O1 Belgesi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hleikser Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,623

hleikser

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,


Sayın site kullanıcıları, karavan sektöründe yediğimiz bir tokattan dolayı her ne kadar teknik ve süreçsel zorluklar olsa da maddi kısıtlarımızdan dolayı kendi karavanımızı kendimiz yapmaya karar verdik. En azından malzemelerimizi yavaş yavaş satın alıyoruz.
Sizlere dingil & jant & kaplin uyumu hakkında soracaklarım var. Umarım desteğinizi esirgemezsiniz.

Elimde AL-KO V model 1000 kg frenli kaplin var. 5 bijon CYR 185 jant ve lastik mevcut. Bunlara ilave de CYR marka 900-1750 torsiyon frenli 112x5 bijon dingilimiz var. Bu saydıklarım gerek teknik açıdan gerekse belgelendirme aşamasında sorun yaşatır mı bize?

Saygılar,
Suat
 

Etiketler
o1 belgesi
Bireysel kullanıcının Tip Onayı Belgesi alması sıkıntılı diye biliyorum. Bunu bir karavandan onlarca adet üreten yetki belgeli işletmeler alabiliyor diye biliyorum.
 

Bireysel kullanıcının Tip Onayı Belgesi alması sıkıntılı diye biliyorum. Bunu bir karavandan onlarca adet üreten yetki belgeli işletmeler alabiliyor diye biliyorum.
Doğrudur Yücel Bey. Benim amacım mevzuata uygun malzeme tedariği sadece. Başka bir tuhaflık da ücrete mukabil ilgili firmalar aracılığıyla O1 belgesi tedariği de mümkün gibi duruyor.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Mesajlar
1,517,907
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst