Rengarenk Biber Dolması ,kaliforniya Biberi Dolması

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melisturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,099

melisturan

Ana Kamp
Mesajlar
38
Tepkime Puanı
6
Selamm bugün sizlere harika bir tarif vermek istiyorum.
"Rengarenk Biber Dolması ,Kaliforniya Biberi Dolması
Rengarenk sunum, Rengarenk lezzet :smiley:
Biberlerin dikkatli bir şekilde sap kısımlarını çıkarın(Üzerine tekrar kapatacağız) içini temizleyip yıkayıp ters çevirin suyu süzülsün. Bu arada iç harcını hazırlayın, pirinç ve bulguru yıkayıp süzün karıştırma kabının içine alın. İnce kıyılmış soğan, tuz, yağ, baharat ve salçayı ekleyip karıştırın. Harcınız hazır. İçleri temizlenmiş Biberi bir iki yerinden bıçakla delip harcınızla doldurun derin tencereye yerleştirin çıkardığınız sap kısımlarıyla ağızlarını kapatın, bir kasede Salça, yağ, tuz ve suyu karıştırıp sosu hazırlayın .Üzerlerinden gezdirin. Su miktarı Biberlerin yarısına kadar gelmesi yeterli olacak. Orta ateşte pişirip servis edin."
Kaynak: nefis yemek tarifleri
Güzel bir tarif ama taze biber olması bence kesinlikle önemli:smiley:
 

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,511
Mesajlar
1,519,065
Kayıtlı Üye Sayımız
172,167
Kaydolan Son Üyemiz
tiktoksss23

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst