Ortiz 5.25 Classic Karavanımızı Aldık.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gezentiler Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,773
Evet. Ortiz karavanımız için arabamızı sattık. Şimdi karavanımızı çekebilecek bir araç için arayışlara başlayacağız:smiley:

Hayırlı uğurlu olsun, bende Ortiz karavan aldım, ilk zamanlar linea 1.6 dizel arabamla çekme denemeleri yaptık sağlıklı olmadığına karar verip arkadan çekişli yada biraz daha üst donanım 4*4 çekişli bir araç arayışına giriştik. Hem iş amaçlı kullanabilir olmamızı da hesaba katarak Isuzu d-max 2.5 motor araç aldım. Şu ana kadar yaptığımız seyahatlarımız da çok istabetli bir karar aldığımızı gördük. Umarım sizinde işinizi çok rahat görecek böyle bir araç alırsınız..

29542986_1660827257358319_6895309218974016563_n.jpg

Etiketler
Teşekkür ederim yorumlarınız için. 40 bin tl gibi bir bütçem var. bu paralara göre araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hayırlı olsun bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı söylerseniz size uygun araç tavsiye edebilirim. Ben 216d Gran Tourer aldım hem 1500kg ağırlığa kadar çekebiliyor kağıt üzerinde hemde 7 kişilik çocuk vs. İçin çok geniş hacimli bagajı var. Uzun yolda 4 litre tüketimi var.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim bütçem kısıtlı 40 bin kadar. Sizin arabanız otomatik mi bide bmw'nin 1 serilerine çıkabilirim dizel olanına acaba bu karavan için sıkıntı olur mu

Benim bütçem kısıtlı 40 bin kadar. Sizin arabanız otomatik mi bide bmw'nin 1 serilerine çıkabilirim dizel olanına acaba bu karavan için sıkıntı olur mu
Sadece karavan çekecekseniz arazi vs çok bütçe ayırmaya gerek yok bence. Ben hem günlük kullanım hemde karavan çekilebiliyor diye 2 GT aldım. Towcarinfo yazıp google a çıkan siteden kontrol edebilirsiniz.

Bence sizin için en uygun araç ssangyoung actyon sports olur o bütçelere temizini bulabilirsiniz hemde parçası vs çok ucuz.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. 40 bin tl gibi bir bütçem var. bu paralara göre araç tavsiyelerinizi bekliyorum.

alacağınız aracın düz vites olması daha, sizin için daha iyi olur.
Bu formu içinde bazı arkadaşlar ;çekme karavanların otomatik vitesli araçlarda ,aracın şanzumanı üzerine yük binmesi vs.. gibi nedenlerle masraflar doğurma ihtimali hakkında görüşleri vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Aykut bey ortiz karavanınızı alalı epey bir süre geçti. Detaylı bir inceleme yazısı yazarsanız çok takdire geçer. Malum eur 5 dolar 4 gidiyor. İthal karavanlar 150 nin tl leri buldu artık. Ortiz ile fark açıldı.

Sizden ricam üzün bir inceleme yazısı artısı eksisi vs. Alman malı karavana göre nasıl olduğunu kıyaslayan bir yazı yazmanız.

Bu sayede almayı düşünen insanlarda aydınlanmış olur.

Fiyat performans olarak değerlendirmek lazım tabii yoksa ortiz i eriba yada knaus la bir tutmuyoruz yanlış anlaşılmasın..

Aykut bey ortiz karavanınızı alalı epey bir süre geçti. Detaylı bir inceleme yazısı yazarsanız çok takdire geçer. Malum eur 5 dolar 4 gidiyor. İthal karavanlar 150 nin tl leri buldu artık. Ortiz ile fark açıldı.

Sizden ricam üzün bir inceleme yazısı artısı eksisi vs. Alman malı karavana göre nasıl olduğunu kıyaslayan bir yazı yazmanız.

Bu sayede almayı düşünen insanlarda aydınlanmış olur.

Fiyat performans olarak değerlendirmek lazım tabii yoksa ortiz i eriba yada knaus la bir tutmuyoruz yanlış anlaşılmasın..

Ortiz karavan alalı yaklaşık 4 ay gibi bir süre olmasına rağmen Ortiz karavanı topu topu iki kere kullandık, ilk olarak Foca İngiliz Burnunda iki gün bir gece geçirdik daha sonra da Balıkesir’e iş seyahati için giderken götürdük, 3 günde burada kullandık. Bu kullanımlarda Ortiz karavan bizim amacımıza hizmet verme konusunda dört dörtlük bir performans sergiledi. Hem ısınma hemde enerji kullanımı konusunda bir sıkıntı yaşamadık. Sıkıntı araç konusunda oldu onu da yeni araçla çözdük. Ortiz karavanın Ata sanayideki yeni showroomunu görmek hemde Metin beyi ziyaret etmek amaçlı gittiğimde yeni tasarım ve modellerini gördüm ve çok beğendim, hatta elimdeki karavanı satıp tavanı camdan aydınlatmalı ranzalı dizayn edilen bir modeli alma planlarını devreye soktum. Ortiz karavan bence karavan konusunda emin adımlarla yoluna devam ediyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ortiz karavan alalı yaklaşık 4 ay gibi bir süre olmasına rağmen Ortiz karavanı topu topu iki kere kullandık, ilk olarak Foca İngiliz Burnunda iki gün bir gece geçirdik daha sonra da Balıkesir’e iş seyahati için giderken götürdük, 3 günde burada kullandık. Bu kullanımlarda Ortiz karavan bizim amacımıza hizmet verme konusunda dört dörtlük bir performans sergiledi. Hem ısınma hemde enerji kullanımı konusunda bir sıkıntı yaşamadık. Sıkıntı araç konusunda oldu onu da yeni araçla çözdük. Ortiz karavanın Ata sanayideki yeni showroomunu görmek hemde Metin beyi ziyaret etmek amaçlı gittiğimde yeni tasarım ve modellerini gördüm ve çok beğendim, hatta elimdeki karavanı satıp tavanı camdan aydınlatmalı ranzalı dizayn edilen bir modeli alma planlarını devreye soktum. Ortiz karavan bence karavan konusunda emin adımlarla yoluna devam ediyor..

Yeni tipler gelmiş sizinkinden farklı olarak oval camlar açılıyor vs. Birde ağırlığı düşürmüşler sanırım. Sizin gördüğünüz ne gibi farklılıklar vardı başka?

Yeni tipler gelmiş sizinkinden farklı olarak oval camlar açılıyor vs. Birde ağırlığı düşürmüşler sanırım. Sizin gördüğünüz ne gibi farklılıklar vardı başka?

Evet model farkları var dizayn konusunda süper modeller ile alternatifler çoğalmış ayrıca 120 130 kg bir hafiflik oluşturacak malzeme ile üretilen bir karavan modeli de var. Gözüme çarpan bir değişiklikte dolap kapaklarının yukarıya doğru açılması, bazı modellerde fırınlı ocak yerine normal ocak konulması, portatif ranzalar, havalandırma camları gibi ayrıntıları da gördüm.

Son düzenleme:

bugün itibari ile araba işini hallettim. Uzun araştırmalar sonucu bütçeme de uygun olan fiat doblo da karar kıldık. Kağıt üstündeki verilere göre 105 beygir 290 torku var. Burada bir kaç kişi de bu araçla karavan çekmiş inşallah bizde bir sıkıntı yaşamayız.

bugün itibari ile araba işini hallettim. Uzun araştırmalar sonucu bütçeme de uygun olan fiat doblo da karar kıldık. Kağıt üstündeki verilere göre 105 beygir 290 torku var. Burada bir kaç kişi de bu araçla karavan çekmiş inşallah bizde bir sıkıntı yaşamayız.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız, belasız ve arızasız sürüşler

Saol abi çok teşekkür ederim yakın zamanda da karavanımız teslim alacağız. bizde senin gibi gezmeye başlarız artık:D

artık yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz. Dün aracıma çeki demirini taktırdım. Murat abide aradı bu hafta sonu karavanımı teslim edeceğini söyledi. Bizde yavaş yavaş yollara çıkmaya başlayacağız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR