Samurai 86 Model Değişim !!!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alphonsEray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,149

alphonsEray

ÇAMUR VAR DEDİLER GELDİK :)
Yer
MALATYA
MERHABA ARKADAŞLAR

3 GÜN ÖNCE UZUN SÜREDİR HAYALİNİ KURDUĞUM SUZUKİ SAMURAİ Mİ ALDIM
ARACIM 86 MODELDİR
DEĞİŞİME BAŞLAMAK ÜZEREYİZ ::smiley:

IMG 1676

IMG 1677

Etiketler
Ynt: Samurai 86 Model Değişim !!!!!

hayırlı olsun iyi günlerde kazasız bol çamurlarda kullanmak nasip olsun,deyişimden sonrada görelim.

teşekkur ederim yavaş yavaş elimizden geldiği sürece yapmaya çalışacaz

şuan araba makaslardan yukseltiliyor aşama aşama elimden geldiğince fotolarını yükleyeceğim :smiley:

YÜKSELTME İŞLEMİNDEN GÖRÜNTÜLER MAKASTAN YÜKSELTME YAPIYORUZ

IMG 16811

IMG 16821

hayrlı olsun ve deee goley gelsin. ben 2 sene oldu hala uzatmaları oynuyorum. Zor ve gerici bir dönem inşaallah iyi insanlara denk gelirsin.Fotoğraflar gelsin bakalım.neler olacak.

teşekkur ederim araç yükseltmesi bitti şuan fotoları birazdan atacam yanlız bi sıkıntım var tekerleri dişarı almak istiyorum spacer kullacam tabi yanlız fiyatlar malum :smiley: sanayici olma avantajıyla kendim yapacam cnc makinam var onu kullanarak flanş yapılcak yapmayı düşündüğüm sac kalınlıgı 50mm şüphem ortalama 4 tanesi 80 kg buluyor :D araça bu kadar agırlık çok fazla olarak düşünüyorum acaba başka yöntemi var mı veya o hazır olan spacerlar çelikten mi yapılıyor yoksa başka birseyden mı

bu kadar yükseltme yeter olacagını düşündüm çünkü maksa dan direk yükselttik 5cm eninde 1 metre boyun da makas kullandık maliyetim 200 tl oldu

IMG 1684

IMG 1685

IMG 1686

IMG 1687

IMG 1688

PAZAR GÜNÜ DENEME YAPALIM DEDİK YOLDA KALDIK :smiley: MOTOR KULACIĞI KIRMIŞIZ YAVAŞ YAVAŞ OFF RAOD U VE ARAÇI TANIYORUZ :smiley:

Aracınızı güle güle, iyi günlerde kullanmanızı dilerim.
hayırlı olsun.
Saygılarımla.

alphonsEray' Alıntı:
yapmayı düşündüğüm sac kalınlıgı 50mm şüphem ortalama 4 tanesi 80 kg buluyor :D araça bu kadar agırlık çok fazla olarak düşünüyorum acaba başka yöntemi var mı veya o hazır olan spacerlar çelikten mi yapılıyor yoksa başka birseyden mı
bence çokmu çok ağır olacaktır ve devamlı aks problemiyle karşılaşırsınız.
uçaklarda kullanılan alimunyumdan yapılıyor diye biliyorum.
üstadları cevaplandıracaktır,
benimde herzaman hayalimde bir samu yapmak var,tabiki bana sadece şase ve kaportası lazım zira saymadıklarım değişime uğrayacak. size kolay gelsin.

alphonsEray' Alıntı:
teşekkur ederim araç yükseltmesi bitti şuan fotoları birazdan atacam yanlız bi sıkıntım var tekerleri dişarı almak istiyorum spacer kullacam tabi yanlız fiyatlar malum :smiley: sanayici olma avantajıyla kendim yapacam cnc makinam var onu kullanarak flanş yapılcak yapmayı düşündüğüm sac kalınlıgı 50mm şüphem ortalama 4 tanesi 80 kg buluyor :D araça bu kadar agırlık çok fazla olarak düşünüyorum acaba başka yöntemi var mı veya o hazır olan spacerlar çelikten mi yapılıyor yoksa başka birseyden mı

Alaşımlı alüminyum kütük kullanabilirsiniz.
6061 - 6082 - 7075 serileri uygundur.

6061 : Yüksek sertlik iyi iyileştirilebilirlik , korozyon dayanımı yüksek , iyi kaynak yapılabilir.

Savunma Sanayi Uçak Sanayi Demiryolu vagonlarında ağır yapılar Kamyon korkulukları
Gemi inşa sektörü Köprüler Askeri köprüler Boru
Taşımacılık Kazan imalatı Motorbotları Uzay uygulamaları Helikopter pervane kaplaması Perçin Pilon Kule

6082 : Krozyon dayanımı yüksek , çok iyi kaynak yapılabilir , makine yapımı için uygun , T4 ısıl işleminden sonra stabilize edilmiş formda soguk şekillendirilebilme kalibiyeti çok iyi , yorulma dayanımı orta seviyede , kompleks parçalar için uygun degildir.

Demiryolu vagonlarında ağır yapılar Kamyon korkulukları Gemi inşaat sektörü Köprüler Askeri köprüler Bisiklet imalatı
Kazan İmalatı Platform Flanş imalatı

Hidrolik sistem ve parçalar Maden ekipmanları Pilon Kule Nükleer enerji Gemi direkleri ve kirişleri İskele boruları tüpleri
Tente boruları Perçin

7075 : 7010 a göre daha kolay yüksek sertliğe ulaşılabilir. Yorulma dayanımı yüksektir, yapıştırıcı ,perçin çivisi , vidalara katılması önerilir, dış ortamlarda koruyucu ile kullanılması önerilir.

Askeri ve Uçak sanayinde yüksek mukavemet gerektiren bileşenler Kauçuk ve plastik kalıplar Kayak direkleri
Yüksek mukavemet istenilen makine parçaları

Otomativ sanayi Perçin Nükleer uygulamalar

son_kral_54' Alıntı:
bence çokmu çok ağır olacaktır ve devamlı aks problemiyle karşılaşırsınız.
uçaklarda kullanılan alimunyumdan yapılıyor diye biliyorum.
üstadları cevaplandıracaktır,
benimde herzaman hayalimde bir samu yapmak var,tabiki bana sadece şase ve kaportası lazım zira saymadıklarım değişime uğrayacak. size kolay gelsin.
inşallah size nasip olur ben o kadar büyük bi değişim ben yapamam

ncmsrn' Alıntı:
Alaşımlı alüminyum kütük kullanabilirsiniz.
6061 - 6082 - 7075 serileri uygundur.

6061 : Yüksek sertlik iyi iyileştirilebilirlik , korozyon dayanımı yüksek , iyi kaynak yapılabilir.

Savunma Sanayi Uçak Sanayi Demiryolu vagonlarında ağır yapılar Kamyon korkulukları
Gemi inşa sektörü Köprüler Askeri köprüler Boru
Taşımacılık Kazan imalatı Motorbotları Uzay uygulamaları Helikopter pervane kaplaması Perçin Pilon Kule

6082 : Krozyon dayanımı yüksek , çok iyi kaynak yapılabilir , makine yapımı için uygun , T4 ısıl işleminden sonra stabilize edilmiş formda soguk şekillendirilebilme kalibiyeti çok iyi , yorulma dayanımı orta seviyede , kompleks parçalar için uygun degildir.

Demiryolu vagonlarında ağır yapılar Kamyon korkulukları Gemi inşaat sektörü Köprüler Askeri köprüler Bisiklet imalatı
Kazan İmalatı Platform Flanş imalatı

Hidrolik sistem ve parçalar Maden ekipmanları Pilon Kule Nükleer enerji Gemi direkleri ve kirişleri İskele boruları tüpleri
Tente boruları Perçin

7075 : 7010 a göre daha kolay yüksek sertliğe ulaşılabilir. Yorulma dayanımı yüksektir, yapıştırıcı ,perçin çivisi , vidalara katılması önerilir, dış ortamlarda koruyucu ile kullanılması önerilir.

Askeri ve Uçak sanayinde yüksek mukavemet gerektiren bileşenler Kauçuk ve plastik kalıplar Kayak direkleri
Yüksek mukavemet istenilen makine parçaları

Otomativ sanayi Perçin Nükleer uygulamalar
alimünyüm kütük bulma sıkıntı onu bulumam bulduk diyelim hazır a malzemeye denk gelir maliyeti :S

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR