Off Road Kullanımı için Yapılmış G

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 52
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,926
Ynt: Off Road Kullanımı için Yapılmış G

doğan bey biraz geç oldu bu aralar pek buralara bakmıyorum kulakları amerikadan aldım kutuları attım tabi ama geç olmadıysa arabanın altından bakmaya çalışayım.4x4fourby four veya eurotrack importers dan aldım internetten bakarsanız std kulaklar ve sarı noktalı sert kulaklar diye ayırmışlar.
saygılar

Etiketler

yaz sonu ilk kısa gezi trabzon yaylalarından uzungöle kadar yaptığım gezi yolllar kuru hava 25-27 derece.etraf son derece güzel her yere turizm bakanlığı destekli yön ve yayla isimleri olan tabelalar konmuş... karadenize varan şehirler arası yollar gayet düzgün radar riski sıfır max 110 yapılabiliniyor 300 dizel ile.bu seyahatten sonra 3000 küsür km yol yaptıktan sonra kesinlikle daha yeni motor koyma fikrinden vazgeçtim.
dik yokuşlarda 40 km lere düştüğüm oldu daha evvel hiç görmediğim şeyler gördüm bu sayede ayrıcada 500 km lik yolda hızlı giden arkadaştan 75 dakika fark yedim katiyen motor değiştirmeyi gerektirecek bir süre değil bana göre.hatta yavaşlatacağını bildiğim halde klima takmayı düşünüyorum yazında aracımı kullanabilmek için..daha evvel bahsettiğim süspansiyonum asfalttada müthş viraja girdiğiniz süratle en ufak bir body roll olmadan virajı dönebiliyorsunuz frende son derece güvenli çok kısa bir film bir kaç foto koymaya çalışayım

fotoğraf yükleyemiyorum ufak olmasına rağmen kapasiteyi aştınız diyor tekrar denerim

060

güzel gezi olmuş tebrikler paylaşım için ayrıca teşekkürler

Sayın Doğan;

Ben Kıbrısta Gwagen servisi ve conversation'ı yapıyorum. Sizinde bildiğiniz gibi Mersedescilik ayrı bir şey G wagencilik ayrı bir şey. Mercedes G wagen ön difransiyelden lastik seçiminden camların üzerindeki rüzgarlıklara kadar ap ayrı bir dünya...... önelikle garaj açarken ihtiyacınız olacak olan özel aletlerdir.... bu özel aletler konusunda size yardımcı olurum. özellikle ön aksların üzerindeki somunları çözmek için özel bir alet vardır onu almakla iş başlar.... hüs55 de benim çok sevdiğim bir arkadaşım ve müşterimdir. teknik konularda size yardımcı olabilirim ama orjinal yedek parça için TECDOC yetkili satıcısı ile görüşün belki onun içeriside bulunur. ama sizin istediğiniz programı da kktc üzerinden kullanılır olup olmadığını size söylerim...

saygılar dostlar

utkan

Motogezgin,

Güzel bir gezi olmuş, ne kadar sürdü ?
Ben en son Yenice ormanlarına gittim. Kasım başı oralar muhteşem oluyor.
Eğer seyahat düşündüğünde haber verirsen, katılmak isterim. İki araç daha güvenli olur. Kamp malzemem de tamamdır.
Tel : 532 485 71 95

Selamlar,

Doğan Çelen

tabi doğan bey seneye bir şey organize edelim karadenize.ben 1-2 günlük yerlere çok uzak olmamak kaydıyla gelirim.nispeten az çamurlu hatta şimdi bu aralar kupkuru olan parkurlara ilgi duyup fazla çamura girmeyelim diyen g sahiplerini Alaçatıya bekleriz.epey bir parkur var karaburun ve urla tarafına doğru.burada 2 g var zaten
saygılar

Utkan bey,

İlginze teşekkür ederim,
Söylediklerinizde haklısınız.
Elimde bakım kitapları var ama, bana bir özel takımlar listesi gönderebilirseniz çok makbule geçer.

Saygılar,

Doğan Çelen

Doğan Bey,

Tamir kitapçıklarının arkasında genellikle kullanılan özel aletlerin bilgisi verilir ama garajda en çok kullandığımız iki alet var.
birincisi tekerlerin göbek vidalarını çözmek için kullanılan alet bir de benzin araçlarda sübap ayarlarını yapmak için yapılan yıldız anahtara benziyen yarım ay şeklindeki alet
yinede bu gün bakarım da size mesaj gönderirim.

bu arada 230ge aldım fakat parça için ayırdım ihtiyacınız olan parçalrda temin edebiliriz siz ya da başa arkladaşınız var ise bir seslenin lütfen. ;)

çok güzel araç güle güle kullanın
Şu aşkın jeepteki araç harikaymış ya motoruda öyle mi acaba

Utkan Bey merhaba,
Kibris'a Avrupa'dan parca olarak kullanilmak uzere ikinci el G ('91 W463 300GD gibi) getirmek mumkunmudur? Mumkun ise hangi sartlarda olabilir. Sizlere nasil ulasabilirim?
Simdiden tesekkurler.

Berk

zamba' Alıntı:
Sayın Doğan;

Ben Kıbrısta Gwagen servisi ve conversation'ı yapıyorum. Sizinde bildiğiniz gibi Mersedescilik ayrı bir şey G wagencilik ayrı bir şey. Mercedes G wagen ön difransiyelden lastik seçiminden camların üzerindeki rüzgarlıklara kadar ap ayrı bir dünya...... önelikle garaj açarken ihtiyacınız olacak olan özel aletlerdir.... bu özel aletler konusunda size yardımcı olurum. özellikle ön aksların üzerindeki somunları çözmek için özel bir alet vardır onu almakla iş başlar.... hüs55 de benim çok sevdiğim bir arkadaşım ve müşterimdir. teknik konularda size yardımcı olabilirim ama orjinal yedek parça için TECDOC yetkili satıcısı ile görüşün belki onun içeriside bulunur. ama sizin istediğiniz programı da kktc üzerinden kullanılır olup olmadığını size söylerim...

saygılar dostlar

utkan

Sayın Doğan;

ikinci el w463 parçası bulabiliyorum. buradan size gönderirim sıkıntı olmaz. isterseniz telefonda konuşur siz bize biz size yardımcı oluruz. telefon numaram burada istersen skype den de konuşuruz 0542 883 02 02.

saygılar
utkan

Utkan Bey,
umarim yanlis anlamamisimdir ama cevabiniz sanirim bana (Berk). W463 projem ile ilgili olarak aksam saatlerinde musait olursaniz aramak isterim.

Berk

Berk bey,

300 GD'nin "torque" değeri 191nm (bu da yeni arabanın katalog değeri) Arazi için zayıf kalır. (Diff oranlarına dikkat ! 1:6.. gibi bir oran olması lazım, O da uzun yolda adamı bayar !!). Bence G 300 Turbo ( "torque değeri 330nm) bulmaya çalışın. Vites kutusu uyumu vb. ayrı konu, allah sabır versin.
Elimde bazı kitaplar var.
"İstanbul'daysanız görüşelim, Yardımcı olmaya çalışırım.
Telefonum 532 4857195

Saygılar.

Doğan Çelen

Dogan Bey,
bilgiler icin cok tesekkurler.
G Edition Pur'u cok begeniyorum -> W460'in sadeligi ve W463'um yururaksami -> surekli 4ceker ve elektronik diff lock'lar.
Aslinda cok agir arazi kullanimi dusunmuyorum ama gerektiginde yolun bittigi yerde biraz daha ileriye gidebilmek istiyorum. :smiley:
Sonuc olarak Turkiyeden basit bir W460 almak, motoru OM 602 DE 29 LA (602.983) ve sanzimani W4A028 (722.331) otomatik vites ile degistirmek.
Eger yapilabilir ise de tum yururaksami bir W463'unki ile degistirmek. Donor car olarak da Avrupadan bir W463 bulabilirim gibi. Ama Turkiye'ye getirmek mumkun olmadigindan Kibrisa getirmek ve tadilati/conversion'i orada yapmak mumkun olabilir mi diye merak ediyorum.

Yapmak istedigim soyle birsey;
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mercedes_G-Klasse_Edition_Pur_20090808_front.JPG
http://www.arpem.com/pruebas/coches/mercedes/2009/mercedes-clase-g-28d-edition-pur/fotos/mercedes-clase-g-28d-edition-pur-habitaculo.html

Gorus ve onerileriniz icin simdiden tesekkurler. Ozellikle diff oranlari konusunda (agirlikli asfalt otoyol kullanimi olacagi dusunuldugunde) ne onerirsiniz?

Ne yazik ki agirlikli olarak Hollandadayim bazi hafta sonlari Istanbul'da oluyorum. Gelmeden arayip vaktiniz musait olursa tanismak isterim.

Berk
berk.yalcin@gmail.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR