Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 161,433
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

Limanda kısa bir turun ardından geçen sene deniz mahsulleri ve kızarmış ince kağıt gibi kabak kızartmasını beğendiğimiz Panos restorantına gidiyoruz.

090

091

095

099

100

Etiketler

Geçen seneden tanıdığımız garson ile kısa bir sohbet yapıyoruz.İşletme kaliteli deniz mahsulleri ve özenli servisi ile yine bu senede beğenimizi topluyor.Gidecek arkadaşlara tavsiye ederiz.Her daim masalarında Türk müşteriye rastlamak mümkün.

097

Hava da yavaş yavaş kararıyor bizde bir yandan siparişimizi veriyor bir yandan da geçen bir aylık gezimizi değerlendirip seneye tekrar buralara nasip olursa gelelim diyoruz....i

111

Mustafa Abi Turkce bilen garson kizin adi Svetlana ama neyazik ki isten ayrilmis .. Umarim onumuzdeki senelerde yine Turkce bilen birini ise alirlar.Bu arada sizde farkettiniz mi bilmiyorum hemen yanindaki restaurantda Yunanli, Panos & Zafira'da Turk musteri cogunluktaydi.

must' Alıntı:
Mustafa Abi Turkce bilen garson kizin adi Svetlana ama neyazik ki isten ayrilmis .. Umarim onumuzdeki senelerde yine Turkce bilen birini ise alirlar.Bu arada sizde farkettiniz mi bilmiyorum hemen yanindaki restaurantda Yunanli, Panos & Zafira'da Turk musteri cogunluktaydi.

Mustafa bende birazdan Bulgaristanlı garson kızdan bahsedecektim.Gayet düzgün Türkçe konuşuyordu.Bir süre Edirne'de yaşamış.Çok yardım sever bir kızcağızdı.Gerçekten biz her gittiğimizde(Tasoz adası dönüşü ertesi gün son son bir daha uğradık) muhakkak bir Türk müşteri oluyor.

Veee sonunda oğlum yapma yemeğini ye Bilal buraya gel uzaklaşma ....
Baba çişim geldi
Mustafa şunu tuvalete götür
Enes kolayı bitirdin ama tabağındaki balık hala duruyor....
laflarının arasında yapabildiğimiz kadar yunan kahvesi ile beraber muhabbet........
Ve lokantadan hesabı ödeyip ayrılyor ve karşı büfeden Kavala kurabiyesi alıp doğru Batis'e geri dönüyoruz.

104

Batis' e dönüşte evvelsi gün tanıştığımız karşı komşumuz Yunan'lı motokaravancı Pantelis ve eşi ile ayak üstü başlayan laflama koyu bir muhabbete dönüşüyor.

029

Pantelis Bosna barış gücünde görevli bir Yunanlı polis memuru.Eşide müslüman bir Bosnalı boşnak.

026

Pantelis'in en benim içn en ilginç yanı aynı zamanda motorsiklet tutkunu olması.Tam benim hayalimdeki gibi yaniiiii.Hemde Karavanının yanıda bir Harley Davidson var.

033

Gayet akıcı ingilizcesine karşın benim vasat ingilizcem ve Ebru'nun yardımı ile Türkiye, Yunanistan, Avrupa krizi,müslümanlık hıristiyanlık,terörizm,alkol,Tayyip Erdoğan,karavancılık,avrupanın ahlaki yapısı vb ve en çokta karavancılık üzerine konuşuyoruz.

028

Gecenin en büyük süprizi Kisura tayzemiz oluyor.Hemen yan parselde kalan Yunanlı teyzemiz Pantelis ile uzayan sobetimizi duyup yanımıza gelip akıcı bir türkçe ile aramıza katılıyor.
Tabi çok şaşırıyor bir yandanda memnun kalıyoruz.Annesi Bergama doğumlu imiş ve bu güzel Türkçe'yi ondan ögrenmiş.Ailesi sık sık İzmir'e gezmeye gidiyormuş.

http://www.youtube.com/watch?v=URcpRXSaGB8&feature=youtu.be

040

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR