Selamlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CesetRa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,464
Tekrar selamlar herkese,

Gecen hafta sonu arac Dayi Jeep Garaj'dan cikti, birkac gun deneme maksatli surup hafta basinda tekrar goturucektik, arazi 4 ceker sanzimanina bakilmasi icin. Arac eklemeler sokulunce nerdeyse 10cm alcaldi, ama yol tutusu ciddi oranda artti. Yukarida belirttigim liste uygulandi ve parcalar degisti derken duz yolda giderken arka saft yere dustu, safti tutan U demirin vidasi dusmus... Araci cekiciyle tekrar Dayi Jeep Garaj'a goturduk, arazi sanzimani sokuldugunde de zincirin icerde kirildigi ve sanzimani neredeyse dagittigini gorduk. Sanzimani degistirdik ve on amortisorleri de degistirdik, son olarak direksiyon kutusu acilip kontrol edilecek. Yarin teslim alip kullanacagim.

Aracin bekledigimden fazla masraf cikarmasi acikcasi beni uzup korkuttu, fakat ustalarla konustugumda ''Bunlar araca ilk baktigimizda soyledigimiz seyler, biz iyi senaryoyu dusunmek istiyoduk fakat bazi seylerde kotu senaryo cikti, ama arac soktukce yeni masraflar acmiyor'' diyince acaba ben mi iyiyi ucuza almaya cok endeksliyim diye de dusundum. Soyle bir baktigimda arazi sanzimani aralarinda surpriz olan, ama yapicak bisey yok, butcem el verdigince cok acilmadan araci iyilestiricem. Malum sitede dopdolu araclari 40,000 altina gorunce bir sasirmiyo degilim, bazi araclar hatta uzun suredir ilanda, icimden ''kesin bi sorunu, sikintisi var, o yuzden ucuza satmaya calisiyolar'' diyorum.

Bu arada Sariyer taraflarina yolunuz duserse caya beklerim,

Etiketler
Tekrar selamlar herkese,

Gecen hafta sonu arac Dayi Jeep Garaj'dan cikti, birkac gun deneme maksatli surup hafta basinda tekrar goturucektik, arazi 4 ceker sanzimanina bakilmasi icin. Arac eklemeler sokulunce nerdeyse 10cm alcaldi, ama yol tutusu ciddi oranda artti. Yukarida belirttigim liste uygulandi ve parcalar degisti derken duz yolda giderken arka saft yere dustu, safti tutan U demirin vidasi dusmus... Araci cekiciyle tekrar Dayi Jeep Garaj'a goturduk, arazi sanzimani sokuldugunde de zincirin icerde kirildigi ve sanzimani neredeyse dagittigini gorduk. Sanzimani degistirdik ve on amortisorleri de degistirdik, son olarak direksiyon kutusu acilip kontrol edilecek. Yarin teslim alip kullanacagim.

Aracin bekledigimden fazla masraf cikarmasi acikcasi beni uzup korkuttu, fakat ustalarla konustugumda ''Bunlar araca ilk baktigimizda soyledigimiz seyler, biz iyi senaryoyu dusunmek istiyoduk fakat bazi seylerde kotu senaryo cikti, ama arac soktukce yeni masraflar acmiyor'' diyince acaba ben mi iyiyi ucuza almaya cok endeksliyim diye de dusundum. Soyle bir baktigimda arazi sanzimani aralarinda surpriz olan, ama yapicak bisey yok, butcem el verdigince cok acilmadan araci iyilestiricem. Malum sitede dopdolu araclari 40,000 altina gorunce bir sasirmiyo degilim, bazi araclar hatta uzun suredir ilanda, icimden ''kesin bi sorunu, sikintisi var, o yuzden ucuza satmaya calisiyolar'' diyorum.

Bu arada Sariyer taraflarina yolunuz duserse caya beklerim,

Geçmiş olsun büyük olay. Şaftın verdiği hasarın bu kadar ile kaldığına şükür etmek lazım galiba..

Ucuz etin yahnisi pek olduğu gibi özellikle bu yaşlardaki ve konseptlerdeki araçların masrafıda çok oluyor.

Keyfini çıkartın ve her yaptığınız işlem ile aracınızı iyilestirdiğinizi düşünün. Masraflar devam edecek çünkü..

Mutlu sürüşler dilerim..

Malum sitede dopdolu araclari 40,000 altina gorunce bir sasirmiyo degilim, bazi araclar hatta uzun suredir ilanda, icimden ''kesin bi sorunu, sikintisi var, o yuzden ucuza satmaya calisiyolar'' diyorum.
cok dogru tespit o kadar masraf edilip bu fiyatlara satilan bir gc de kesin gizli masraflar vardir.Sizin arac sanirim son sahibinde 3 ay kalmisti bu tarz araclari uzun sure kullanan ve aracin dilinden anlayip seven birinden almak gerek yine surprizler cikabilir tabi ama oransal olarak az olur
sadece motor sanziman ve diferansiyel uclusunde cikabilecek arizalarin 20 binleri bulabilecegi araclari 25-30 bine ucuz diye almak cok kafa agritir.Birde istanbul ankara da olmak nispeten tamir bakim gibi durumlarda hem fiyat hem secenek acisindan avantajli kucuk illerde anlayan yok parca yok usta yok .

iyi günler yakın zamanda 2004 model 1.8 bi freelander aldım araçtan hızlanmaya bağlı olarak artan bir uğultu var vites boştaykende aynı sesi yapıyor. tamamen hızla kaynaklı bir artış yada azalma.
tabi usta usta gezdik arka teker bilya değilse difransiyeldir dediler. bilya değişti ama ses kesilmedi.
forumlardan takip ediyorum. kalın yağ gres koyduranlar var. Tavsiye ve yardımlarınızı bekiyorum.

iyi günler,

freelander dan pek anlamam ama önden hız artışına bağlu uğultu şeklinde geliyorsa ön diferansiyel olma ihtimali var, iyi anlayan, gözü tok bir usta bulup açıp baktırın.

ayrıca bilya değişirken ön diferansiyel açılmadı mı? açıldıysa usta kontrol etmedi mi?

iyi günler yakın zamanda 2004 model 1.8 bi freelander aldım araçtan hızlanmaya bağlı olarak artan bir uğultu var vites boştaykende aynı sesi yapıyor. tamamen hızla kaynaklı bir artış yada azalma.
tabi usta usta gezdik arka teker bilya değilse difransiyeldir dediler. bilya değişti ama ses kesilmedi.
forumlardan takip ediyorum. kalın yağ gres koyduranlar var. Tavsiye ve yardımlarınızı bekiyorum.
Kuvvetle muhtemel diferansiyel...

Sayfaların tamamını heyecan ile okudum. CesetRa sabrına hayran kaldım arkadaşım. Başkası olsa senin yerinde hiç uğraşmadan bu aracı elden çıkarırdı. Ama sen çok ısrar ve bıkmadan elinden gelen herşeyi yapıyorsun. Ve bu çok iyi birşey. Çünkü malına değer veriyorsun. İnşallah sonunda her şey düzelir. İstediğin gibi olur. Bu kadar emek harcamışsın sakın pes etme.

Cok tesekkur ederim sagolun, artik arac gayet guzel durumda cok sukur. Dediginiz gibi masrafi oldu, emek harcandi ama bence degdi, ve su anda maalesef aracimi satmak durumundayim. Bedelli askerlik icin ihtiyacim olucak. Kis aylarina dogru maddi gucum el verirse tekrar bir 5.2 alacagim kesinlikle, henuz doyamadim cunku bu araca.

Sadece araba degil, kullandigi herseye iyi bakmali insan diye dusunuyorum, yani bilgisayarimiz bozuldugunda oyle bozuk bozuk kullanmaya devam mi ediyoruz, veya satip yenisini mi aliyoruz hemen? Kaldi ki bu araclar hem bizim canimizi tasiyor, hem de trafikteki diger insanlara karsi risk olusturabilir eger iyi durumda degillerse. Ben 10-15 bin TL'lik Sahin'im bile olsa bi eksigi varsa yaptirmak icin elimden geleni yaparim, ayrica bu araclar hem o kadar ucuz degil, hem de bi kenara atilmayi hic hak etmiyorlar bence. Ben boyle araclari bakimsiz, kotu durumda gorunce gercekten uzuluyorum.

Cok tesekkur ederim sagolun, artik arac gayet guzel durumda cok sukur. Dediginiz gibi masrafi oldu, emek harcandi ama bence degdi, ve su anda maalesef aracimi satmak durumundayim. Bedelli askerlik icin ihtiyacim olucak. Kis aylarina dogru maddi gucum el verirse tekrar bir 5.2 alacagim kesinlikle, henuz doyamadim cunku bu araca.

Sadece araba degil, kullandigi herseye iyi bakmali insan diye dusunuyorum, yani bilgisayarimiz bozuldugunda oyle bozuk bozuk kullanmaya devam mi ediyoruz, veya satip yenisini mi aliyoruz hemen? Kaldi ki bu araclar hem bizim canimizi tasiyor, hem de trafikteki diger insanlara karsi risk olusturabilir eger iyi durumda degillerse. Ben 10-15 bin TL'lik Sahin'im bile olsa bi eksigi varsa yaptirmak icin elimden geleni yaparim, ayrica bu araclar hem o kadar ucuz degil, hem de bi kenara atilmayi hic hak etmiyorlar bence. Ben boyle araclari bakimsiz, kotu durumda gorunce gercekten uzuluyorum.

o kadar emekten sonra satmanız üzücü olmuş. Fİyat ve ilan linkini koyarsanız aklımızda olsun araç

Bilgiler için teşekkürler arkadaşım. Aracı malum sitede çok kez gördüm. Görünüş itibariyle çok güzel duruyor hem iç hem dış. Keyifle kullanmanız dileğiyle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR