Offroad Garajı Orçun Ustadan Willys Restorasyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan interprete Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,024

interprete

Offroad Garajı Bakım-Onarım-Modifiye-Otomatik Şanz
Yer
İstanbul-Ümraniye
Tüm mekanik aksam orjinaline çevrilmiştir.. Tek kol şanzımanı ve Orjinal Harikan motoru adapte edilmiştir..

Grnt1422

Grnt1433

Grnt1599

Grnt1542

Grnt1419

Etiketler
Ynt: Offroad Garajı Orçun Ustadan Willys Restorasyonu

tek kol şanzıman konusunu çözemedim ben ne demek tek kol şanzıman ?

Willys'ler de araji şanzımanında 69 model altında 2 kol bulunur soldaki uzun olan 4 - 2 çekeri, sağdaki 4 low, 4 hı ve N olmak üzere ayırır.. Fotoğraftaki şanzıman ise bunları, üzerindeki mekanizma sayesinde tek kolla yapmaktadır. Yani arazi vites kolunu en ileride 2 hı bir altı 4hı bir altı N ve bir altı 4 L şeklinde ayarlar. Saygılarımızla Offroad Garajı Orçun Usta

orjinal şanzımanı değil o zaman

Yukarıda detaylı bilgi ve açıklama verilmiştir.. Araç 69 model saygılarımızla Offroad Garajı Orçun Usta

Sayın Orçun usta yazmak istemiyorum ama buna beni siz zorluyorsunuz.. Bu konuyu willys in nasıl toplandığını anlatıp bilgilendirmek için mi açtınız, yoksa kendi reklamınız için mi? Abicim detaylı bilgi nerede? Aracın 69 model olduğu nerede yazıyor koplayıp gösterebilirmisiniz??

69 model altı çift kol dediğime göre; haliyle 69 model ve üzeri tek kol oluyor yani yeni tip oluyor.

offroad garajı ve orçun usta kısmında şüphemiz kalmadı her mesajda tekrar etmenize gerek yok

burada bir restorasyondan bahsediliyor ise tüm aşamalar fotoğraflanır kullanılan aksam ayrıntılarıyla nereden sağlanabileceği de mümkünse aktarılarak malzemenin doğru olup olmadığı hakkında bilgi verilir ki sonra bu işi yapacaklara yol göstersin

reklam için sitenin reklam bannerleri kullanılır ya da konu başlığı açılır isteyen de sizinle temasa geçer

Ustalığa sözüm yok .. Bunu ben yargılayamam ama siteye aktarımı çok kötü.. Bence forumda aktif bir arkadaşla konuyu tekrar gözden geçirin derim. Anlatmak istediğiniz çok şey varmışta, anlatamıyormuşsunuz gibi geldi. En kolayını seçip reklam ağırlıklı bir anlatım seçilmiş. 69 tuzladan bir cacık olmaz. olsa da 74 sonrası 6 silindirler ile aynı para harcanır. Ortaya offroad anlamında zayıf bir araç çıkar. Yani klasik olarak toplayıp garajımda bu da olsun denmeyecekse, iyi bir usta 4 silindir cj toplamaz...

ben sadece tek şey soracağım o hava filitresi nasıl orjinal acaba ? cj takılan spor filitre gibi ..hoş oda bence işe yaramaz ya neyse ben arkadaşın iyi niyetle yazdığını düşünüyorum ama göktuğunda dediği gibi cok eksik anlatım var vede orjinal toplanmış demesi orjinal araç toplayanlara haksızlık gibi geldi sadece

4 silindir Harikan motor Willysler özellikle araji şanzımanları çok güçlü, motorları da piston kollarının uzun olmasından dolayı oldukça torkludur.. Toplama konusuna gelince; Cj ve Willys'e harcanacak para ve neticesi yaptırdığınız yere görecelidir.. Her iki aracında ayrı arazi sürüş keyfi vardır.. Bence iyi kötü gibisinden bir kıyaslama her iki grub araca da haksızlık olur.. Aracın orjinalinal şeklinde toplanması olarak söylemek istediğim; servisimize ilk geldiğinde fotoğraflardan da görüldüğü üzere; üzerine Tofaş motoru takılmış, arazi şanzımanı iptal edilmiş idi.. Biz ruhsatta kayıtlı motorunu revize ederek ve kendi orjinal şanzımanını geri koyarak aracı yeniden jipe çevirdik.. Ben orjinal derken klasik (müzelik) restorasyonu kasdetmedim. ''Orçun Usta''
Not: Kendi 66 Willysimden bazı kareleri sizinle paylaşmak istedim

DSC 0815

DSC 0816

DSC 0820

DSC 0814

DSC 0821

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR