Puma Operasyonu Başladı :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sword7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 534
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,980
Ynt: Puma Operasyonu Başladı :smiley:

kilhan' Alıntı:
Bütün arkadaşlara Ankaradan selamlar.Ben Kemal
Her türlü asfalt dışı motorlu atraksyonlar ilgimi çekmiştir.
Burada ortak ilgi alanındaki arkadaşları görmek çok güzel.
Konforlu,hızlı,yeni model yada yarışcı cadde arabaları ile ilgilenen ( Arabalara ilgisi olmayanlar değil ) araba tutkunu arkadaşlara bile DEFENDER,JEEP,OFFROAD,ÇAMUR diyince uzaydan gelmiş gibi bakmıyorlarmı kendimi problemli vede çok yanlız hissediyorum.
Bana iyi hissettirdiğiniz için teşekkür ederim.

Konu ya dönersek yakıt tüketim ve çekiş gücü vede max hız dan mahsedilmişti.2010 model DEF kullanılan orj. puma motor (120hp) nin katalog değerlerine bakılınca problem olmadığını görürsünüz.Bu arabaya takılmış 120-130 hp puma bu performansı vermesi normal görünüyor.
Aşşağıdaki değerlerde mil-galon doğru olduğunu düşünürsek litreye çevirirken karışık kullanım değeri yanlış hesap edilmiş geldi bana.
Selamlar

(http://www.topgear.com/uk/land-rover/90-defender/spec/c3-119639-1)

PerformanceHide Maximum Speed (MPH) 82
0-60 MPH (seconds) 0
Litres / 100KM (urban) 9
Litres / 100KM (extra-urban) 9
Litres / 100KM (combined) 10
Miles per gallon (urban) 23
Miles per gallon (extra urban) 33
Miles per gallon (combined) 28

Başka bir sitede okuduğum bilgii 0-100kmh değeri 15.3s ve ağırlık 1750kg dı.
Bu değerlerin sanırım yanlış hatırlamıyorsam 17,5*16 orj. lastik kullanımında olduğunu ve 3 kapılı 90 olduğunu hatırlatıyım.

Bilgi için teşekkürler. Değerler son model Defender 90'la aynı gözüküyor :D Saygılar...

Etiketler

iyi güler bu işlemi nerede yaptırıyorsunuz acaba bnmde iyi ve fazla can acıtmıyacak bir motorcuya ihtiyacım var :(

istanbula burda malesef iyi ve fazla fiyat yazmayan bir ustaya rastlamadım henuz

nordic1903' Alıntı:
Umut Kardeşim ;

Senin 120'lik motorunun şu aralar şehir içi ve uzun yol yakıt tüketimi ne alemde ?? Bir kıyaslama yapmam lazım ;D

Saygılar

Cenk

Selamlar, benim motor 130'luk, 1.21 oran arazi şanzımanı ve 33" lastik var(285 75 16). Benim matematik pek iyi değil :smiley: 50 liralık mazotla şehir içinde 115 120 km arası gidiyor. Kaç para yakmış oluyor tam bilmiyorum. Uzun yolda deneme fırsatım olmadı henüz...

sword7' Alıntı:
Selamlar, benim motor 130'luk, 1.21 oran arazi şanzımanı ve 33" lastik var(285 75 16). Benim matematik pek iyi değil :smiley: 50 liralık mazotla şehir içinde 115 120 km arası gidiyor. Kaç para yakmış oluyor tam bilmiyorum. Uzun yolda deneme fırsatım olmadı henüz...

Mazot olarak Eurodiesel kullanıyorsan ve ben yanlış hesaplamadıysam 40 kuruş civarı oluyor..Bu pahalılıkta çok da fazla sayılmaz...Lastikler de büyük ;D ;D

Ben de 130 luk motor + RN380 Şanzuman düşünüyorum..130'luk motor kullanan Transitlerin teknik özelliklerinde Şehiriçi 100 km de 12,6 lt olarak verilmiş..Demek ki doğru oluyor bu harcama..

Teşekkür ederim..

Cenk

nordic1903' Alıntı:
Mazot olarak Eurodiesel kullanıyorsan ve ben yanlış hesaplamadıysam 40 kuruş civarı oluyor..Bu pahalılıkta çok da fazla sayılmaz...Lastikler de büyük ;D ;D

Ben de 130 luk motor + RN380 Şanzuman düşünüyorum..130'luk motor kullanan Transitlerin teknik özelliklerinde Şehiriçi 100 km de 12,6 lt olarak verilmiş..Demek ki doğru oluyor bu harcama..

Teşekkür ederim..

Cenk

Hesabınız doğruysa çok sevindim :smiley: Aracın sürekli 4 çeker olduğunu düşünürsek rakam iyi gibi. Uzun yol tüketimini de ölçeceğim en kısa zamanda. Aslında araçlar fazla yakmıyor. Akaryakıt çok pahalı...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR