p38 satın aldım ancak !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YARIMGEZEN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,261
Ynt: p38 satın aldım ancak !!!

YARIMGEZEN' Alıntı:
Sanırsam benden bahsediyorsunuz :smiley:

Şuanda önemli bir sorunum yok, gayet rahat bir şekilde kullanıyorum arabamı çok ta memnunum...

Yavaş manevralarda direksiyonu sağa sola kırdığımda çat çut sesler geliyor ancak land rover konusunda borusandan sonra gelen servisin söylediği bu araçların hepsinden bu sesin geldiği ve normal olduğu..

Şu anda kayda değer bir sorunum yok.

ancak hız sabitleyicisi baten çalışıyor bazen çalışmıyor ama onunlada uğraşmaya fırsat bulamıyorum.

Arabadan memnun olmamak neredeyse imkansız :smiley:

Yavaş manevralarda öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ben. Normal olduğunu da zannetmiyorum. Bir baktırırsanız yararınıza olur diye düşünüyorum.

Hız sabitleyici sorunununda çözümü ( başka bir yerde değilse tabi) kolay aslında. Ön kaputu açtığınızda sol üst tarafta hız sabitleyiciyi göreceksiniz. Büyük ihtimal hortumlar yıpranmıştır. Herhangi bir hortumcudan aynılarını bulabilirsiniz.

Etiketler

walkerterr' Alıntı:
Bende herkesin alma demesine rağmen bir p38 aldım arkadaşımdan aldığım için servis kitabında yapılanlar yazıyordu.
Ama aldığımda bir iki yere gösterdim. bana denilen yağ hortumları değişecek yağ sızıntıları var arka körükler değişecek şaft istavrozu değişecek ve klima açıkken 80-90 km gibi bir hızda hararet oluyor ama bu hararet ibresini ilerletmiyor sadece direksiyonun oradan sıcaklık geliyor sunroof un orda çürükler var ki bu suyla temas eden bir yer bu normal geliyor bana
bunun dışında atiker tüp takılı 98 model 150000 km de bir araç sağa sola dönüşlerde o sesler bende de çıkıyor arada srs ışıgı yanıp sönüyor geriye taktığımda bazen algılamıyor tekrar P yapıp R yapıyorum düzeliyor geri kalan EAS sistemi sorunsuz hızlanması vites değişimleri yerinde zorlanmadan ilerliyor ama klimayı aşırı açtığınızda kesinlikle motora binen yük artıyor ve hararet yapıyor bu gerçek.Diğer bir konuda da yazmıştım alüminyum motor olduğu için geç soğuyor bu da sorun yaratıyor. ama ben herkese rağmen bu arızalarını giderip keyifle binmeyi düşünüyorum.
yedek parça konusunda da ingiltereden bir kaç site buldum orjinal körüklerini ordan almayı düşünüyorum.Çünkü orj körükler 50.000 km kadar dayanıyor bunu servislerde söyler.
Kısa zamanda edindiğim bilgiler bu şekilde Bu arada bende de radyo kod istiyor ama rakamlar basmıyor ekranda ışık var ama tuşlar basmadığı için kodu giremedim.

Aracınız hayırlı olsun, ben saatlerce klimayla kullandım hatta aldığım günden beri sürekli klima otomatikte çalışıyor ancak her hangi bir sıkıntı çıkartmadı bana...Anıl otonun dediğine göre o sesler normalmiş çünkü ben ciddi ciddi bu seslerden rahatsız olduğumu çözümünün olup olmadığını ısrarla sordum ve o seslerin normal olduğu bütün hepsinden çıkıyor bu araçların denildiği için kafama takmıyorum artık.

Aracın aliminyum motordan dolayı geç soğuması nasıl bir sorun çıkarıyor ?

Birde bulduğunuz siteleri buradan paylaşırsanız sevinirim, bende yurt dışı araştırmaya başladım en azından bu körüklerden satın almayı düşünüyorum.

soap company' Alıntı:
Arabadan memnun olmamak neredeyse imkansız :smiley:

Yavaş manevralarda öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ben. Normal olduğunu da zannetmiyorum. Bir baktırırsanız yararınıza olur diye düşünüyorum.

Hız sabitleyici sorunununda çözümü ( başka bir yerde değilse tabi) kolay aslında. Ön kaputu açtığınızda sol üst tarafta hız sabitleyiciyi göreceksiniz. Büyük ihtimal hortumlar yıpranmıştır. Herhangi bir hortumcudan aynılarını bulabilirsiniz.

Yukarıda da söylediğim gibi anıl oto bu sesleri kafama takmamamı söyledi :smiley: bu seslerin hepsinden gelmesi biraz garip bir durum ama bilemiyorum fazla kurcalamamak lazım :smiley: işin şakası tabi bu...

Hız sabitleyicinin hortumlarında bir sıkıntı yok, yani hava kaçağı yok ancak ön göğüste bir röle olduğu söylendi onun kontrol edilmesi gerekiyor denildi... malesef ben o rolenin nerede olduğunu bilmiyorum..

Sizlerden bir iki yardım daha rica edeceğim...

1. 100 dolara bilgisayar bağlantı seti satılıyor yani diognostik denen birşey, basit eas hatalırndan yolda kalmamak için bende alınıp gerektiğinde kullanılabilir diye düşünüyorum, sizler bu konuda ne düşünürsünüz ?

2. P38 ait service munual yani servis kitabı bulma şansımız yokmudur yada elinde olan varmıdır acaba benimle paylaşabilecek?

TEŞEKKÜRLER

YARIMGEZEN' Alıntı:
Aracınız hayırlı olsun, ben saatlerce klimayla kullandım hatta aldığım günden beri sürekli klima otomatikte çalışıyor ancak her hangi bir sıkıntı çıkartmadı bana...Anıl otonun dediğine göre o sesler normalmiş çünkü ben ciddi ciddi bu seslerden rahatsız olduğumu çözümünün olup olmadığını ısrarla sordum ve o seslerin normal olduğu bütün hepsinden çıkıyor bu araçların denildiği için kafama takmıyorum artık.

Aracın aliminyum motordan dolayı geç soğuması nasıl bir sorun çıkarıyor ?

Birde bulduğunuz siteleri buradan paylaşırsanız sevinirim, bende yurt dışı araştırmaya başladım en azından bu körüklerden satın almayı düşünüyorum.

Yukarıda da söylediğim gibi anıl oto bu sesleri kafama takmamamı söyledi :smiley: bu seslerin hepsinden gelmesi biraz garip bir durum ama bilemiyorum fazla kurcalamamak lazım :smiley: işin şakası tabi bu...

Hız sabitleyicinin hortumlarında bir sıkıntı yok, yani hava kaçağı yok ancak ön göğüste bir röle olduğu söylendi onun kontrol edilmesi gerekiyor denildi... malesef ben o rolenin nerede olduğunu bilmiyorum..

Sizlerden bir iki yardım daha rica edeceğim...

1. 100 dolara bilgisayar bağlantı seti satılıyor yani diognostik denen birşey, basit eas hatalırndan yolda kalmamak için bende alınıp gerektiğinde kullanılabilir diye düşünüyorum, sizler bu konuda ne düşünürsünüz ?

2. P38 ait service munual yani servis kitabı bulma şansımız yokmudur yada elinde olan varmıdır acaba benimle paylaşabilecek?

TEŞEKKÜRLER

P38 in servis kitabını internette bulamadım, daha doğrusu çok ta araştırmadım. İyi bir araştırma ile internetten indirilebilen halini buluruz gibi geliyor.

Bilgisayar bağlantı setine gelince, KEsinlikle gerekli diye düşünmekteyim. Önemsiz hataları silebiliyorsunuz. Toplu bir sipariş verilebilir aslında. Program internette bedava var linki bulabilirsem paylaşırım sizinle.

Arkadaşlar malesef EAS sisteminde sorunlar baş göstermeye başladı malum kronik sorunlar :smiley:

Bugün dayanamayıp ebaydan siparişi verdim en geç iki hafta içinde gerekli program ve ara bağlantı aparatlarının elimde olacağını düşünüyorum tabi gümrük sorun çıkartmazsa....

Umarım herşey yolunda gider ve basit hataları silmek için satın aldığım aparatları kullanabilirim...

Bu arada motor, eas ve şanzuman için gerekli aparatları ve gerekli programları satın aldım.

YARIMGEZEN' Alıntı:
Arkadaşlar malesef EAS sisteminde sorunlar baş göstermeye başladı malum kronik sorunlar :smiley:

Bugün dayanamayıp ebaydan siparişi verdim en geç iki hafta içinde gerekli program ve ara bağlantı aparatlarının elimde olacağını düşünüyorum tabi gümrük sorun çıkartmazsa....

Umarım herşey yolunda gider ve basit hataları silmek için satın aldığım aparatları kullanabilirim...

Bu arada motor, eas ve şanzuman için gerekli aparatları ve gerekli programları satın aldım.

kullanmaya başladığınız zaman bizi de bilgilendirirseniz iyi olur. En azından benim gibi almayı düşünenler ne kadar işe yaradığını öğrenmiş olur. ve gerekli işlemleri yapar.

soap company' Alıntı:
kullanmaya başladığınız zaman bizi de bilgilendirirseniz iyi olur. En azından benim gibi almayı düşünenler ne kadar işe yaradığını öğrenmiş olur. ve gerekli işlemleri yapar.

Ciddi iş yapacağını düşünüyorum, çünkü bir defasında basit bir EAS hatasından dolayı yolda kalmıştım.

Siparişini verdiğim ürünleri merakla bekliyorum ancak daha vatan toprağına adım atmış değiller :smiley:

Gelir gelmez deneme yapacağım ve sonucu sizlerle paylaşacağım...

Arkadaşlar sipariş ettiğim ürün ingiltereden 7 günde geldi. Bugün sabah postacı getirdi, gümrükle ilgili bir sorunda yaşanmadı.

Ürünün içinden EAS için bir kablo, MOTOR VE ŞANZUMAN için bir kablo ve dizüstü bilgisayarlara bağlamak için dönüştürücü basit bir kablo ile program cd si çıktı.

Ürünlerin orjinal oldukları her hallerinden belli, inşallah işimi görürler. Akşam fırsat bulursam deniyeceğim.

Ne yalan sölim bende heyecanla bekliyorum ne olacak diye mutlaka bizi de haberdar edin.

Ebaydan bende tüm parçalarına bakıp wishlist e ekledim . Hazırda şu an çoğu yedek parçasının ilanlarını tutuyorum .Ne olur ne olmaz diye diğer yandan da sahibinden de çıkma ve yedek parça ilanlarını tutuyorum. Tamamen tedbir amaçlı hemde diğer yandan da bu parçaların fiyatları konusunda bilgi sahibi oluyorum.İlerde manuel bulursam kendi işimi kendim göreceğim. Zira Range Rover ımı çok seviyorum tutkuyla bağlanmış durumdayım hatta eşimle bile kavga eder pozisyona bile düştüm.Ne aşktır :smiley:
Elimde kullanım klavuzu var Owner's Handbook Supplement
p382000ownershandbook google a yazın ben o şekilde indirdim pdf olarak

Bir de son olarak P 38 kullanıcılarının yaptığı etkinlik yada bir grup göremedim burası hariç acaba birlik beraberlik zamanı gelmişmidir. Birlikten kuvvet doğar :smiley:

Evet arkadaşlar..

Ürünler geldi ve dün akşam geç saate kadar arabaya ulaşmaya çalıştım ve sonunda başardım.. sürekli arıza ışığı yanan eas sistemine girdim ve sorunun ne olduğunu buldum.. hataları sildin ancak sorun hata sillmekle giderilemeyecek boyuttaydı...

FL signal correted gibi birşey yazıyordu yani son ön yükseklik sensöründen bilgi alınamıyor diyordu.. yaklaşık iki haftadır bu şekilde biniyordum arabaya, ne zaman kendini indirecek diye düşünüp duruyordum :smiley:, Allahtan indirmeden sorunu buldum..

Bahsi geçen sensör 3 ay önce yolda kalmama sebep olmuş, çoluk çoluk yolda rezil olmuştuk ve arabaya çekiciyle ankaraya getirmek zorunda kalmıştım. Anıl oto sol ön sensörü değiştirerek sorunu gidermişti.. sorunun aynı sensörden kaynaklandığını öğrendiğim için bugün sabah anıl otonun yolunu tuttum ve durumu anlattım... onların cihazındada aynı hatayı verdi ve ücretsiz olarak sensörü değiştirip beni bu sorundan kurtardılar...

Dün gece şanzuman ve motora giriş yaptım ancak oradaki durumu tam olarak çözemedim tamda uğraşamadım, sadece oksijen sensörü hatası veriyordu onuda sildim aracın beyninden...

Aldığım ürün ilginç bir ürün cd nin içersinde adamlar bir çok video ve doküman göndermişler, inglizcesi iyi olan birinin tercümesiyle ciddi işe yarayacak teknik bilgiler mevcut...

Mesala EAS sisteminin nasıl resetleneceği gösteriliyor ancak biraz tehlikeli bir işlem....

Aldığım ürünler 250 lira edermi aslında etmez ama EAS sistemindeki basit hatalar yüzünden yolda kalmamı engelleyecek ve beni bir sürü masraftan kurtaracak niteliklerde...

Şimdilik bu kadar.. sormak istedikleriniz olursa ve bildiğim yerden sorarsanız :smiley: seve seve cevaplarım..

YARIMGEZEN' Alıntı:
Evet arkadaşlar..

Ürünler geldi ve dün akşam geç saate kadar arabaya ulaşmaya çalıştım ve sonunda başardım.. sürekli arıza ışığı yanan eas sistemine girdim ve sorunun ne olduğunu buldum.. hataları sildin ancak sorun hata sillmekle giderilemeyecek boyuttaydı...

FL signal correted gibi birşey yazıyordu yani son ön yükseklik sensöründen bilgi alınamıyor diyordu.. yaklaşık iki haftadır bu şekilde biniyordum arabaya, ne zaman kendini indirecek diye düşünüp duruyordum :smiley:, Allahtan indirmeden sorunu buldum..

Bahsi geçen sensör 3 ay önce yolda kalmama sebep olmuş, çoluk çoluk yolda rezil olmuştuk ve arabaya çekiciyle ankaraya getirmek zorunda kalmıştım. Anıl oto sol ön sensörü değiştirerek sorunu gidermişti.. sorunun aynı sensörden kaynaklandığını öğrendiğim için bugün sabah anıl otonun yolunu tuttum ve durumu anlattım... onların cihazındada aynı hatayı verdi ve ücretsiz olarak sensörü değiştirip beni bu sorundan kurtardılar...

Dün gece şanzuman ve motora giriş yaptım ancak oradaki durumu tam olarak çözemedim tamda uğraşamadım, sadece oksijen sensörü hatası veriyordu onuda sildim aracın beyninden...

Aldığım ürün ilginç bir ürün cd nin içersinde adamlar bir çok video ve doküman göndermişler, inglizcesi iyi olan birinin tercümesiyle ciddi işe yarayacak teknik bilgiler mevcut...

Mesala EAS sisteminin nasıl resetleneceği gösteriliyor ancak biraz tehlikeli bir işlem....

Hayırlı olsun öncelikle.

Sorununuzu çözmenize sevindim. Bildiğim kadarı ile programla EAS ın yükseklik ayarlarını yapabiliyorduk ( yani 4 ayarda da aracın kaç cm. de durması gerektiği gibi). Buna bakabildiniz mi? manuel ayar yapmamıza izin veriyor mu?

Teşekkür ederim.

soap company' Alıntı:
Hayırlı olsun öncelikle.

Sorununuzu çözmenize sevindim. Bildiğim kadarı ile programla EAS ın yükseklik ayarlarını yapabiliyorduk ( yani 4 ayarda da aracın kaç cm. de durması gerektiği gibi). Buna bakabildiniz mi? manuel ayar yapmamıza izin veriyor mu?

Teşekkür ederim.

Evet manuel olarak ayarlanabiliyor, sadece tek tekerin yükseltip alçaltabiliyorsunuz...ancak ben bu ayarın sizin söylediğiniz şekilde kullanılabileceğini bilmiyordum, şimdi öğrenmiş oldum teşekkürler...

Ayrıca sol ön tarafın yüksekliğini sadece 6 gösteriyordu diğerleri 80-100 arasında rakamlardı, arıza olduğu her haliyle belliydi, hata kodlarındada daha önce bahsettiğim şekilde arıza düşmüştü.

Yarım gezen in iletisiini biraz geç okudum ben yedek parçaları ingiltereden http://www.paddockspares.com sitesinden aldım . Tax free olarak görünüyor şu an
Aldığım ürünlerin fiyatlarını aşağıda yazdım . TR den çok daha uygun. ürünler britpart , elements , mintex gibi markaların zaten önemli olan britpart olmasıydı benim için
Paddock firması köklü bir firma uzun zamandır LandRover için hizmet veriyor siteye üyeyim mail attığınızda size yardımcı oluyorlar.Globalizm i bu yönüyle seviyorum :smiley:

Oil Filter - Britpart £1.45
RKB101460 Rear Air Spring - includes 2 clips £55.30
Fuel Filter - Britpart - V8 EFI £1.94
Air Filter Element £4.39
Pollen Filter £3.90
Rear Brake Pads (axle set) - Mintex £10.74
Front Brake Pads (axle set) Mintex £13.94
Brake Fluid 500ml - DOT 4 £3.25

Ürünler geldikten sonra fotolarınıda eklerim.
Sorusu olanlar için mail atabilirler mailim :walker_terr@hotmail.com
Ürünler GBP üzerinden yada EURO üzerinden fiyatlanıyor Yukarıdaki fiyatlar GBP dir.

Geçen hafta sonu şaft istavrozunu , yağını , yağ filtresi,polen filtresi değişti.Yukarıdaki parçalar gelince arka körükler fren balataları da değişecek sonra muayeneye hazır olacak :smiley:
Bu arada sunroofun içten bakıldığında cam ile metal çerçeve arasında paslanmalar başladı onlar içinde çelik macun çekerek önüne geçmeyi düşünüyorum bu yeterli olurmu tabi önce ince zımpara yapıp wd 40 uyguladıktan sonra

hayırlı olsun
bize de ödünç verirsin artık
benim eas de çökmüş bir vaziyette
servise gitmekten bıktığım için yine serviste manuele çevirdim benzinciye girip şişirip o şekilde kullanıyorum
buradan tüm p38 kullanıcılarına sabırlı olmalarını diliyorum
ben az kalsın arabayı yakıyordum :smiley:

walkerterr' Alıntı:
Yarım gezen in iletisiini biraz geç okudum ben yedek parçaları ingiltereden http://www.paddockspares.com sitesinden aldım . Tax free olarak görünüyor şu an
Aldığım ürünlerin fiyatlarını aşağıda yazdım . TR den çok daha uygun. ürünler britpart , elements , mintex gibi markaların zaten önemli olan britpart olmasıydı benim için
Paddock firması köklü bir firma uzun zamandır LandRover için hizmet veriyor siteye üyeyim mail attığınızda size yardımcı oluyorlar.Globalizm i bu yönüyle seviyorum :smiley:

Oil Filter - Britpart £1.45
RKB101460 Rear Air Spring - includes 2 clips £55.30
Fuel Filter - Britpart - V8 EFI £1.94
Air Filter Element £4.39
Pollen Filter £3.90
Rear Brake Pads (axle set) - Mintex £10.74
Front Brake Pads (axle set) Mintex £13.94
Brake Fluid 500ml - DOT 4 £3.25

Ürünler geldikten sonra fotolarınıda eklerim.
Sorusu olanlar için mail atabilirler mailim :walker_terr@hotmail.com
Ürünler GBP üzerinden yada EURO üzerinden fiyatlanıyor Yukarıdaki fiyatlar GBP dir.

Geçen hafta sonu şaft istavrozunu , yağını , yağ filtresi,polen filtresi değişti.Yukarıdaki parçalar gelince arka körükler fren balataları da değişecek sonra muayeneye hazır olacak :smiley:
Bu arada sunroofun içten bakıldığında cam ile metal çerçeve arasında paslanmalar başladı onlar içinde çelik macun çekerek önüne geçmeyi düşünüyorum bu yeterli olurmu tabi önce ince zımpara yapıp wd 40 uyguladıktan sonra

Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.. sormak istidiğim yada benim anladığım arka iki tekerin körükleri toplamda 55 pauntmu? eğer öyle ise buradan bir hayli ucuz, sanırım bende getirtebilirim....

kantin' Alıntı:
hayırlı olsun
bize de ödünç verirsin artık
benim eas de çökmüş bir vaziyette
servise gitmekten bıktığım için yine serviste manuele çevirdim benzinciye girip şişirip o şekilde kullanıyorum
buradan tüm p38 kullanıcılarına sabırlı olmalarını diliyorum
ben az kalsın arabayı yakıyordum :smiley:

Tabikide ödünç veririm, eğer ankara da iseniz seve seve yardımcı olurum :smiley:

Her mesajda yeni birşeyler öğreniyoruz araba hakkında bu çok sevindirici... ben sadece ürünler geldiğinde arızayı tespit etmek için kullandım, sonrasında fırsat bulamadım...

Size sormak istediğim bilgisayardan manuele çevirdiğinizde araba ne kadar sürece çöküyor yada çöküyormu?

EAS ısıkları tamamen yanıyormu manuelde ve ekranda EAS işareti görünüyormu ?

Son sorum, kompresöre nasıl hava basıyorsunuz, benzinlikteki hava cihazlarının uçları lastiklere göre yapılmış onun için soruyorumm...

Soruları cevaplar iseniz ciddi bir iki bilgi daha edinmiş olacağız..

Teşekkürler..

YARIMGEZEN' Alıntı:
Teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.. sormak istidiğim yada benim anladığım arka iki tekerin körükleri toplamda 55 pauntmu? eğer öyle ise buradan bir hayli ucuz, sanırım bende getirtebilirim....

Tabikide ödünç veririm, eğer ankara da iseniz seve seve yardımcı olurum :smiley:

Her mesajda yeni birşeyler öğreniyoruz araba hakkında bu çok sevindirici... ben sadece ürünler geldiğinde arızayı tespit etmek için kullandım, sonrasında fırsat bulamadım...

Size sormak istediğim bilgisayardan manuele çevirdiğinizde araba ne kadar sürece çöküyor yada çöküyormu?

EAS ısıkları tamamen yanıyormu manuelde ve ekranda EAS işareti görünüyormu ?

Son sorum, kompresöre nasıl hava basıyorsunuz, benzinlikteki hava cihazlarının uçları lastiklere göre yapılmış onun için soruyorumm...

Soruları cevaplar iseniz ciddi bir iki bilgi daha edinmiş olacağız..

Teşekkürler..

Körüklerin tanesi 55 gbp orj.britpart dunlop RR ın serviste taktığı orjinal ürünlerden

Bu arada paylaşmak isterim istanbulda şehiriçinde 40 tl lik gaz aldığımda 95 km gibi bir yol gidebiliyorum. hızım 70km çünkü malum e5 üzerinde 70 km geçmek yasak ortalama deviri 1500-2000 rpm aralığında gittim.Özellikle tek bir yerden gaz almaya dikkat ediyorum.Yakıt bitene kadarda başka yerden üstüne eklemiyorum tamamen bitmesini bekliyorum.Bu ara fullpet te kampanya olduğu için oradan aldım.Bana değerler güzel geldi sizin tüketimleriniz nedir değerlendirme olması açısından.aracın yeni bakımlarını yaptım stabil bir yolda kullanıyorum.havaalanı-bomonti arasındaki yolu gidiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR