Portatif Vinç Yapımı ve Arazide Kullanımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 194
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,007
Ynt: Portatif Vinç Yapımı ve Arazide Kullanımı

Araca bağlanması....

6

7

8

9

Etiketler

Ve bagaj da stepnenin içerisinde güzelce oturdu problemsiz.... Toplam ağırlığı 15 kg. oldu. Biraz fazla sağlam oldu ;D ;D

10

11

12

13

Monti, güzel görünüyor.

Yalnız, birşeyi merak ettim: Üiterkan'ın vinci galiba 5-6 kg idi. Senin vinç niye toplam 15 kg oldu?

olguncandan' Alıntı:
Monti, güzel görünüyor.

Yalnız, birşeyi merak ettim: Üiterkan'ın vinci galiba 5-6 kg idi. Senin vinç niye toplam 15 kg oldu?
Ümit beyinkide toplam ağırlığı 9 kg. oldu. Benim vinc daha bağlantı aparatlarını yapmadan çıplakken zaten yanlış hatırlamıyosam 2-3 kg Ümit beyinkinden daha ağırdı. Ayrıca bizim ustalar aşırı sağlamcı olduklarından altına destek sacları falan attık, arac bağlantısını platinadan yaptık. Yani bu haliyle iddia ederim sadece büyük kapasiteli vinc koysak, hiç bi yeri kırılmadan 5-6 tonluk kamyonları, belki daha fazlasını çeker ;D ;D ;D

s.forester' Alıntı:
elinize sağlık sayın monti , yalnız bu vinç kafayı sağa sola oynatmasın ?
Oynatmalı zaten...

olguncandan' Alıntı:
Monti, güzel görünüyor.

Olgun hocam benim tüm ekipmanın son hali 8870gr :smiley:

ümit bey bir soru sormuştum size yanıt verirseniz sevinirim yukarı mesajlarda... sizden gelen yanıta göre portatif vincimi bitireceğim ;) ;)

Bugün benim vinçte yeni birşey keşfettik. Diğer vinçlerde olduğunu biliyordum ama bizimki ucuz diye herhalde koymamışlar diye düşünmüştük. Meğer varmış. Vinçteki halatı vinci çalıştırmadan boşlamak için yandaki kolu çekip sağa veya sola çevirerek bu iş yapılıyor. Biz arazide bu özellik yok diye halatı boşlamak için kumandadan vinci çalıştırarak yapıyorduk. Tabi haliyle biraz zaman alıyordu. Şimdi artık çok kolay. Siyah kolu çekip çevirdiğimizde vincin halatını vinci çalıştırmadan açabiliyoruz. :smiley: Bugün vince bakım yaparken keşfettik bunu. Bakım derken, vincin halatına ve makaralarına paslanmasın diye WD40 sprey sıktım.

Duster winch

nhcteam' Alıntı:
ümit bey bir soru sormuştum size yanıt verirseniz sevinirim yukarı mesajlarda... sizden gelen yanıta göre portatif vincimi bitireceğim ;) ;)
Aslında sorunuzu gördüm ama ayrıntılı foto çekip o şekilde bilgi verecektim. Eğer çok acil ise elimdeki fotolardan size bilgi mahiyetinde şunları gönderiyorum. Vinc tablasına kısa ve kalın demirden ayrı bir ara bağlantı yaptık. Bu bağlantı parçası vincin tablasına 14mm'lik kısa vida ile takıldı ve silikonlu somonla sıkıldı. diğer ucuna ise araç ile vinç arasındaki ara bağlantı aparatının bir ucunu takıyoruz. 2 resim gönderiyorum. Birisi temiz birisi de anlatımlı. Umarım anlaşılır.

Vinc1

Vinc2

Monti' Alıntı:
Videolar yakında... Ama şu deneme videosu ile idare edelim şimdilik...

http://www.youtube.com/watch?v=CW9x0e8ndBQ
Monti Bey sizin portatif vinç çok orjinal ve heybetli olmuş. Arazideki videolarınızı bekliyoruz :smiley: Bu arada bizim vinçlere uzaktan kumanda taksak hiç fena olmaz gibi. Türkiyede Huma oto'da satılıyor fiyatı 77 TL. Ama yurt dışında ebayde daha ucuz.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-12v-oto-vinc-icin-kablosuz-kumanda-kiti-kumanda-56831963/detay/?keyword=kumanda
http://www.ebay.com/itm/12V-50ft-Wireless-Remote-Control-Kit-for-Truck-Jeep-ATV-Winch-Warn-Ramsey-/200735792648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2ebcc91e08&vxp=mtr

sayın monti, vinç kafayı oynatmalı da , tampona vuracak kadar oynatmaz mı onu sormak istemiştim ?

sağa sola kafa oynatarak tamponu çizmez mi dediğim bölge sarı ile çizdiğim alanldır

Adsz

ümiterkan' Alıntı:
Monti Bey sizin portatif vinç çok orjinal ve heybetli olmuş. Arazideki videolarınızı bekliyoruz :smiley: Bu arada bizim vinçlere uzaktan kumanda taksak hiç fena olmaz gibi. Türkiyede Huma oto'da satılıyor fiyatı 77 TL. Ama yurt dışında ebayde daha ucuz.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-12v-oto-vinc-icin-kablosuz-kumanda-kiti-kumanda-56831963/detay/?keyword=kumanda
http://www.ebay.com/itm/12V-50ft-Wireless-Remote-Control-Kit-for-Truck-Jeep-ATV-Winch-Warn-Ramsey-/200735792648?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2ebcc91e08&vxp=mtr
Ümit bey hali hazırda kontaktörü basınca çektirip basınca bıraktıran bir uzaktan kumandayı bir yerde kullanıyoruz maliyeti 35 tl idi en son. Bu uyarlanabilirmi diye bakmak lazım ??? bi boşlukta inceleyelim...

s.forester' Alıntı:
sayın monti, vinç kafayı oynatmalı da , tampona vuracak kadar oynatmaz mı onu sormak istemiştim ?
Evet vurur ... Ama o vuracak kadar çevirip bağladığımızda zaten vinç çekmez. O yüzden sadece bağlı değil boştayken dönüp vurmaması için dikkatli olmak gerekir..

ümiterkan' Alıntı:
Aslında sorunuzu gördüm ama ayrıntılı foto çekip o şekilde bilgi verecektim. Eğer çok acil ise elimdeki fotolardan size bilgi mahiyetinde şunları gönderiyorum. Vinc tablasına kısa ve kalın demirden ayrı bir ara bağlantı yaptık. Bu bağlantı parçası vincin tablasına 14mm'lik kısa vida ile takıldı ve silikonlu somonla sıkıldı. diğer ucuna ise araç ile vinç arasındaki ara bağlantı aparatının bir ucunu takıyoruz. 2 resim gönderiyorum. Birisi temiz birisi de anlatımlı. Umarım anlaşılır.

acil cevabınız için teşekkürler ümit bey.. ;) vincin ağırlık merkezine takılan ara aparat ağırlık merkezinden vidalandı mı yoksa vinç tablasına kaynatıldımı ümit bey? bir de malzeme olarak nasıl bir metal kullandıınız.. bizim tablalar demir mi yoksa farklı bir alaşım falan mı? ??? ???

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR