyor ancak fiyatı çok yüksek. Tek çare sensör değişimi mi yoksa tamir imkanı var mı?

Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

4 tekerdede Abs okuyucuları vardır ilk önce onları ve kablolarini kontrol et on taraftakiler hareketli olduğundan kopma ihtimali yüksek

Genel olarak dizel motorlarda (turbolu modellerde) yakıtın normal olabilmesi çin öncelikle dkkat edilmesi gereken yerler nereler?

Mesela benim bildiğm (aslında aşağıdakiler tüm araçlarda geçerli)
* hava filtreniz temiz değilse
* Entektörler temiz değilse
* Lastik çapları fabrika ölçümde değilse yada standart desenin dışındaysa (MT Lastik gibi)
* Araça ekstra ağrlık varsa
* Tavan sepeti, tavan sis farları yan basamak gibi ruzgar direncin arttıracak aksesuar varsa
* Motorda EGR devredışı çıkarılmış olabilirmi?

kesinlikle yakıt tüketimi artıyor

arkadaşlar tekrar merhaba. malum yaz geldi klima çalışmaya artık başlayacak. klimamda yeterli soğukluğu alamıyordum.araştırdım polen filtresinin değişmesi veya temizlenmesi gerektiğini okudum.ayrıca gaz kontrolü vb. öncelikle polen filtresini 15.000 km de bir kontrol veya değişimi iyi olduğunu öğrendim.çok pahalıda değil zaten.15-20 tl arasında ama servise götürüp taktırsam işçilik verecektim sıvadım kolları.yutube de video buldum ve aynı şekilde basitçe on dakikada yeni aldığım filtreyi taktım. sizde yararlanırsınız diye paylaşmak istedim. filtrenin yeri ve değişiminin kolaylığı video da mevcut.ileride video belki kaldırılır diye hemen anlatayım yazılı olarakda kalsın hiç değilse.torpidonun gözünün arkasında yer alıyor. önce torpidonun en altındaki iki civata çıkartılıyor.ardından kapıya doğru olan ek parça çıkıyor.torpido çekmecesi tamamen çıkartılıyor.alt alın kısmında üzerinde s benzeri desen olan kayıt metal tek parça sağdan soldan civatası sökülüp çıkartılıyor. ve ordaki siyah kutunun içinde filtre yer alıyor.üzerinde bir metal parça var. aşağıya doğru sıyrılıp çıkartılıyor filtreniz burda.değiştirip yada temizleyip yerine takıp parçaları tekrar yerlerine civatayalıp torpidaoyu yerleştiriyorsunuz. hepsi bu kadar. hepiniz yapabilirsiniz. soğutmam tekrar çalıştı.

saygılarımla...

https://www.youtube.com/watch?v=Uaef-Nl7QXM

video linki

bilgi için teşekkürler. video çok yardımcı oldu bu konuda.

Bu arada bende birşey sorayım. Benim aracın tavan barları yok. hatta hazır bar delikleri de yok. Düz sac tavan mevcut. aracıma tavan sepeti takabilir miyim acaba ? mümkünse ne yapmak gerekir? hazır kitler var mıdır?

sayın melrock aracınız 2004 ve üzeri model ise tavanda taşıyıcı bulunmuyor. 2004 ilk çıkan serilerinde ve 2004 altındaki modellerde mevcut. çıkma olarak orjinal tavan taşıyıcı barlarını bulabilirsiniz.aksesuarcılarda yenileride mevcut. malum internet alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.sepet olarakda isterseniz yaptırabilir isterseniz hazırlarını elde edebilirsiniz.

bu arada filtreyi değiştirirken hazır eğilmişken koltukların altınıda temizleyeyim cd changere bakayım nasıl birşeymiş derken bir konnektör soketin takılı olmadığını gördüm.sanırım airbagin yerinden çıkmış dedim yerine taktım. yolda giderken gördüm ki airbag ışığım yanıp sönmeye başladı..çok moralim bozuldu kenara çektim soketi tekrar söktüm. büyük ihtimal ya kablolarında sıkıntı var yada biryerlerden telleri temas ediyor diye düşündüm. lakin kontağa basınca ışığın sönmediğini gördüm. işimiz var servis yolu durduk yere gözüktü dedim. iş yerime geldim internet te araştırdım ve yabancı bir forumda bu yanıp sönen ışıklardan bazılarını kendi kendimize sıfırlaya bildiğimizi bunun için bir cihaza yada servise gitmeye ihtiyacımız olmadığını gördüm.

iş çıkışı çektim arabayı kenara ve şu yaptıklarımı uyguladım. ışık hemen söndü .ama denemek için kabloyu tekrar takınca yine başladı ışık yanıp sönmesi.bende daha sonra servise gittiğimde gösteririm deyip tamamen çıkarttım.

hemen size de yazmak istedim.başka şeyler bulursamda paylaşırım.

sırasıyla aynen şu adımları uygulayın.bu uygulama 2004 terrano 3.0 da denenmiş ve başarıya ulaşılmıştır.

işlemimiz 5 adımda gerçekleşecek.ve mutlaka fren pedalına basılı olacak. 6 adım ise çalıştırma aşamasıdır.

1- onn konumuna alıp 7 saniye bekliyoruz. sonrada kontağı off konumuna getirip 3 saniye bekliyoruz.
2- onn konumuna alıp 7 saniye bekliyoruz. sonrada kontağı off konumuna getirip 3 saniye bekliyoruz.
3- onn konumuna alıp 7 saniye bekliyoruz. sonrada kontağı off konumuna getirip 3 saniye bekliyoruz.
4- onn konumuna alıp 7 saniye bekliyoruz. sonrada kontağı off konumuna getirip 3 saniye bekliyoruz.
5- onn konumuna alıp 7 saniye bekliyoruz. sonrada kontağı off konumuna getirip 3 saniye bekliyoruz.

6- kontak off konumundayken 15 saniye bekleyip kontağı açıp marşa basıyoruz.

airbag ışığı söndü geçmiş olsun...

bu arada araçlarının kullanım kitapcıkları servis bakım kitapçıkları olmayanlar için kısa zamanda ya tarayıcı vasıtasıyla yada fotoğraf çekerek paylaşacağım. r20 serisi zd30 motorlu 3.0 tdi için. çoğu pratik bilgi kitapçıklarda mevcut.

saygılarımla.

topraxxx' Alıntı:
sayın melrock aracınız 2004 ve üzeri model ise tavanda taşıyıcı bulunmuyor. 2004 ilk çıkan serilerinde ve 2004 altındaki modellerde mevcut. çıkma olarak orjinal tavan taşıyıcı barlarını bulabilirsiniz.aksesuarcılarda yenileride mevcut. malum internet alışveriş sitesinde bulabilirsiniz.sepet olarakda isterseniz yaptırabilir isterseniz hazırlarını elde edebilirsiniz.

sayın topraxx teşekkürler. dediğiniz gibi aracım 2004 3.0 modeli. lakin çıkma yada yeni de olsa şu haliyle tavan barı takamıyorum. çünkü tavanda bunun altyapısı mevcut değil. sonradan takılabilecek şekilde tavanda bar delikleri yapmamışlar. bende tavanı deldirtmek vs istemediğim için acaba bizim araca uygun yanlardan sıkıştırmalı çözümler mevcut mudur diye merak ettim.

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 2001 model 2.7 terrano sahibiyim izmirde ikamet ediyorum.
Aracı 4h veya 4l ye aldığımda 4wd ışığı yanmıyor.

normalde ilk kontağı çevirdiğimde yanan diğer isiklarla beraber yanması gerekiyor mu.
? Gösterge ışığımı arızalı acaba yoksa switch tarzı birsey mi var şanzımanda
Muhtemel sorun ne olabilir sizce?

Birde izmirde iyi bir usta bilen var mı bu aracın dilinden anlayan tercihen 6 sanayi bana yakın olduğu için.
Kendi ustama mekanik sorunlarını hallettirdim ama bu tarz sorunları bilgi sahibi bir ustaya göstermekte fayda var.

sayın melrock. belki barlara çok ihtiyaç duymayabiliriz ama bence bu araca acayip derecede yakıştığına bütünleştiğine inanıyorum. benim çok hoşuma gidiyor. o yüzden bütçem uygun hale geldiğinde ilk işim çıkma bulmak veya yeni bir tane taktırmak. sonuçta tavan delinse de aparatlar ve yalıtım elemanları vasıtasıyla sorunsuz biçimde monte edilecek. yalıtkanlığı sağlanacak.oyüzden çok dertmeyin derim.iyi bir usta veya nissan servisinde iyibir şekilde halledilir..

sizede sormak istediğim bir şey var. alt takımdan veya yoldan araç altından içeriye ses çok geliyormu? en ufak çukurda araç içi gereksiz sesler duymaktayım.servise götürdüm alt takım sağlam dediler ama ben çok fazla ses alıyorum. merak ediyordum sonuçta 2004 araç 11 yaşında ama normalmi değilmi diye aynı araçtan dolayı sormak istedim. bu sesler bazen langur lungur hale gelebiliyor. abimde 2005 jeep marka var onda da var işittiğim sesler ama daha az sanki.

saygılarımla.

sayın topraxxx teşekkürler. araç yaş olarak eski, parçaları da nispeten zor ve pahalıya bulununca ister istemez sağlam yerleriyle oynatmak istemiyorum. olurda mevcut bir parçası hasar alsa çok daha büyük masraflar çıkabilir. delik deldirmeyi istemememin sebebi de bundan aslında.

ben aracımı sık kullanmıyorum. şehir içi başka aracımız olduğu için bu aracı sadece yolu bozuk arazide kamp yapmaya giderken kullanmak niyetiyle almıştık. bu güne kadarki kullanımlarımda da beni çok rahatsız eden bir ses olmadı açıkçası. en çok koltuk gıcırtıları oluyor. birde taş-toprak yollarda lastiklerin fırlattığı taş parçalarının davlumbazların içinde yaptığı çarpma sesleri dikkat çekiyor. onun dışında kulağıma batan bir ses hatırlamıyorum.

. merak ediyordum sonuçta 2004 araç 11 yaşında ama normalmi değilmi diye aynı araçtan dolayı sormak istedim. bu sesler bazen langur lungur hale gelebiliyor. abimde 2005 jeep marka var onda da var işittiğim sesler ama daha az sanki.

Bu seslerin nerden geldiğini internet üzerinden tartışarak bulabileceğinizi sanmıyorum. En akla gelmedik sebepten böyle şeyler olabiliyor. Yürüyen aksamla vs alakalı olup olmadığını mümkün olduğunca araştırıp değilse boşverin. Başınıza iş açma ihtimali olmayan gürültü 11 yaşında arabada normaldir, ama iş açma ihtimali olan gürültüler de pek sık olmasa da böyle araçlarda arada bir karşınıza çıkar.

Terrano 2 sahibi var mı acaba bana yardımcı olacak. kontağı ilk çevirdiğinizde diğer ışıklarla beraber 4x4 ışığı kontrol amaçlı yanıyormu yoksa sadece 4h veya 4l aldığınızdamı yanıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR